FotowoltaikawPolsce » Blog » Popularność magazynów energii w 2023 roku – inwestycja na niepewne czasy
Popularność magazynów energii w 2023 roku

Popularność magazynów energii w 2023 roku – inwestycja na niepewne czasy

Zgodnie z oczekiwaniami ekspertów branży OZE, w roku 2023 doświadczymy dynamicznego rozwoju rynku magazynów energii wśród prosumentów. To prawdziwa rewolucja energetyczna, która na dobre modyfikuje rynek zarządzania energią w Polsce.

Zmiana na rynku magazynów energii na przestrzeni ostatnich lat

Według ekspertów branży, z roku na rok zamówienia na magazyny energii wzrastają w niezwykle dynamicznym tempie. Pandemiczny 2020 rok to zaledwie kilkanaście realizacji w całej Europie, kolejny 2021 rok to inwestycje sięgające 3.5 megawatogodzin, podczas gdy pierwsze trzy kwartały roku 2022 to zamówienia na całkowitą wartość 6 megawatogodzin – wyliczenia eksperta firmy jasno wskazują, że 2023 rok zaliczany będzie do rekordowych pod kątem popytu na nowoczesne rozwiązania energetyczne.

Czytaj więcej:  Jak prawidłowo dobrać magazyn energii do domu?

Dlaczego magazyny energii są tak popularne? 

W czym możemy dopatrywać się tak dużego zainteresowania rozwiązaniami skupiającymi się na magazynach energii? Przede wszystkim jest to alternatywa w stosunku do tradycyjnego podejścia, uzależniającego nas od dostawców energii. Magazyn energii zapewnia gromadzenie energii niezużytej, która została wygenerowana wskutek wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Instalacja fotowoltaiczna, która generuje nadwyżkę energii, nie przesyła jej do sieci, a magazynuje. To rozwiązanie, które pozwoli na optymalizację kosztów w sezonie zimowym lub okresach, kiedy nasłonecznienie nie jest wystarczające.

Sprawdź również: Ile kosztuje magazyn energii dla domu jednorodzinnego?

A zatem z całą pewnością możemy stwierdzić, że magazyny energii to odpowiedź na niestabilność cenową, która fundowana jest przez największych dostawców rynku energetycznego w Polsce.

Cena inwestycji w magazyn energii

Magazyny energii to rozwiązanie, które na ten moment najczęściej wykorzystywane jest w dużych firmach. Braki zasilania i niezapowiedziane zmiany cen to duże utrudnienie, które ma ogromny wpływ na politykę kosztów przedsiębiorstwa. Jeśli przedsiębiorstwo już wcześniej inwestowało w odnawialne źródła energii, kolejna inwestycja, tym razem w magazyn energii – technologię zapewniającą ochronę niewykorzystanej energii, będzie jak najbardziej uzasadniona.

Czytaj dalej: Magazyny Energii Tesla Powerwall – czy warto kupić? 

Dodatkowa korzyść w postaci komfortu i stabilności ciągłości działania podstawowych procesów biznesowych jest nie do przecenienia. Magazyn energii to jednak rozwiązanie, które z powodzeniem wykorzystywane jest także przez osoby fizyczne. Koszt takiej inwestycji waha się pomiędzy 30 a 80 tysiącami, a dodatkowe dofinansowanie z programu Mój Prąd 4.0 stanowi jeszcze większą zachętę do inwestycji w to rozwiązanie. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here