FotowoltaikawPolsce » Blog » Fotowoltaika Promika Solar Opinie
Fotowoltaika Promika Solar Opinie

Fotowoltaika Promika Solar Opinie

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych. Powodów skłaniających do podjęcia takiej decyzji jest bardzo dużo. Jest to bowiem rozwiązanie, które nie tylko jest ekologiczne i przyjazne środowisku, ale także pozwala zapomnieć o podwyżkach energii i rosnących rachunkach za prąd. Ich montaż wiąże się jednak z pewną trudnością.

Przez to, że są one kosztowne i niebanalne w instalacji, na rynku dostępnych jest wiele firm, które żądają od klientów ogromnych pieniędzy, w zamian oferując marnej jakości usługę. Ze względu na to, w opiniach na Internecie w praktycznie co drugiej firmie zajmującej się fotowoltaiką roi się od negatywnych opinii sugerujących nierzetelność firmy. Firma Promika Solar natomiast może pochwalić się czymś rzadko spotykanym w tej branży – dużą satysfakcją klientów i wieloma pozytywnymi opiniami.

Czym zajmuje się firma Promika Solar?

Najważniejsze informacje o Promika Solar:
FotowoltaikaTAK
Pompy ciepłaTAK
Magazyny energiiTAK
Stacje ładowaniaTAK
Finansowanie fotowoltaikiTAK
LokalizacjaCała Polska
Realizacja jeden dzieńTak

Firma Promika Solar zajmuje się instalacją paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Została założona w 2016 roku przez Miłosza Kubiaka i od tego czasu rozwinęła swoją działalność z samego śląska, na praktycznie całą Polskę. Na szybki rozwój wskazują także statystyki - według danych z 2021 roku, firma Promika Solar ukończyła instalację około 1700 zleceń.

Dla kogo jest oferta Promika Solar?

Oferta firmy Promika Solar jest dedykowana osobą, które planują instalację paneli fotowoltaicznych lub pompy ciepła. Nie ma znaczenia to, jak bardzo znasz się na instalacji takich paneli - Promika Solar oferuje własne, wysoko wykwalifikowane ekipy montażowe. Promika Solar dba o dobro klienta, ponieważ nieustannie monitoruje instalacje oraz zapewnia wsparcie serwisowe. Oprócz tego, firma zajmuje się nie tylko montażem paneli fotowoltaicznych, ale także pomp ciepła. Wystarczy zadzwonić na numer lub e-mail firmy dostępny w Internecie, a instalacja paneli natychmiast stanie się realna.

Promika Solar - wady i zalety

Największą zaletą firmy Promika Solar jest jej dobre oceny i ilość poleceń korzystających z jej usług ludzi. Pokazuje to kompetencje firmy i pozwala w pełni zaufać ofercie prezentowanej przez pracowników. Ogromna liczba osób korzysta z programu 500+ , który gwarantuje 500 złotych dla klienta za każde zrealizowany projekt, który wynikł z jego polecenia. Troska o klienta widoczna jest także w stosowaniu przez firmę kalkulatora oszczędności - dla Promika Solar najważniejsze nie są pieniądze, a zadowolenie z usługi.

Jednak, jak każda firma, Promika Solar posiada także swoje wady. To, na co skarżą się Internauci, to tak naprawdę jedynie sporadyczne spóźnienia i niedotrzymywanie terminów. Może być to jednak związane z pragnieniem Pormiki Solar, aby każda instalacja została wykonana idealnie.

Promika Solar - opinie i recenzje

Promika Solar może poszczycić się ogromną ilością pozytywnych opinii. Przykładowo, na na serwisie Google użytkownicy ocenili ją na 4,8 gwiazdki na około 100 oddanych głosów, co jest bardzo dobrym wynikiem, zwłaszcza jak na firmę zajmującą się fotowoltaiką.

Promika Solar Recenzja Eksperta

7Wynik eksperta
Fotowoltaika Promika Solar Recenzja
Firma Promika Solar w ostatnich latach rozwija się bardzo mocno. Nasze zdanie zebrane na podstawie opinii klientów pokazuje że firma Promika Solar jest godną firmą zaufania. Warto skontaktować się z firmą i nawiązać współpracę.
Stosunek jakości do ceny
7.5
Szybkość realizacji
7.5
Obsługa klienta
7.5
Zastosowane podzespoły
9
Montaż instalacji
6.5
Oferta
9

Wpis aktualizowany ostatnio 01.04.2023r. na podstawie informacji zebranych w internecie. ( Strona firmowa, opinie w google i social media ) Jeżeli masz nowe informacje podziel się w komentarzu lub na adres [email protected].

Promika Solar opinie klientów

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

  • Do puki się nie zrehabilitują zdecydowanie nie polecam. Montaż profesjonalny, z za wschodniej granicy montażyści, ale fachowcy /dołożyłem im na lody/, ale komunikacja z klientem przez kilka osób, omówienie strategii rozbudowy instalacji ma wiele do życzenia. Mówiłem, że będę chciał rozbudować instalację po montażu w marcu 2022, nic mi nie powiedziano, że wtedy trzeba inny falownik, że należało od razu zainstalować panele na 9,7kW. teraz chcą mi dołożyć kolejna instalacje do 5,25 kW i sami uznali, ze było niedomówienie, ale nie z mojej strony. Jestem zawiedziony komunikacją. Wiele osób do kontaktu, brak informacji z czym się wiąże rozbudowa instalacji. Jeszcze dołożę informacji, którą poprzez pogłębienie wiedzy wydedukowałem. Oferta w 2019 roku w kwocie podobnej do obecnej z 2022 roku zawierała 15 sztuk optymalizatorów. Teraz nie zwróciłem na to uwagi bo nie znam się na fotowoltaice i jak myślicie, były- nie, teraz chcą abym dokupił, tylko 4 ale zawsze to, no co właśnie …… Nadmiar zapotrzebowania na rynku spowodował lekceważenie klientów, to ja muszę zabiegać o kontakt, wiedzę, bo „wkręcą” cię nawet nie wiesz gdzie. No kolejna sprawa, SERWIS. Podczas deszczu kolor kontrolki falownika zmienił kolor i nie produkował prądu, zgłosiłem e-mailem. „Serwisant” zadzwonił, że stoi pod drzwiami, ale się nie umawialiśmy i nie byłem obecny w domu. Kolejny telefon, umówiliśmy się, że przyjedzie, oddzwonił że jutro. Jutro już minęło, a ONI jakby „mieli mnie już z głowy”, nie odbierają telefonu, nie oddzwaniają jak podczas „łapania klienta”. Nie będę komentował, bo wiem jak to się skończy. Rozmowa z właścicielami poprzez pracownika nic chyba nie dała, życzę powodzenia, niestety mam umowę na wiele lat. Pamiętajcie zasadę marketingową, „niezadowolony klient powiadomi o tym statystycznie 19 osób niż zadowolony”.

 • NIE POLECAM NIKOMU TEJ FIRMY NAWET NAJGORSZEMU WROGOWI NIE POLECE TEJ FIRMY PROMIKI SOLAR.TO JEDNA WIELKA PORAŻKA ZAŁOŻYĆ PO PARTACKU POMPE CIEPŁA I WZIĄŚĆ PIENIĄDZE A KLIENT NIECH SIĘ MARTWI CO DALEJ BO SERWIS PROMIKI SOLAR OD 19 PAŹDZIERNIKA 2022R NIE MOŻE DOJECHAĆ I USUNĄĆ USTEREK PO MONTAŻU PRZEZ PODFIRME KTÓRĄ WYSŁALI. WIECEJ INFORMACJI NA PRIV MOGE UDOSTĘPNIĆ WŁĄCZNIE ZE ZDJĘCIAMI

  • Dokładnie to samo. Założyli pompę ciepła 6.2022. Wody ciepłej nie ma. Usunięcie błędów instalacji, 1700 zł. Zwrotu kosztów nie ma do dzisiaj 2.2.2023. Teraz falownik od fotowoltaiki nie działa. Każdy z 5 numerów telefonicznych jest zajęty. I co robić?

   • Panie Kajetanie, jeśli nie jest Pan zadowolony z naszych usług proszę o pilny kontakt celem wyjaśnienia sytuacji pod adresem mailowym [email protected]. Wiadomość wysłana na wskazany adres pozwoli nam na odpowiednią reakcję.

    • No śmiechu warte !!! Od roku dobijam się do serwisu lub kogoś kompetentnego by sprawdził i naprawił optymalizatory a także zrobił przegląd. Co jakiś czas parę słów w mailu i potem długie miesiące ciszy. Ogólnie powiem ,że montaż sprawny i w miarę szybko ale serwis i pomoc w okresie późniejszym bardzo ale to bardzo negatywny . Brak jakiegokolwiek wsparcia . Nie mówię tu już o chęci rozbudowy czy założenia pompy, strach przed dalszymi inwestycjami.

 • Ta firma to jakieś oszustwo, wzięli zaliczkę i pomimo wielokrotnych interwencji nie rozpoczęli montażu pompy ciepła. Nie zwracają także zaliczki pomimo formalnego wezwania do jej zwrotu w związku z brakiem realizacji przedmiotu umowy. Od lipca 2022 r. nie mam ani pompy, ani zaliczki. Będzie sprawa w sądzie, ale to nie zwróci mi straconego zdrowia.

  • Panie „Oszukany”, środki wpłacone przez Pana na nasze konto, celem realizacji dostawy i montażu pompy ciepła, zostały Panu zwrócone. Bardzo nam przykro, że przez sytuację związaną z brakiem dostępności pomp ciepła na polskim rynku zawarta przez nas umowa zakończyła się jej rozwiązaniem.

 • Odradzam podpisywanie jakichkolwiek umów z tą dzieciarnią. Chamscy, aroganccy, mają w poważaniu klienta i terminy. Zaliczka wpłacona. Nie ma montażu, nie ma pieniędzy, nie ma kontaktu. Żaden telefon nie odpowiada, na maile nie odpisują. Pieniądze wrzucone w czarną dziurę. Z tego, co widzę, takich opinii jest na pęczki. Wygląda na to, że to wyłudzenie. Sprawa zostanie zgłoszona w odpowiednich miejscach. To chyba o nich były te reportaże w tv …

 • Ostrzegam przed firmą PROMIKA SOLAR. Z daleka omijać takie firmy i ostrzegać wszystkich kto by chciał skorzystać z ich usług. Instalacja zamontowana w 2021 ale w styczniu 2023 wystąpiła awaria. Wszystkie próby kontaktu telefonicznego, mailowego i listowego na nic. Do dnia dzisiejszego nikt nie zainteresował się problemem. Ich naczelny handlowiec KAROL KARWOWSKI dobry jest tylko do sprzedaży ale z problemem to radź sobie sam. Musiałem wziąć inną firmę która usunęła usterkę. Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia z tą firmą zapraszam do kontaktu [email protected], a wiem że jest dużo takich osób o czym świadczą ostatnie komentarze. Pozytywy wystawiają sobie sami 😉

 • Wszystko było ok i kontakt super ,ale do czasu podpisania umowy.
  Opóźnienie w montażu ponad 3 tygodnie,błędy w dokumentacji spowodowały kolejny miesiąc a sezon w pełni.
  Panowie z Ukrainy wykonali instalacje bardzo poprawnie i szybko.
  Polska ekipa była niezadowolona ze musi wejść na dach,więc zabrali się i pojechali do domu

  Tragedia,nie polecam nikomu.

 • Wszystko było w porządku do momentu instalacji paneli i pełnej zapłaty za usługę. Niestety potem już tylko schody. Instalacja w 2021 roku w marcu. Na zgłoszenie do PGE przez firmę musiałem czekać prawie 2 m-ce. teraz po 2 latach wystąpił problem z falownikiem. Niestety kontakt z firmą zerowy. Nie odbierają telefonów, nie oddzwaniają, nie odpowiadają na e-maile. Tak więc nie polecam bo w razie problemów po instalacji nikt wam nie pomoże. Serwis to katastrofa.

 • Od roku dobijam się do serwisu lub kogoś kompetentnego by sprawdził i naprawił optymalizatory a także zrobił przegląd. Co jakiś czas parę słów w mailu i potem długie miesiące ciszy. Ogólnie powiem ,że montaż sprawny i w miarę szybko ale serwis i pomoc w okresie późniejszym bardzo ale to bardzo negatywny . Brak jakiegokolwiek wsparcia . Nie mówię tu już o chęci rozbudowy czy założenia pompy, strach przed dalszymi inwestycjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here