FotowoltaikawPolsce » Blog » Panele fotowoltaiczne SunPower – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary
Panele fotowoltaiczne SunPower – czy warto kupić

Panele fotowoltaiczne SunPower – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary

W ostatnich latach montowanie paneli fotowoltaicznych w swoich gospodarstwach domowych, ale także firmach lub specjalnych do tego obszarach, stało się niezwykle popularnym i coraz częściej spotykanym rozwiązaniem.

Obecnie w Polsce można spotkać wiele firm, które zajmuje się produkcją oraz sprzedażą paneli fotowoltaicznych, a jeszcze więcej istnieje działalności które zajmuje się ich montażem. Przy instalacji paneli fotowoltaicznych należy jednak pamiętać o szerokiej ofercie rynku, a co za tym idzie dokładnym jej przeanalizowaniu i wyborze najlepszej i najbardziej korzystnej dla siebie opcji. W poniższym artykule zostaną przedstawione Państwu panele fotowoltaiczne SunPower.

Czym tak właściwie są panele fotowoltaiczne?

Dla osoby mającej pierwszy raz do czynienia z panelami należy wytłumaczyć czym są takie panele oraz jakie są ich cechy. Same panele to dużo moduły, zbudowane z ogniw, które odpowiadają za przetwarzania energii pochodzącej ze słońca w energię elektryczną, która jest tak wykorzystywana w każdym miejscu na świecie.

Wspomniane moduły umieszczone są w specjalnej ramie ochronnej, która wykonana jest przeważnie z aluminium. Obecnie czas gwarancyjny paneli to przeważnie 10 lub 12 lat od momentu zakupu, a sama technologia odporna jest na działanie mgły lub amoniaku, który spotkać można w pobliżu gospodarstw rolnych lub oczyszczalni ścieków. 

3 podstawowe generacji paneli fotowoltaicznych

Na obecną chwilę panele dostępne są na polskim rynku w trzech generecjach. Pierwsza z nich jest najczęściej używaną w Polsce, a budowa panelu tej generacji oparta jest głównie na krzemie, dzięki czemu możliwa do osiągnięcia jest wysoka sprawność oraz konstrukcja liniowa. Wyróżnić w tej generacji możemy ogniwa mono i polikrystaliczne, a przetwarzanie energii jest najbardziej ekonomiczne w przypadku właśnie tego rodzaju paneli. 

W przypadku drugiej generacji mamy do czynienia już z nieco bardziej innowacyjnym rozwiązaniem, które polega na tym, że panele są jeszcze bardziej odporne na różne czynniki atmosferyczne, a krzem amorficzny wykorzystywany w tej technologii jest jednym z najtańszych materiałów do produkcji, a sam proces przetwarzania energii słonecznej w prąd jest niezwykle łatwy. 

Ogniwa trzeciej generacji są niezwykle odporne i elastyczne, a to wszystko dzięki zastosowaniu polimerów. Taka technologia oznacza już niezwykłą sprawność liniową, dzięki czemu montować można je na dachach, a wykorzystywane będzie maksymalne spektrum promieni słonecznych, co oznacza, że mamy do czynienia z wysoką wydajnością przy tego rodzaju panelach. 

Sprawdź więcej: Panele fotowoltaiczne full black – Opinie, cena, wymiary

Panele SunPower - co je wyróżnia?

Ogniwa firmy SunPower są uważane za jedne z najlepszych, które można spotkać obecnie na rynku fotowoltaicznym. Wysoka sprawność oraz zastosowanie najlepszych innowacji pozwala zapewnić długi czas gwarancyjny na produkt, a sam producent chwali się, że żywotność produktu może wynosić nawet 25 lat, oferując taki sam czas okresu gwarancyjnego.

SunPower panele fotowoltaiczne

Co ważne panele od firmy SunPower są odporne na szkodliwe czynniki atmosferyczne, a także istnieje możliwość ich montażu na płaskim dachu co ułatwia montaż na budynkach mieszkalnych, takich jak chociażby bloki. Wielu cenionych specjalistów określa panele od SunPower jako konkurencyjne pod względem cenowym w stosunku do innych firm oferujących podobne produkty. 

Warto wiedzieć: Panele fotowoltaiczne 500W – Opinie, cena, wymiary

Technologia Maxeon w panelach od SunPower

Flagowy produkt, czyli ogniwo monokrystaliczne w technologii Maxeon jest świetnym rozwiązaniem dla każdego. Takie ogniwo charakteryzuje się wynikiem 21 proc. sprawności, a każdy panel może produkować maksymalnie do 345 W, co w przypadku innych paneli o podobnych wymiarach jest niemożliwe do osiągnięcia.

Czytaj więcej: Pompy ciepła Mitsubishi – czy warto kupić?

Podsumowując, używana technologia Maxeon, jak i cała oferta firmy SunPower jest niezwykle imponująca, a producent dzięki wysokiej jakości modułów oraz długim okresie gwarancyjnym jest obecnie liderem w produkcji rozwiązań z zakresu instalacji fotowoltaicznych.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation