FotowoltaikawPolsce » Blog » Magazyny energii AGGreko – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary

Magazyny energii AGGreko – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary

Magazyny energii są od jakiegoś czasu projektem mocno promowanym przez państwo. Jak wygląda ten rynek w odniesieniu do firmy AGGreko?

Krótka historia AGGreko i Magazynów Energii

AGGreko jest holenderska firmą o zasięgu globalnym od 1962 roku operującą w branży energetycznej. AGGreko rozpoczęło działalność od dostarczania generatorów spalinowych do upraw szklarniowych, ale już w latach 70-tych wspomagała Wielką Brytanię podczas przerw w dostawach energii elektrycznej. W tamtym okresie firma składała się z 12. przedstawicielstw na świecie, a obecnie liczy już ponad 200.

Dynamiczny rozrost przedsiębiorstwa nastąpił w latach 90-tych XX wieku, wraz z dostarczaniem wydajnych i dźwiękoszczelnych generatorów dla klientów. Obecnie AGGreko jest potentatem m. in. w magazynowaniu energii.i zabezpiecza wydarzenia, podczas których nieodzowne jest zapewnienie nieprzerwanych dostaw prądu.

Co oferuje AGGreko i jakie magazyny enegii?

Rozwój gospodarczy każdego kraju na świecie uzależniony jest od dostępu do energii elektrycznej. Dynamiczny rozwój na świecie wspiera również Firma AGGreko, która nie tylko inwestuje w odnawialne źródła energii, ale i w magazyny. Magazyn energii jest niezwykle istotny w wypadku produkcji energii np. z wiatru albo ze słońca, która nie może zostać natychmiast spożytkowana w czasie produkcji wyższej od zużycia. Firma AGGreko ma w swojej ofercie rozwiązanie, które jest w pełni zintegrowane z instalacją produkującą prąd i które jest nazywane potocznie „podłącz i używaj”. Za zalety takiego rozwiązania należy uznać:

  • zmaksymalizowanie efektywności i wydajność całego systemu energetycznego (np. mikro elektrowni fotowoltaicznej);
  • znaczna oszczędność kosztów pozyskiwania energii elektrycznej przez konsumenta;
  • zmniejszona emisja gazów cieplarnianych.

Czytaj dalej: Czy opłaca się montować magazyn energii, jeśli posiadam instalację fotowoltaiczną?

AGGreko – systemy magazynowania energii

AGGreko oferuje dwa typy akumulatorów litowo-jonowych pracujących jako magazyny energii i są to:

  • Y.Cube – 30 minut;
  • Y.Cube – 60 min.

Wymienione akumulatory przystosowane są do bezawaryjnej pracy w zakresie temperatur -20 st C do +50 st C. Co więcej, moduły są systemami gotowymi do instalacji i dostarczane w blokach o mocy 1 MW i czasie trwania od pół do jednej godziny. Cały moduł magazynu energii (kontener) zawiera akumulatory, falowniki, systemy HVAC i elementy pomocnicze, a także ochronę przeciwpożarową.

Sprawdź również: Magazyn energii z fotowoltaiką na ile wystarczą?

Magazyny Energii AGGrego – jak to wygląda w praktyce?

Firma AGGrego ma dla swoich klientów rozwiązania technologiczne optymalizujące zarządzanie produkcją oraz magazynowaniem energii. W praktyce współpraca przejawia się czterema głównymi aspektami: 

  1. dostarczenie gotowego do instalacji systemu magazynowania energii „podłącz i używaj”;
  2. całodobowy dostęp do usług obejmują gwarancje, zdalny monitoring oraz konserwację;
  3. elastyczna umowa najmu przy umowie zawieranej na min. 6 miesięcy;
  4. możliwość łączenia modułów (także przyłączania do już pracujących) w różnych konfiguracjach.

AGGreko – elektrownie hybrydowe

Inwestycja w turbiny wiatrowe albo w moduły fotowoltaiczne jest proekologiczna i bezemisyjna względem CO2. Jednakże są to źródła energii uzależnione od warunków pogodowych i bardzo ważne jest zmagazynowanie energii w akumulatorach w momentach najwyższych produkcji. Firma AGGreko ma w swojej ofercie rozwiązanie, które można określić elektrownią hybrydową. Jest to efektywne połączenie odnawialnych źródeł prądu,  przetwarzania energii cieplnej oraz magazynowaniem nadwyżek w akumulatorach. 

Warto wiedzieć: Jaki magazyn energii będzie najlepszy dla jednorodzinnego domu?

Magazyny Energii AGGreko – opinie

AGGrego jest światowym potentatem w dziedzinie magazynowania energii. Oferta firmy umożliwia budowę modułową układu oraz mobilność. Szybkie konfigurowania każdego układu przy braku konieczności przywracania przepływu, umożliwia natychmiastowe korzystanie ze zmagazynowanych zasobów energetycznych. Akumulatory AGGreko można integrować z większa liczbą źródeł energii i są to urządzenia ekologiczne.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here