FotowoltaikawPolsce » Blog » Pierwsza fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych
Pierwsza fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych

Pierwsza fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych

We Wrocławiu zaplanowane zostało następne duże przedsięwzięcie technologiczne. Popularny inwestor z Poznania zamierza stworzyć w stolicy województwa dolnośląskiego pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych wykorzystującą najnowszą technologię CIGS. 

Wrocławska inwestycja – co warto wiedzieć?

Inwestor, który wyszedł z inicjatywą stworzenia fabryki, to Roltec. Firma ta ma ugruntowaną pozycję na rynku i cieszy się imponującą renomą. Jej znakiem rozpoznawczym jest produkcja ogniw CIGS na bardzo dużą skalę, a podczas realizacji swoich prac szczególny nacisk kładzie ona na wysokie standardy i najlepszą jakość.

Czytaj więcej: Ile kosztuje montaż pieca na ekogroszek? – Średnie ceny w Polsce

22 września bieżącego roku złożony został wniosek, który miał potwierdzić, że budowa fabryki jest bezpieczna, zważywszy na względy środowiskowe. Zgodnie z założeniami, fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych ma zostać umieszczona przy ul. Piołunowej w niedalekim sąsiedztwie linii kolejowej. Roltec zamierza, aby w ramach tej inwestycji powstała nie tylko hala produkcyjna, ale również budynek biurowy i profesjonalny magazyn. 

Najważniejsze informacje na temat fabryki we Wrocławiu

Planowana inwestycja we Wrocławiu ma być synonimem najwyższej jakości. Zgodnie z planem, jej moc wytwórcza może wynieść nawet 50 MW na 12 miesięcy. Wynik ten jest niebywale imponujący, co potwierdza, że fabryka ta przyniesie wiele wymiernych korzyści dla mieszkańców Wrocławia i nie tylko. Łączny koszt inwestycji może jednak przyprawiać o zawrót głowy, albowiem wyniesie około 250 milionów złotych.

Zobacz również: Ile kosztuje montaż licznika prądu?

Według wstępnych założeń, w tym kompleksie produkcyjnym pracować ma nawet 240 osób, które wyróżniają się olbrzymią wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. 

Ciekawostki na temat wrocławskiej fabryki

Firma Roltec chce dołożyć wszelkich starań, aby panele fotowoltaiczne produkowane we wrocławskiej fabryce były dostosowane pod wymagania rynkowe. Ich celem ma być zapewnienie zrównoważonej przyszłości i troska o planetę Ziemię. Inwestor Roltec swoje działania opiera na niemieckiej technologii Solibro GmbH. Jest ona niebywale innowacyjna, co sprawi, że ceny, estetyka, a także wydajność paneli będzie stała na absolutnie najwyższym poziomie.

Więcej informacji: Koszt Instalacji klimatyzacji w 2023 roku – Jak obliczyć?

Dzięki temu produkty tworzone w fabryce będą miały ewidentną przewagę nad ogniwami krzemowymi. Dzięki korzystaniu z paneli oferowanych przez wrocławską fabrykę możliwe będzie nie tylko zapewnienie sobie wyższych uzysków, ale również zagwarantowanie należytego bezpieczeństwa. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation