FotowoltaikawPolsce » Blog » Pompy ciepła Galmet – czy warto kupić? Opinie Cena
Pompy ciepła Galmet – czy warto kupić

Pompy ciepła Galmet – czy warto kupić? Opinie Cena

Pompy ciepła są niezbędne. Pozwalają dobrze, szybko i niedrogo ogrzać dom. Rekomendowane są szczególnie pompy ciepła Galmet. Koniecznie trzeba poznać tę markę. Galmet to polska firma. Galmet powstała w 1982 roku. Stanisław Galara założył zakład rzemieślniczy w garażu i tam zaczął budować grzejniki, bojlery oraz ogrzewacze wody.

Był ogromny popyt na te urządzenia. Firma szybko się rozwijała i stała się spółką z siedzibą w Głubczycach przy ulicy Raciborskiej. W 2007 roku Galmet zapoczątkował produkcję kotłów centralnego ogrzewania, w 2008 roku stworzył laboratorium oraz centrum badawczo-rozwojowe. W 2008 roku firma uruchomiła produkcję pomp ciepła. I tak zaczęła się kariera urządzeń tej wyjątkowej marki. 

Firma rozwija się nieustannie

Firma zmieniła logo w 2012 roku. Wprowadziła do obrotu handlowego powietrzna pompa ciepła marki Galmet. W 2013 roku stworzyła wielką halę produkcyjną oraz park maszyn. W 2014 roku powstał sklep internetowy tej marki, a w 2015 roku otworzyła salon prezentujący systemy grzewcze. Firma zatrudnia już ponad 700 osób i ponad 20 procent swoich wyrobów wysyła poza granice Polski. 

Czym szczyci się firma Galmet?

Firma Galmet to polska marka, wydajna, mająca różnorodną ofertę. Produkuje pompy ciepła dedykowane CWU, a jej urządzenia mają atrakcyjjny oraz unikatowy design. Minusem są skomplikowane warunki gwarancji. Warto jednak wybrać ich urządzenia ponieważ są wyjątkowej jakości, mają piękny design. Firma produkuje także systemy solarne oraz zbiorniki CWU. Pompy ciepła tej marki są wydajne, mają podwójne sprężarki rotacyjne lub pojedyncze sprężarki rotacyjne. Galmet sprowadza sprężarki z innych krajów, nie produkuje ich, ale nie stanowi to ich przeszkody. 

Sprawdź również: Jak zabezpieczyć pompę ciepła przed zamarzaniem?

Pompy Galmet nie są drogie

Pompy Galmet nie są drogie, ale można kupić je za 20 000 - 25 000 złotych, co jest umiarkowaną wartością. Pompy nie są głośne, co jest ich wielką zaletą. Firma istnieje krótko, ale rozwija się. Konsument ma dostępny serwis, co w przypadku awarii jest naprawdę znaczące. Gwarancja na pompę to 2 lata, ale można przedłużyć ją o rok, a najwyżej do 5 lat. Do instalacji pompy ciepła trzeba wynająć licencjonowanego instalatora. Godne rekomendacji są powietrzne pompy ciepła do CO i CWU. Dostępne są także pompy gruntowe.

Czytaj więcej: Jak dbać o pompę ciepła, aby obniżyć jej awaryjność?

Podsumowując, marka Galmet nie ma długiej historii, ale jej produkty są efektywne i niedrogie. Do prywatnych domów także są bardzo przydatne. Można skorzystać z takich pomp i posługiwać się nimi przez wiele lat. Warto wybrać urządzenia tej marki, które sprawdzają się naprawdę doskonale. 

Jaka jest Twoja opinia o pompach ciepła Galmet?

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here