FotowoltaikawPolsce » Blog » Pompy ciepła Toshiba – czy warto kupić? Opinie Cena
Pompy ciepła Toshiba – czy warto kupić

Pompy ciepła Toshiba – czy warto kupić? Opinie Cena

Czy interesuje Cię nowy sposób ogrzewania gospodarstwa domowego? Zainteresują się konkretnie pompami ciepła Toshiba. Pora zapoznać się z recenzją.

Na początek chcemy przybliżyć historię tejże marki. Wyróżnia się ona na pewno sporą złożonością. Przedstawimy poniżej naszą ocenę. Nie omieszkamy także wytknąć marce mocne oraz słabej strony. Nie ma co zwlekać. Warto przejść do konkretów.

Jaka jest historia marki Toshiba?

Toshiba jest marką, która ma już 140-letnią historię. Płynęła ona dwoma nurtami. Jedną firmę jest Tanaka Seizo-sho, która została założona 1882 roku, a druga to firma założona przez Hisashige Tanake w roku 1875.

Jednak warto jeszcze wspomnieć o tym, jak ważny był rok 1873. Właśnie wtedy Ministerstwo Inżynierii założycielowi firmy zleciło zaprojektowanie nowoczesnego telegraficznego sprzętu. To wtedy właśnie wybudowana została wspomniana już fabryka w Tokio. Samo przedsiębiorstwo bardzo szybko się rozrosło. W zasadzie stało się jednym z największych producentów japońskich ciężkich elektrycznych aparatur. Firma przyjęła nazwę ostateczną Shibaura Engineering Works Co., Ltd. Miało to miejsce w roku 1904.

Pompy ciepła Toshiba montaż – czy warto kupić?

Sprawdź również: Pompy ciepła Neoheat – czy warto kupić? 

Numerem drugim była firma Hakunetsu-sha & Co., Ltd. Jest to pierwsza firma japońska, która się zajmuje produkcją oświetleniowych żarówek, która przeszła następnie na wytwarzanie "konsumenckich produktów". Przedsiębiorstwo to założone zostało przez dwóch inżynierów. Byli to Shoichi Miyoshi oraz Ichisuke Fujioka.

Warto wiedzieć: Pompy ciepła Vaillant – czy warto kupić?

Zmieniła ona w 1896 roku swoją nazwę. Nowa nazwa to Tokyo Hakunetsu Dontokyuu Seizo Co., Ltd. W roku 1899 zmieniła nazwę na Tokyo Electric Company. Musimy wspomnieć o tym, że ta firma właśnie wynalazła pierwszą na świecie elektryczną żarówkę z cewką podwójną.

Cena, koszty oraz opłacalność inwestycji w pompę ciepła Toshiba

Nieco ciemniejszym okresem w historii firmy było samo trzęsienie ziemi, które nawiedziło w 1923 roku Kanto. W jego wyniki zginęło 100 000 osób. Wśród tych osób było także wielu pracowników firmy Tokyo Electric Company. Jednak udało się odbudować to przedsiębiorstwo poprzez wiarę, jak i wkraczanie aktywne w nowe obszary działalności. Była to między innymi inwestycja w medyczny sprzęt. Pomimo sporej katastrofy Tokyo Electric Company wyprodukowało swoje pierwsze lodówki i pralki na terenie Japonii. Miało to miejsce w roku 1930. Rok później pojawiły się z kolei pierwsze odkurzacze.

Czytaj więcej: Pompy ciepła Mitsubishi – czy warto kupić?

Jaka jest nasza ocena pomp ciepła Toshiba?

Wśród zalet możemy wymienić: moduł komunikacji WIFI w standardzie, szeroka oferta jednostek, przyzwoita wydajność, a także uchodzenie za niezawodne. A co nam się nie podoba? Na pewno jest to nieco archaiczny design, brak jednostek ze sprężarką w typie scroll, utrudniony dostęp do informacji dotyczące gwarancji, a także brak pomp ciepła monoblokowych w ofercie.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here