FotowoltaikawPolsce » Blog » Mała Kieszonkowa fotowoltaika coraz bardziej na czasie w Polsce

Mała Kieszonkowa fotowoltaika coraz bardziej na czasie w Polsce

W naszym kraju coraz więcej z nas pragnie czuć się niezależnymi. Pomimo tego, że fotowoltaika stała się powszechnością w coraz większej ilości gospodarstw, nie jest to dla wielu wystarczającym rozwiązaniem. W związku z tym coraz większą popularność cieszy się mała fotowoltaika, która pozwala na własne źródło prądu podczas wyjazdów. 

Boom na małą, przenośną fotowoltaikę

Informacje znanego portalu Business Insider wskazują, że znajdujemy się obecnie w tzw. trzeciej fali zainteresowania fotowoltaiką. Mała fotowoltaika stała się dziś prawdziwym boom. Polacy nagminnie kupują przenośną fotowoltaikę, a więc np. plecaki z panelami, dzięki czemu np. podczas biwaku mogą korzystać z własnych zasobów, bez obaw o jego podstawową dostępność.

Czytaj więcej: Popularność magazynów energii w 2023 roku – inwestycja na niepewne czasy

Pomimo tego, że jest to rozwiązanie nowe, które dopiero zaczyna podbijać rynek, szerokie grono sprzedawców jasno wskazuje, że będzie prawdziwą "żyłą złota", patrząc na tempo, w którym rośnie zarówno zainteresowanie, jak również sprzedaż. 

Przenośna fotowoltaika, czyli co?

Mała fotowoltaika to przede wszystkim plecaki, które posiadają doczepiane panele słoneczne. Ich zadaniem jest "zbieranie" światła słonecznego, np. podczas wędrówek czy innych, dowolnie wybranych aktywności na świeżym powietrzu. Dzięki temu, będziemy mogli korzystać z oddanej energii w formie naładowania własnego telefonu, jako powerbank czy w innych celach. To także doskonałe rozwiązanie dla turystyki kamperowej, które umożliwi bezpłatne korzystanie z wielu sprzętów codziennego pożytku. 

Mała fotowoltaika i jej cena 

Na jakie koszty musimy się przygotować, chcąc korzystać z przenośnej fotowoltaiki? Cały, gotowy zestaw to koszt około 300- 400 zł. Istnieje jednak bardziej alternatywne rozwiązanie- zakup samej nakładki. Wówczas to koszt około 170 zł.

Sprawdź więcej: Ile kosztuje magazyn energii dla domu jednorodzinnego?

Tak zakupioną nakładkę możemy zamontować na dowolnie wybraną torbę, plecak, drzewo czy inną powierzchnię przy pomocy dowolnie wybranych narzędzi. 

Przenośna fotowoltaika podbija znany sklep IKEA

Nawet IKEA w swojej ofercie wprowadziła małą fotowoltaikę. Jest to lampka, którą można zawiesić np. na ogrodzeniu ogrodowym. Lampka pobiera energię słoneczną, nie tylko świecąc, ale także mogąc pełnić funkcję powerbank'a. Na portalu sprzedażowym Allegro również nie brakuje takich rozwiązań. Co więcej, odnaleźć można także lampki z ręczną korbą, które umożliwiają naładowanie w najbardziej awaryjnych sytuacjach. 

Warto wiedzieć: Czy opłaca się montować magazyn energii, jeśli posiadam instalację fotowoltaiczną?

Pomimo tego, że podczas turystyki nie chodzi raczej o oszczędności, warto korzystać z energii słonecznej, ciesząc się poczuciem bezpieczeństwa dostępu do energii elektrycznej, która jest niezbędna dla komfortowego wypoczynku. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here