W dzisiejszych czasach, kiedy problem dbania o środowisko naturalne staje się coraz popularniejszy, coraz więcej ludzi decyduje się na zakup pompy ciepła do swojego domu czy mieszkania. Wiele osób, które mają w planach kupno tego urządzenia twierdzi, że koszt pompy ciepła do domu 80m2 nie należy do najniższych.

Jednak czy jest to prawda? W dzisiejszym artykule dowiesz się, czym tak naprawdę jest to urządzenie, poznasz mechanizm jego działania oraz znajdziesz odpowiedź na pytanie, jaki jest koszt pompy ciepła do domu 80 m2

Pompa ciepła – czym jest?

Zanim jednak odpowiemy na pytanie, ile wynosi koszt pompy ciepła do domu 80m2, kilka słów o samej pompie. Jest to urządzenie, czerpiące energię potrzebną do ogrzania domu ze środowiska. Wykorzystuje ona energię pochodzącą z wody, powietrza lub ziemi, dzięki czemu nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Mechanizm działania pompy ciepła jest nie należy do stosunkowo skomplikowanych.

Warto wiedzieć: Dofinansowanie do pompy ciepła 2022

Opiera się on głównie na pobieraniu ciepłego powietrza ze źródła na zewnątrz i przekazywania go do wnętrza budynku. Ponadto, inwestując w pompę grzewczą możesz zaoszczędzić koszty. Teraz pora na wyjaśnienie, jaki jest koszt powietrznej pompy ciepła do domu 80m2. Czy koszt pompy ciepła do domu 80m2 jest rzeczywiście tak wysoki? Tego dowiesz się, czytając ten artykuł, więc nie musisz otwierać nowej karty, w celu wpisania w wyszukiwarce frazy „koszt pompy ciepła do domu 80 m2 forum„.

Otrzymaj minimum 3 bezpłatne oferty instalacji pomp ciepła

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  Jaki będzie koszt pompy ciepła do domu 80 m2?

  Cena każdej instalacji pompy ciepła ustalana jest indywidualnie. Jest bardzo dużo czynników wpływających na cenę. Aktualnie dostępne są również dofinansowania dlatego kliknij skontaktuj się i zostaw swoje dane kontaktowego w celu poznania indywidualnej ceny.

  9.5

  Stiebel Eltron HPA – O 8CS Plus Polecamy produkt

  Ustawiana na zewnątrz pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia w nowym budownictwie

  Technika inwerterowa: sprężarka o regulowanej prędkości obrotowej zapewniająca zawsze optymalną moc grzewczą

  Cicha praca poprzez bezstopniową regulację prędkości obrotowej wentylatora oraz hermetycznego zamknięcia obiegu chłodniczego
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  9

  Stiebel Eltron HPA – O 10 Premium Produkt bardzo dobrej jakości

  Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

  Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

  Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  8.5

  Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium produt wysokiej jakości

  Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

  Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

  Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  Opinie o O 13 Premium

  Dobór odpowiedniej mocy pompy ciepła należy dobrać indywidualnie na podstawie kontaktu ze specjalistą. Czynniki, które wpływają na moc pompy ciepła:

  • Nowy budynek
  • Stary budynek
  • Rodzaj ocieplenia
  • Rodzaj zamontowanych okien
  • Dlatego w celu uzyskania odpowiedniej bezpłatnej wyceny zostaw swoje dane kontaktowe.

  Sprawdź teraz: Pompa ciepła koszt w 2022 r.

  Koszt powietrznej pompy ciepła do domu 80m2

  Na samym początku warto wspomnieć, iż pompa ciepła pobiera niewielką ilość prądu, dzięki czemu pozwala ona na zaoszczędzenie znacznej ilości energii elektrycznej. Zainwestowanie w pompę grzewczą zapewni Ci również ochronę przed stale rosnącymi cenami gazu oraz paliw stałych. Urządzenie to czerpie energię ze środowiska naturalnego, więc opłaty za ogrzewanie będą równe kosztom zużycia energii elektrycznej.

  Łatwo można zauważyć, że koszty poniesione podczas zakupu pompy ciepła po prostu zwrócą się. Pozwólmy sobie teraz powrócić do wcześniej omawianej kwestii. Wspomnieliśmy mianowicie o frazie „koszt pompy ciepła do domu 80 m2 forum„. Jakiego rodzaju treści możesz znaleźć na forach poświęconych temu zagadnieniu? I czy po zadaniu pytania, masz pewność, że wszystkie odpowiedzi, które otrzymasz będą zgodne z faktami?

  Warto wiedzieć: Czy pompa ciepła ogrzeje dom?

  Otóż nie! Często niedoinformowani internauci, podają kwoty zupełnie odbiegające od realistycznej ceny. Zatem - jaka jest więc odpowiedź na pytanie "jaki jest koszt pompy ciepła do domu 80 m2?". Chcąc zakupić tego rodzaju urządzenie, musisz przygotować się na wydatek rzędu 30 000 zł. Nie jest to duża kwota, zważywszy na to, że - jak wcześniej nadmieniliśmy - koszt powietrznej pompy ciepła do domu 80m2 się zwróci. 

  O czym warto wiedzieć o kosztach pomp ciepła dla 80 m2 ?

  Jeśli po przeczytaniu tego artykułu jesteś zainteresowany zakupem pompy ciepła, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Gorąco zachęcamy do skorzystania z naszego formularza, w celu skontaktowania się z naszą organizacją. Mając na uwadze indywidualne potrzeby każdego klienta, gwarantujemy możliwość stworzenia spersonalizowanej oferty. Zaufaj naszym ekspertom tak, jak zrobiło to tysiące klientów! 

  Marcin
  1. Ogólna ocena:

  Dodaj opinie

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Drop file here