FotowoltaikawPolsce » Blog » Pompy ciepła LG – czy warto kupić? Opinie Cena
Pompy ciepła LG – czy warto kupić

Pompy ciepła LG – czy warto kupić? Opinie Cena

Jak wiadomo LG jest jednym z największych potentatów branży technologicznej na całym świecie. Koreański koncern zasłynął przede wszystkim z wysokiej jakości sprzętu, w tym fantastycznych telewizorów. 

Czym tak właściwie są pompy ciepła?

Jest to nic innego jak specjalistyczna maszyna wymuszająca swoim działaniem stabilny przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do miejsca, gdzie panuje wyższa temperatura. Proces ten tak naprawdę zaburza w jakimś stopniu naturalny kierunek przepływu ciepła, a także zachodzi tylko i wyłącznie za pomocą dostarczenia zewnętrznej energii mechanicznej, tudzież cieplnej.

Pompy ciepła LG montaż – czy warto kupić?

Co wyróżnia pomy ciepła od koreańskiego LG?

Za sprzętem przemawia przede wszystkim niezbyt wygórowana względem otrzymanej jakości, a także dzisiejszych standardów cena. Jest ona obecnie jedną z najniższych na całym polskim rynku. Poza tym wybitna niezawodność, która stoi na naprawdę kapitalnym poziomie. Wygląd nie jest może ich mocną stroną, bowiem mają one archaiczny wzór wykonania, jednak warto w tym miejscu podkreślić, iż są one zrobione naprawdę solidnie co jest chyba najważniejsze.

Warto przeczytać: Jak zabezpieczyć pompę ciepła przed zamarzaniem?

Na plus w przypadku tej marki pomp ciepła przemawia także zastosowanie w ich przypadku ekologicznego czynnika R32. Jest to obecnie nie oszukując się jeden z najmocniejszych atutów wykonawczych sprzętu do tego stopnia, że nawet sama firma postanowiła umieścić jego nazwę w numerze serii. Kluczową rolę w przypadku dość wysokiej sprzętu odgrywa także wykorzystanie innowacyjnej jak na swoje czasy sprężarkę spiralną R1. Dzięki niej jest bowiem możliwa o wiele lepsza optymalizacja zużycia produkowanej energii, co daje o wiele większą swobodę w kontekście jego wykorzystania.

Średnia wydajność

Niestety od razu trzeba powiedzieć, iż pompy ciepła od LG niezbyt dobrze wykazują się w przypadku tego aspektu. Wynika to przede wszystkim z wykorzystania niezbyt opłacalnej pompy Monoblokowej LG R32 zapewniającą COP na dość kiepskim poziomie wynoszącym zaledwie od 4,1 do 4,2 w zależności od jednostki w warunkach od -2 do 35 stopni Celsjusza. Jest to naprawdę słaby wynik. 

Sprawdź więcej: Połączenie pompy ciepła i ogrzewania podłogowego – czy warto?

Niezła gwarancja

W tym przypadku pompy wychodzą zdecydowanie na plus. Wynika to przede wszystkim, iż koreański koncern oferuję gwarancję wynoszącą ponad 5 lat co jest dość dobrą ofertą nie oszukując się. Jest jednak pewien minus, ponieważ nie ma żadnej fizycznej możliwości, aby wykupić dodatkową ochronę na następne lata. Co więcej części składowe są dość słabo dostępne na naszym rodzimym rynku co znaczącą może wpływać na całkowity koszt ich sprowadzenia.

Cena, koszty oraz opłacalność inwestycji w pompę ciepła LG

Bardzo dobra opłacalność

Wynika to z naprawdę przystępnych cen, które nie są zbytnio wywindowane w góry względem jakości oferowanych usług. Obecnie niezwykle ciężko jest znaleźć solidny sprzęt do pompowania ciepła poniżej 20 tysięcy złotych.  W przypadku LG jest to możliwe.

Czytaj również: Pompy ciepła NIBE i czynnik chłodniczy R290 i R32 warto kupić?

Na plus wpływa także niesamowita niezawodność, która powinna być kluczem do sukcesu w przypadku dość długiego okresu korzystania. Można wprost uznać, iż pompy ciepła od koncernu południowokoreańskiego są może mało wydajne, ale za to bardzo niezawodne i niezwykle tanie. To zdecydowanie przemawia na ich korzyść. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here