FotowoltaikawPolsce » Blog » Program „Bezpieczny Kredyt 2%”: szczegóły i zasady udzielania kredytu w 2023 roku
Program "Bezpieczny Kredyt 2%": szczegóły i zasady udzielania kredytu w 2023 roku

Program „Bezpieczny Kredyt 2%”: szczegóły i zasady udzielania kredytu w 2023 roku

Program „Bezpieczny Kredyt 2%” jest skierowany do osób, które nie posiadają mieszkania ani domu jednorodzinnego, a także do osób, które nie są właścicielami lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego z prawem spółdzielczym. Kredyt może być udzielony osobom do 45. roku życia, które są małżonkami lub rodzicami co najmniej jednego wspólnego dziecka. Wymagane jest jedynie, aby jedno z małżonków spełniało wyżej wymienione warunki.

Kredyt „Bezpieczny Kredyt 2%” jest dostępny zarówno dla mieszkań z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Nie obowiązuje tu żaden limit cen za 1 m² mieszkania. Oznacza to, że kredyt może być udzielony na zakup mieszkania o dowolnej powierzchni i w dowolnym mieście.

Bezpieczny Kredyt 2% – czy oprocentowanie kredytu będzie stałe?

Oprocentowanie kredytu "Bezpieczny Kredyt 2%" będzie stałe w okresie pierwszych 10 lat spłaty. Oznacza to, że rata kapitałowo-odsetkowa będzie malejąca przez cały ten okres. Dopłata do rat kredytu, która pozwoli na obniżenie oprocentowania do 2% + marża banku, będzie przewidziana tylko w tym okresie.

Po zakończeniu 10-letniego okresu obniżonego oprocentowania 2%, wysokość rat kredytu "Bezpieczny Kredyt 2%" będzie zależała od kilku czynników, takich jak długość pierwotnego okresu finansowania oraz poziom aktualnych stóp procentowych. Jeśli wzrost rat będzie znaczący, kredytobiorcy będzie przysługiwać możliwość wydłużenia okresu spłaty kredytu do maksymalnie 35 lat. Każda sytuacja zostanie rozpatrzona indywidualnie, a bank przy ocenie zdolności kredytowej kredytobiorcy będzie musiał uwzględnić cały okres spłaty kredytu.

Czytaj dalej: Anna Moskwa o zwiększeniu dofinansowania na pompy ciepła od 3 stycznia

Przykładowo, małżeństwo z jednym dzieckiem biorące kredyt na kwotę 550 tys. zł na okres 30 lat z oprocentowaniem 8,46% może liczyć na dopłatę, która pomniejszy rata o prawie 2,6 tys. zł w pierwszym roku spłaty. Po 10 latach, gdy kredytobiorca przejdzie na stałą ratę kapitałowo-odsetkową, miesięczna rata będzie wynosić ok. 3 172,74 zł. Porównując to do sytuacji bez dopłaty, rata wynosiłaby 4 213,44 zł. Dzięki dopłacie do rat, kredytobiorcy uda się znacząco obniżyć całkowite koszty kredytu.

Sprawdź więcej: Fotowoltaika od 1 lutego 2023 r. Nowe dofinansowanie dla mieszkańców bloku

Bezpieczny Kredyt 2% - na co można przeznaczyć?

Środki z kredytu "Bezpieczny Kredyt 2%" będą mogły być przeznaczone nie tylko na zakup mieszkania, ale również na wydatki związane z budową domu jednorodzinnego, w tym jego wykończeniem. Kredyt może być również wykorzystany na zakup nieruchomości gruntowej lub jej części, w celu budowy na niej domu.

Warto wiedzieć: Jak zmieścić się w limitach prądu w 2023 roku?

Osoby obcokrajowe, które prowadzą gospodarstwo domowe na terenie Polski, również będą mogły skorzystać z programu "Bezpieczny Kredyt 2%".

Program ma ruszyć w III kwartale 2023 roku. To doskonała okazja dla osób, które planują inwestycje proekologiczne i chcą skorzystać z atrakcyjnych warunków kredytowych.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Comments are closed.