FotowoltaikawPolsce » Blog » Castorama a fotowoltaika – coraz więcej paneli na dachach sklepów
Castorama a fotowoltaika - coraz więcej paneli na dachach sklepów

Castorama a fotowoltaika – coraz więcej paneli na dachach sklepów

Castorama coraz poważniej interesuje się inwestowaniem w panele fotowoltaiczne, które pojawiają się na dachach sklepów. Aktualnie instalacja fotowoltaiczna została zamontowana już w ponad 50 sklepach oraz w centrali firmy. Śmiało można przewidywać, że ten wynik będzie rósł z każdym kolejnym miesiącem, a pod koniec 2024 roku lub na początku 2025 praktycznie wszystkie sklepy sieci Castorama będą mogły korzystać z energii pozyskiwanej przez panele fotowoltaiczne.

Ograniczanie kosztów związanych z energią

Dlaczego Castorama decyduje się na tego typu inwestycje? Przede wszystkim z tego względu, iż przedstawicielom firmy zależy na ograniczaniu kosztów związanych z energią (pozyskiwanie, użytkowanie, zużywanie). Do tej pory Castorama przeznaczyła na to przedsięwzięcie już ponad 10 milionów złotych, a wynik ten z pewnością będzie jeszcze bardziej okazały.

Czytaj więcej: Jak prawidłowo dobrać magazyn energii do domu?

Panele fotowoltaiczne znajdują zastosowanie głównie w nowych obiektach spod szyldu Castoramy, chociaż coraz częściej montuje się je również na istniejących już sklepach. W zdecydowanej większości przypadków są to panele o mocy 50 kW, lecz w centrali firmy zdecydowano się na zastosowanie ogniw o mocy 25 kW. W przyszłości ma się to zmienić i Castorama będzie dążyć do tego, aby w centrach dystrybucyjnych pojawiały się panele dysponujące mocą na poziomie 350 kW. 

Zobacz również: Magazyny energii w Polsce dla gospodarstw domowych?

Poprawa efektywności energetycznej sieci

Nie da się ukryć, że opisywane działania niosą za sobą mnóstwo zalet. Całość skutkuje m.in. poprawą efektywności energetycznej całej sieci sklepów Castorama, bazując na zielonej energii. Szacuje się, że Castorama wyprodukowała już blisko 2 000 000 kWh energii. To oczywiście zaledwie cząstka działań związanych z wdrożeniem skutecznych rozwiązań mających na celu poprawę efektywności energetycznej sieci. Castorama inwestuje również w:

  • oświetlenie LED,
  • systemy BMS,
  • automatyzację procesów sterowania i monitorowania urządzeń sklepowych.

Warto wiedzieć: Akumulatory do fotowoltaiki czy warto inwestować?

Kluczem do sukcesu jest starannie dopracowana strategia działania oraz konsekwentne realizowanie planu zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu sieć sklepów Castorama cały czas może się rozwijać, a w przyszłych latach w sklepach powinny się pojawić kolejne nowinki technologiczne, mające na celu m.in. usprawnienie pracy czy też pozyskiwanie większych oszczędności. Castorama stara się również namówić swoich klientów do poważnego zastanowienia się nad energooszczędnymi inwestycjami w biurach, mieszkaniach, domach czy też firmach. Jak widać sporo można na tym zyskać. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation