FotowoltaikawPolsce » Blog » Program Mój Elektryk – zainteresowanie odbiorców wciąż rośnie!
Program Mój Elektryk - zainteresowanie odbiorców wciąż rośnie

Program Mój Elektryk – zainteresowanie odbiorców wciąż rośnie!

Polska Grupa Energetyczna zadbała o stworzenie programu Mój Elektryk. Polega on na zwiększeniu świadomości ekologicznej oraz edukacji osób, które korzystają z usług tej grupy. Z tego też względu ważna jest także wiedza oszczędnościowa dotycząca korzystania z energii elektrycznej.

Do kogo skierowany jest program Polskiej Grupy Energetycznej?

PGE zadbała o to, by z ich programu mogły korzystać zarówno firmy, jak i klienci indywidualni, którzy już teraz korzystają z jej usług. Wartość przyznanych dotacji 30 marca 2023 roku przekroczyła już 200 milionów złotych.  

Czytaj więcej: Ile kosztuje utrzymanie samochodu elektrycznego?

Warto zwrócić uwagę także na to, iż program funkcjonuje od 2021 roku. W tym czasie wpłynęło już powyżej 6 tysięcy wniosków, z których dofinansowanie ma wynosić ponad 220 milionów złotych. Nie można zapominać jednak o tym, że aktualna pula ścieżki leasingowej Mój Elektryk to łącznie 250 milionów złotych. 2023 rok jest okresem, kiedy do programu zgłosiło się już ponad 1000 osób, które wnioskują o 36,5 miliona złotych.

O co wnioskują klienci?

Największe grono klientów wnioskuje o dopłaty związane z leasingiem elektrycznych samochodów osobowych. Od początku trwania programu przyznane zostały dotacje na prawie 5 tysięcy takich pojazdów. Wartość dofinansowania wyniosła prawie 125 milionów złotych. W samym 2023 roku zaakceptowanych zostało 898 wniosków, a dopłata wyniosła 23,7 miliona złotych.

Sprawdź również: Ile kosztuje montaż ładowarki samochodowej w garażu?

Fundusz zadbał także o przyznanie dotacji do leasingu ponad tysiąca samochodów dostawczych. Łączna kwota wyniosła 70 milionów złotych. W pierwszych miesiącach 2023 roku złożonych zostało 195 dotacji na kwotę 14,3 miliona złotych. Fundusz dotował także 99 pojazdów trzy- i dwukołowych.

Kto może skorzystać z dofinansowania? 

Dofinansowanie jest przyznawane osobom, które kupują nowe samochody elektryczne lub hybrydowe z wtyczką. Kluczowe jest zwrócenie uwagi na to, by spełniały konkretne wymagania techniczne. Muszą być także dopuszczone do sprzedaży na naszym rodzimym rynku.

Z dofinansowania mogą skorzystać właściciele samochodów, które mają:

  • minimalną liczbę miejsc siedzących,
  • minimalną pojemność baterii,
  • minimalną prędkość maksymalną,
  • minimalny zasięg na jednym ładowaniu.

Warto na bieżąco śledzić program Mój Elektryk, ponieważ lista pojazdów wciąż jest zmieniana. Z jej aktualną na dany moment wersją można zapoznać się na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Warto wiedzieć: Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego w 2023 roku?

Dzięki programowi Mój Elektryk odbiorcy mają zwiększyć swoją świadomość ekologiczną. To działanie mające wspomóc oszczędzanie energii elektrycznej, która zmniejsza koszty jej użytkowania oraz pozytywnie wpływa na otoczenie.

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here