FotowoltaikawPolsce » Blog » Jak zabezpieczyć pompę ciepła przed zamarzaniem?

Jak zabezpieczyć pompę ciepła przed zamarzaniem?

Cechą, która charakteryzuje pompę cieplną typu monoblok, jest z pewnością hermetyczny układ chłodzenia, wysoka sprawność, a także fakt, który ma również niebagatelne znaczenie, czyli zdecydowanie łatwiejsze jej montowanie.

Jednak w związku ze zbliżającym się okresem zimowym i ryzykiem wystąpienia niskich temperatur charakterystycznych dla tejże pory roku jest zagrożenie, iż wyżej wymieniona pompa może ulec zamrożeniu. Jest to naturalnie spory problem, ale na szczęście  istnieje sposobność, aby temu zapobiec. A mianowicie można zastosować innowacyjny moduł zabezpieczający o nazwie PZ HX.

Są w niego wyposażone pompy PCCO MONO Hewalex. Jest on gwarancją, że pompa ciepła nigdy nie ulegnie zamarznięciu, a w sytuacji, kiedy tak się stanie, co jest zdecydowaną rzadkością, producent na podstawie warunków gwarancji naprawi urządzenie lub też dokonana jego wymiany.

Otrzymaj minimum 3 bezpłatne oferty instalacji pomp ciepła


  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  Jaka jest różnica między pompą monoblok a split?

  Trzeba wiedzieć, że pompy monoblok i split, chociaż działają na podobnych zasadach, to jest jednak pomiędzy nimi pewna różnica, te które zostały tutaj wymienione w pierwszej kolejności, posiadają istotną przewagę  nad tymi drugimi. Polega ona na tym, że pompy ciepła MONO są wyposażone w układ chłodniczy wyłącznie w jednostce zamontowanej na zewnątrz lokalu mieszkalnego lub innych zabudowań. Tenże układ jest hermetyczny, także klient decydujący się na tego typu rozwiązanie ma pewność, że ta część instalacji będzie pracować zgodnie z jego oczekiwaniami.

  Serwisy pomp ciepła w Twojej okolicy:

  Powyższy produkt jest jak najbardziej polecany każdemu specjaliście zajmującego się montażem pomp ciepła, czyli chociażby hydraulikowi, który po zapoznaniu się z odpowiednimi wytycznymi, na pewno będzie w stanie zamontować pompę ciepła w sposób prawidłowy. Jest to szalenie istotne dla klienta, ponieważ dzięki temu ma on możliwość ograniczenia kosztów eksploatacyjnych.

  Warto wiedzieć: Jak przygotować dom na instalację pompy ciepła?

  Jakie znaczenie ma moduł PZ HX?

  Bardzo duże, dzięki niemu urządzenie jest skutecznie chronione przed zamarzaniem, a dodatkowo pozwala na zastosowanie wody w całym układzie. Dzięki temu klient jest chroniony przed dodatkowymi kosztami, jakie generuje zakup dodatkowego wymiennika ciepła i pompy obiegowej. Na taki koszt są niestety narażeniu właściciele standardowych pomp ciepła typu monoblok.

  Czytaj więcej: Podłączenie pompy ciepła do istniejącej instalacji

  Czy pompa zamarznie przy braku zasilania w energię elektryczną?

  Może się tak zdarzyć, że w wyniku awarii sieci energetycznej nasza posesja jest pozbawiona prądu, jednak nie jest to żaden problem. Pompa nie zamarznie w takim przypadku, a to dlatego, iż algorytm sterownika zapewnia bezpieczeństwo przez 48 godzin.

  Sprawdź również: Pompa ciepła w starym domu – Koszty instalacji

  Tak więc możemy mieć pewność, iż zastosowanie pompy monoblok z powyższym systemem daje gwarancję na oszczędność w całym okresie użytkowania. Natomiast w sytuacji, kiedy wystąpią jakieś problemy, producent gwarantuje, co zostało już we wstępie powiedziane, że urządzanie zostanie w ramach obowiązującej gwarancji niezwłocznie naprawione albo wymienione.

  Marcin

  Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

  Więcej informacji

  Post navigation

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Drop file here