FotowoltaikawPolsce » Blog » Pompy ciepła Vaillant – czy warto kupić? Opinie Cena
Pompy ciepła Vaillant – czy warto kupić

Pompy ciepła Vaillant – czy warto kupić? Opinie Cena

Niemiecka firma Vaillant jest liderem w zakresie produkcji urządzeń grzewczych na całym świecie, również w Polsce. Jednym z produktów tej marki są pompy ciepła. Marka Vaillant to gwarancja jakości i funkcjonalności. Poniżej przedstawiamy ofertę pomp ciepła Vaillant dostępnych w Polsce, ich ceny, działanie oraz opinie.

Czym cechują się pompy ciepła Vaillant ?

Marka Vaillant to producent techniki grzewczej tuż obok firmy Viessmann, Galmet, Panasonic, Hewalex,  czy też Buderus. Znany jest on nie tylko z produkcji pomp ciepła, ale także rekuperatorów, klimatyzatorów, gazowych oraz olejowych kotłów kondensacyjnych, urządzeń solarnych oraz fotowoltaicznych. Firma ta działa w Polsce i oferuje produkty o bardzo wysokiej jakości. Oferowane przez firmę Vaillant pompy ciepła dostępne są w różnych wersjach oraz różnego rodzaju parametrach.

Pompy ciepła Vaillant i ich zastosowanie

Pompa ciepła Vaillant aroTHERM Split

Pompa ta działa na podstawie technologii Split. Cechuje ją cicha, oszczędna praca oraz wysoka efektywność. Jest także szybka i łatwa w instalacji. Dostosowana została do współpracy z urządzeniami fotowoltaicznymi. Posiada wysoką klasę energetyczną na poziomie A++ w celu ogrzewania. Daje możliwość uzyskania ciepłej wody, chłodzenia i ogrzewania.

Czytaj więcej: Pompy ciepła NIBE i czynnik chłodniczy R290 i R32 warto kupić?

Pompa ciepła Vaillant aroTHERM VWL

Pompa ciepła typu — powietrze woda. Użytkowanie tej pompy wiąże się z niskimi kosztami wysokiemu COP = do 4,8. Cechuje ją niski pobór energii elektrycznej, ponieważ jest ona urządzeniem o wysokim poziomie sprawności. Z uwagi na wyposażenie w funkcję aktywnego chłodzenia, jej użytkowanie zapewnia wysoki komfort nawet latem. Pompa ta jest urządzeniem o niewielkich wymiarach, nie zajmuje więc dużo miejsca. Pompa ciepła Vaillant aroTHERM VWL daje możliwość pozyskania zarówno ciepłej wody użytkowej, jak i ogrzewania oraz chłodzenia.

Pompa ciepła Vaillant flexoTHERM exclusive

Pompa ta daje nam możliwość wyboru jednego z trzech rodzajów dolnego źródła ogrzewania. Dostępne opcje to solanka, woda oraz powietrze. Cechuje się dobrą sprawnością (dzięki użyciu sprężarki Scroll) oraz inteligentnym sposobem zarządzaniem źródłem ciepła w układach hybrydowych (funkcja trivia). W urządzeniu tym zastosowano także zintegrowane aktywne chłodzenie. Możemy także wykorzystać tu chłodzenie pasywne. W pompie cieplnej flexoTHERM exclusive wykorzystana została funkcja PV Ready, odpowiedzialna za współpracę z systemem fotowoltaicznym. Pompa ta cieszy się dobrymi opiniami. Umożliwia ona przygotowanie ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewanie i chłodzenie.

Warto sprawdzić: Pompy ciepła Neoheat – czy warto kupić? Opinie Cena

Pompa ciepła Vaillant flexoCOMPACT exclusive

Ten rodzaj pompy umożliwia wybór jednego spośród trzech dolnych źródła ciepła. Wśród nich jest woda, powietrze lub solanka. Posiada na wbudowany zasobnik ciepłej wody i dzięki funkcji triVAI umożliwia inteligentne zarządzanie źródłem ciepła (opcja dla układów hybrydowych). Wykorzystano w niej układ ziębniczego EVI. Możliwe także jest zamontowanie chłodzenia pasywnego. Pompa wyposażona jest w grzałkę elektryczną i umożliwia ogrzewanie, chłodzenie, a także wytwarzanie użytkowej wody ciepłej.

Pompa ciepła Vaillant aroSTOR VWL 

Pompa ta jest urządzeniem cechującym się wysoką sprawnością Charakteryzuje ją wydajna praca i niskie koszty. Można ją wykorzystać jako darmową klimatyzację w sezonie letnim. Posiada ona zasobnik ciepłej wody, którego pojemności wynosi 290 l. Możliwe jest podłączenie do niej instalacji fotowoltaicznej oraz przygotowanie użytkowej ciepłej wody.

Czytaj dalej: Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium Opinie klientów

Pompa ciepła Vaillant aroTHERM VWL — w układzie hybrydowym 

Pompa ciepła razem kotłem kondensacyjny tworzy układ typu hybrydowego. Dzięki temu oraz zamontowanemu systemowi zarządzania źródłem ciepła można zaoszczędzić. Rozwiązanie to daje szansę uniezależnienia się od zmian cen paliw. Pompa umożliwia współpracę z kotłami marki Vaillant. Ma ona także niewielkie rozmiary, co umożliwia zaoszczędzenie miejsca. W układzie hybrydowym pompa Vaillant aroTHERM VWL daje możliwość ogrzania, schłodzenie oraz uzyskania ciepłej wody użytkowej.

Pompy ciepła Vaillant montaż – czy warto kupić?

Centrala grzewcza Vaillant uniTOWER VIH QW 190/1E

Centrala grzewcza Vaillant aroTHERM VWL wyposażona jest w zasobnik centralnej wody użytkowej typu zintegrowanego, którego pojemność wynosi 190 l. Posiada ona także wbudowaną grzałkę przepływową oraz regulator VWZ AI. Centrala ta umożliwia współpracę z urządzeniem multiMATIC VRC 700, będący regulatorem systemowym. Pozwala na uzyskanie wody ciepłej użytkowej, ogrzewanie oraz chłodzenie.

Zobacz więcej: Jak działają pompy ciepła? – Zasady działania pompy ciepła

Pompa ciepła Vaillant geoTHERM od 22 kW

To gruntowa pompa ciepła typu woda solanka. Cechuje ją wysoka wydajność i sprawność. Urządzenie posiada wbudowany ogranicznik prądu rozruchowego. Występuje ono w opcji wraz z chłodzeniem pasywnym. Pozwala na uzyskanie ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewanie pomieszczenia.

Pompy ciepła Vaillant Opinie i Cena

Firma Vaillant jest znana na całym świecie, także w Polsce. Specjalizuje się głównie w technice grzewczej. Oferowane produkty posiadają najwyższą jakość. Pompy ciepła firmy Vaillant, cieszą się nienagannymi opiniami swoich użytkowników. Oferta firmy obejmuje pompy różnego rodzaju, o różnych parametrach oraz sposobie działania.

Czytaj również: Ile trzeba będzie zapłacić w 2023 roku za ogrzewanie pompą ciepła i gazem?

Pompy te pozwalają na uzyskanie ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewanie, jak i chłodzenie budynków. Ogromny wybór rozwiązań i technologii sprawia, że inwestor ma możliwość najlepiej dopasowanego do swoich potrzeb urządzenia.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

  • Odradzam zakup pompy ciepła firmy Vaillant. Moja pompa od 2 tygodni nie działa i nie predko zacznie. Serwis nie ma części zamiennych i trzeba na nie nie wiadomo ile czekać. Żadnej propozycji rekompensaty braku ogrzewania w środku zimy z ich strony.

    • U mnie działa hybryda w tandemie z kotłem gazowym od miesiąca i mimo kilku prób „zaorania” tego zestawu przez zmiany trybów daje rade. Mam TriVai ustawiony z priorytetem pompy w godzinach pracy fotowoltaiki.Trochę za głośna jest wg mnie sprężarka. Teoche też mnie martwi asymetria w mojej sieci trójfazowej…

      Jeśli można spytać, co u kolegi Krzystofa poszło nie tak,?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here