FotowoltaikawPolsce » Blog » Pompy ciepła Daikin – czy warto kupić? Opinie Cena
Pompy ciepła Daikin – czy warto kupić

Pompy ciepła Daikin – czy warto kupić? Opinie Cena

Firma Daikin to popularna marka. Produkuje świetne pompy ciepła. Marka znana jest od 1924 roku, a założył ją Akiro Yamada. Początkowo produkowała rury chłodnicze do samolotów oraz urządzenia do ogrzewania parowego czy też gaśnice węglowe. Początkowo współpracowała z japońską marynarką wojenną. W 1951 roku Daikin zaczęła produkować małe klimatyzatory, a w 1957 roku zapoczątkowała tworzenie pierwszej sprężarki rotacyjnej.

Rozwijała się prężnie, wprowadziła na rynek sprężarki swing. W 2006 roku zaczęła produkować pompy ciepła. Nazwane zostały Altherma. Kupowane są często, wiele osób w Polsce ustawiło je w swoich domach. Korzystanie z takich pomp to sprawa naprawdę najważniejsza. Bez tego nie da się nic osiągnąć. Jest to rzecz mająca zawsze znaczenie i godna uwagi. 

Opinie ekspertów na temat pomp ciepła Daikin

Pompa firmy Daikin jest atrakcyjna wizualnie, ma wiele rodzajów, a pompy ciepła są bardzo małe. Można przedłużyć jej gwarancję nawet do 10 lat. Posiada czynnik R-32, czyli jest w pełni ekologiczna. Takie pompy robią furorę na polskim rynku. Jest to dość kosztowne urządzenie, ale wiadomo, że jakość kosztuje i to niemało. Doskonałe pompy sprawdzają się jako doskonałe urządzenia na wiele okazji. Doskonała jakość i dość wysoka cena idą ze sobą w parze.

Pompy ciepła Daikin montaż – czy warto kupić?

Czytaj więcej: Ile czeka się montaż pompy ciepła? 

Dobre pompy ciepła są naprawdę cenne i godne uwagi. Lepiej mieć pompę ciepła niż piec na węgiel czy ogrzewać mieszkanie prądem. Jest to zdecydowanie dobra rzecz, znacznie lepsza od innych źródeł energii. Doskonała jakość pompy ciepła to sprawa naprawdę najlepsza i doceniana przez klientów. Dzięki pompie ciepła można świetnie ogrzać dom. Popyt na pompy ciepła rośnie, są one naprawdę potrzebnym elementem wyposażenia. Pompami ciepła ogrzewa się wszelkie domy i robi się to naprawdę doskonale. 

Sprawdź więcej: Jakie grzejniki do powietrznej pompy ciepła?

Cena, koszty oraz opłacalność inwestycji w pompę ciepła Daikin

Porządne pompy ciepła są bardzo wydajne, solidne oraz niezawodne. Wyglądają najlepiej, jak to możliwe, pięknie komponują się w nowoczesnych budynkach. Wyróżniają się na tle konkurencji. Można przejść na czynnik R-32, czyli najbardziej ekologiczny z możliwych. Pompą ogrzewa się zarówno małe budynki, jak i rozległe domostwa. 

Czytaj więcej: Jak dobrać moc pompy ciepła do nowego budynku?

W ofercie marki można znaleźć pompy o klasie efektywności A+++. Należą do urządzeń z górnej półki, a pozwolić sobie na nie mogą nieco zamożniejsze osoby. Gwarancja na pompę wynosi 5 lat, a można ją przedłużyć nawet do 10 lat. Utrzymanie gwarancji wymaga przeprowadzania odpłatnych przeglądów gwarancyjnych. Na pewno warto wziąć to pod uwagę, aby takiej gwarancji nie utracić. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

 • zanim kupicie ,zorientujcie się jak działa serwis w wypadku awarii pompy ciepła ,czy jest ktoś kto się na tym zna i ma dostęp do części zamiennych bo z tym jest poważny problem

  • Ja niestety najpierw kupiłem pompę firmy DAIKIN, a teraz przekonałem się jak tragiczny jest serwis. Dwa razy wykonałem telefon i ani razu nikt nie pofatygował się aby oddzwonić. Straszna lipa, nie sądziłem , ze można tak wtopić. A sprzedawca tak ich zachwalał. Drugi raz nawet bym nie spojrzał na ta firmę.

 • Daikin Ururu Sarara – sprzęt może i dobry, ale zdzierstwo na cenach części przez Daikin Poland.
  Sama cena filtra fotokatalitycznego o wymiarach 28.8 x 15 x 1.4 cm (na zdjęciu), to 1120 zł. w autoryzowanym serwisie Daikina. Na eBayu można kupić ten filtr za 160 do 350 zł.
  Wspomnę tylko, że jednostka Daikin Ururu Sarara posiada 5 filtrów, które kiedyś trzeba wymienić i za co Daikin chce 1/3 wartości urządzenia. W takiej sytuacji najbardziej oszczędna pompa ciepła Daikina robi się nieopłacalna.
  Radzę szukać innych producentów z serwisem w normalnych cenach.

 • Niestety też się zawiodłem na tej firmie. Po 4 miesiącach pracy tej pompy nastąpiła awaria- LC-01-awaria w systemie komunikacji zewnętrznej. Od 26.12.2022 do 22.01.2023 roku byłem zdany na siebie. Mimo złożonej reklamacji i licznych telefonów na infolinię(są dwie). Infolinia to porażka, nie ma z kim gadać. Wymówki typu: to nie do mnie, ja się tym nie zajmuję, zły numer wewnętrzny wybrałem, odsyłanie do innych osób to norma. 24.01.2023r. po kilku tygodniach dopiero otrzymałem jakąś odpowiedź od Koordynatora Serwisu Residential Pana Przemka tel. 22 319 90 01 Dział Techniczny Biuro regionalne Poznań(to była odpowiedź bez odpowiedzi). Po 22 dniach awarii PC, Pan Przemek zaproponował mi darmowy 1 przegląd. I to stwierdzenie że,, co ja jeszcze chcę, przecież naprawiliśmy pompę”. Pełen profesjonalizm firmy i jej pracowników. Pogratulować.

 • Zgadzam się z opiniami powyżej. Dwie awarie mamy za sobą i znikąd pomocy. 2 miesiące bez ciepłej wody i ogrzewania. Tzw. autoryzowany serwis nie ma pojęcia co się dzieje, ale za kazdy przyjazd kasuje jak za woły. Części brak. Totalny dramat. Bardzo mocno odradzam Daikina.

 • Mam pompe Daikin 0d maja 2023.Do tej pory wszystko działało bez zarzutu,może zużycie prądu było większe jak u konkurencji ale nie było żadnych problemów do teraz.Jest listopad 2023 i zaczeły się problemy.Mimo że pompa „pracuje” zużycie prądu takie samo ale w domu 20 stopni.Serwisant umywa ręce.Ważne że na przegląd się zawsze zjawi i kasuje 500zł.
  Nie polecam tej firmy nikomu.Znajomi którzy pomontowali Panasonika są zadowoleni i nie mają powodu do narzekania ani na serwis,ani na eksploatacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here