FotowoltaikawPolsce » Blog » Pompy ciepła Mitsubishi – czy warto kupić? Opinie Cena
Pompy ciepła Mitsubishi – czy warto kupić

Pompy ciepła Mitsubishi – czy warto kupić? Opinie Cena

Energooszczędność jest obecnie w cenie. To pewnego rodzaju wymóg. Zwracają na niego uwagę zwłaszcza osoby, które rozpoczynają w tym roku budowę domu. Zgodnie ze standardami WT2021 inwestorzy ci będą sięgali po rozwiązania wykorzystujące  energię odnawialną. Jednym z tego typu urządzeń jest pompa ciepła Mitsubishi. Pompy powietrze-woda mają przewagę nad standardowymi sposobami ogrzewania pomieszczeń w zainteresowaniu potencjalnych klientów. Są także bardziej atrakcyjne cenowo. 

Opinie ekspertów na temat pomp ciepła Mitsubishi

Jaki jest sposób działania pomp typu ciepło — woda? Urządzenie to funkcjonuje  na zasadzie zmiany, pobieranej ze środowiska naturalnego rozproszonej energii cieplnej, w energię typu użytecznego. Służy ona do ogrzewania domu oraz wody. Możliwe jest pozyskanie 75% darmowej energii.  25% to koszt pracy sprężarki zasilanej energią elektryczną. Podłączenie pomp do paneli fotowoltaicznych wiąże się ze spadkiem kosztu praktycznie do poziomu 0.

Zgodnie z tym, co twierdzą eksperci pompy ciepła Mitsubishi Heavy Industries są najlepszymi urządzeniami w swojej kategorii. Gwarantują wysoką wydajność grzewczą oraz chłodzącą.  Pomagają uzyskać optymalną temperaturę wody użytkowej, czyli 650C, zwłaszcza w okresach szczytowych. Wszystko dzięki grzałce wbudowanej w pompę. Możliwy jest także zdalny dostęp online oraz weryfikacji parametrów pracy systemu grzewczego, oraz pompy. Urządzenie cechuje praca w ciszy – jedynie 35dB.

Jakość i niezawodność to cecha urządzeń klimatyzacyjnych. Z tego słynie producent, pomp ciepła Mitsubishi. Według opinii użytkowników tych urządzeń, cechuje je wysoka jakość, niezawodność oraz rzadkie występowanie usterek.  Dodatkowo twierdzą oni, że w przypadku jakichkolwiek problemów, zapewnione jest solidne wsparcie działu technicznego.

Warto czytać: Pompy ciepła Vaillant – czy warto kupić? Opinie Cena

Pompa ciepła Mitsubishi może zostać zainstalowana zarówno w nowym, jak i w starym domu.  W drugim przypadku wymagana jest modernizacja źródła ciepła w obecnej instalacji ogrzewania centralnego. Pompa może zastępować dotychczasowy kocioł i współpracować ze starymi grzejnikami. Pompy typu powietrze-woda idealnie dopasowują się do wprowadzonych standardów WT2021 i wpływają na energooszczędność oraz ochronę środowiska w obecnych już w budynkach instalacjach.

Pompy ciepła Hydrolution najlepszym wyborem dla każdego domu

Pompa Mitsubishi wykorzystuje, bardzo duże ilości odnawialnej energii cieplnej. Umożliwia to zaprojektowanie oszczędnego i wydajnego systemu ogrzewania, chłodzenia oraz wytwarzania wody ciepłej użytkowej.

Sprawdź więcej: Pompy ciepła Neoheat – czy warto kupić? Opinie Cena

To właśnie dlatego pompy powietrze — woda są tak popularne. Funkcjonowanie pomp ciepła Mitsubishi można dopasować do potrzeb każdego budynku. Pompy ciepła Hydrolution występują w dwóch wariantach: pierwszym — oraz drugim — serii FLEXIBLE (Split).

W przypadku serii ALL-IN-ONE podzespoły, które muszą zostać zamontowane w kotłowni, mają postać zintegrowaną w jednym urządzeniu. Zdecydowanie ułatwia to montaż instalacji.

Wariant FLEXIBLE (Split) daje możliwość elastycznego doboru składników i dopasowanie do potrzeb indywidualnego użytkownika. Seria ta posiada szerszy zakres mocy dostępowych i czynników chłodniczych. Mitsubishi, stosowany w tego typu pompach, czynnik chłodniczy R32 jest pochodzenia ekologicznego  i posiada o 70% niższy GWP niż inne czynniki. Ma to korzystny wpływ na środowisko naturalne, efektywność energetyczną. Zapotrzebowanie na niego jest o 13% mniejsze niż na inne czynniki.

Czytaj więcej: Pompy ciepła NIBE i czynnik chłodniczy R290 i R32 warto kupić?

Pompy ciepła Mitsubishi montaż – czy warto kupić?

Cena, koszty oraz opłacalność inwestycji w pompę ciepła Mitsubishi 

Pompy ciepła powietrze-woda mogą okazać się koniecznością, z uwagi na swoją opłacalność.  Jest to bardzo korzystne cenowo rozwiązanie, ponieważ trzy czwarte uzyskiwanej energii jest zupełnie darmowe, a cena pozostałej części także może zostać ograniczona dzięki zintegrowaniu z założonymi panelami fotowoltaicznymi. W tym sensie poniesione koszty i koszt pompy ciepła Mitsubishi urastają do rangi inwestycji przyszłości, a instalacje fotowoltaiczne i nowoczesne systemy grzewcze osiągają coraz wyższy poziom energooszczędności.

Sprawdź więcej: Ile czeka się montaż pompy ciepła? Dostępność pomp ciepła

Po drugie, należy zwrócić uwagę na wskaźnik COP (współczynnik wydajności). Jest to stosunek ilości dostarczonego ciepła do ilości zużytej przez pompę energii elektrycznej. Im jest on wyższy, tym lepiej. Parametr ten wpływa na cenę oraz całościowy koszt inwestycji. W przedstawianych tu urządzeniach wynosi on od 4,09 do 5,42, czyli jest na bardzo korzystny poziomie.

Po trzecie, możliwość skorzystania z programu Czyste Powietrze. Pompy ciepła Mitsubishi kwalifikują się do tego rozwiązania. Dzięki temu można zoptymalizować koszt  całkowity inwestycji. Wszystko uzależnione jest od stopnia przeprowadzanej modernizacji oraz zastosowania różnych rozwiązań np. paneli fotowoltaicznych. Poziom zwrotu poniesionych kosztów w przypadku pomp typu powietrze-woda wynosi od 30 do 45%.

Czytaj więcej: Wymiana starego kotła c. o. na pompę ciepła

Pompy ciepła są ekologicznym wymogiem obecnych czasów. I nie jest to indywidualną opinią, ale faktem, zwłaszcza w czasie zwiększającej się popularności domów typu zeroenergetycznego i generalnie zwiększonego trendu oszczędzania energii oraz zmniejszenia emisji CO2. Koszt pomp Mitsubishi, to koszt komfortu oraz dobrej jakości dla każdego z nas.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

  • Pompa jak pompa, strasznie głośna, tak głośna, że sąsiedzi nie wiedzą że mają swoje pompy, za to doskonale wiedzą i słyszą że ja mam swoją. Beznadziejnie spasowana obudowa, wszystkie blaszane elementy drżą i dzwonią wniebogłosy, każdy kto przechodzi rozgląda się i zastanawia co się dzieje. Z głębi serca nie polecam no chyba, że chcenie podkreślić fakt że macie pompę ciepłą, Zuban wam to zapewni. Firma umywa ręce, serwis również no bo w sumie działa, a ja, ja miałem mieć Mercedesa a mam Trabanta.

    • Cześć Waldek twoja pompa ciepła Zubadan jest produkcji Mitsubishi Electric, pompy ciepła o których tutaj jest mowa to pompy ciepła Hydrolution marki Mitsubishi Heavy Industries. ME i MHI to dwie odrębne firmy – firmy konkurencyjne.

  • Pompa chyba przereklamowana. Posiadam ją od 26 miesięcy i dwie awarie, pierwsza to wyciek wody ze zbiornika cwu i czas na wynianę to 3 miesiące i wylewanie wody z piwnicy (wymiana całej jednostki wewnętrznej) druga to awaria pompy obiegowej c.o co powoduje brakiem możliwości ogrzewania domu, czas oczekiwania na wymianę pompki to ponad miesiąc więc słabo to wygląda jak jest zimno. Polecam się mocno zastanowić nad kupnem tego urządzenia bo obsługa słaba, kontakt z Mitsubishi praktycznie zerowy a czas na sprowadzenie części to 28 dni bo tak mówi gwarancja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here