FotowoltaikawPolsce » Blog » Columbus Energy – prognozuje wzrost sprzedaży w trzecim kwartale 2022

Columbus Energy – prognozuje wzrost sprzedaży w trzecim kwartale 2022

Rok 2022r. rozpoczyna się z ogromną korzyściom dla Columbus Energy. Pierwszy kwartał zwiastuje rozwój fotowoltaiki prosumenckiej.

Pierwszy kwartał 2022 roku był bardzo korzystny dla Columbus Energy, którego przychody w porównaniu do roku poprzedniego wzrosły aż 45%. Wzrost aż o 50% został odnotowany również w aktywach Grupy. Zaskakujące wyniki wzrostowe odnotowuje również zainstalowana moc sięgając poziomu 40 MW co jest rekordowym poziomem. 

Spółka Columbus Energy liczy na wzrost sprzedaży pod koniec roku

W dniu dzisiejszym pojawił się pierwszy tego roczny raport Columbus Energy obejmujący pierwszy kwartał roku 2022r. Grupa w podsumowaniu wskazuje na przychody  wynoszące 225,47 miliona złotych co w porównaniu z pierwszym kwartałem roku ubiegłego wskazuje na wzrost aż o 45 procent. Rekord Columbus Energy został pobity również w mocy, gdyż aktualnie jest ona na niespotykanym dotychczas poziomie 40 MW. Zaskakujące wyniki niestety nie przełożyły się na finanse. W związku z wzrostem popytu na ekologiczne życie Columbus Energy został postawiony

 Fotowoltaika Lidzbark WarmińskiFotowoltaika GołdapFotowoltaika Nidzica

Przez ostatnie pół roku popyt na instalacje prosumenckie był tak duży, że zostaliśmy postawieni pod wielką presją kosztową, jakiej nie widzieliśmy nigdy wcześniej.

Ogromna w tym zasługa również podwykonawców. To oni mieli spory wpływ na windowanie ceny. Kryzys odnośnie materiałów a także ich ceny, w tym również kurs walut doprowadził do sytuacji, że ceny za wytworzenie produktów znacznie wzrosły. W związku z szalejącą inflacją mniejsi instalatorzy nie ustępowali w negocjacjach cen. Na ogół była ona niższa o dziesięć procent od pierwotnie oczekiwanej. Pomimo wielkich trudności, panującej inflacji a także innych czynników nie sprzyjających, obrany cel biznesowy został osiągnięty.

Columbus Energy osiągnięcie 225 milionów złotych przychodu jest jedynie zadawalające

Według Prezesa Columbus Energy osiągnięcie 225 milionów złotych przychodu jest jedynie zadawalające jednakże nie przynosi satysfakcji. Wierząc zapewnieniom Prezesa, cała Grupa została objęta planem redukcji zadłużenia.

Możliwość odzyskania wcześniej zainwestowanego kapitału daje nam refinansowanie farm fotowoltaicznych. Wszystko za sprawą project finance. Kolejnym naszym działaniem długoterminowym jest finansowanie nakładów na rozbudowę farm w formule wspólnego przedsięwzięcia w współpracy z inwestorami. Jest to inwestycja długoterminowa dlatego obecnie traktowana jest jako dług, który zmieni się w udziały już w kolejnych kwartałach. Interesujemy się sprzedażą powstałych farm. Co nie będzie trudne zważywszy na fakt, że już na ten moment przynoszą one przychody.

Według Dawida Zielińskiego trzeci kwartał będzie najlepszy

Domy jednorodzinne na potęgę inwestują w ekologiczne rozwiązania. Zainteresowanie odnawialną energią jest bardzo popularne w szczególności teraz w momencie tak wysokich opłat za prąd. Do ekologicznych rozwiązań prócz fotowoltaiki zalicza się również pompy ciepła a także magazyny energii. Wzrost zainteresowania tym sposobem pozyskiwania energii najczęściej objawia się w pierwszym kwartale roku, tuż po nim odnotowywane są spadki zainteresowania. Tak jest również i w tym roku, gdzie odnotowujemy zrównoważenie popytem. 

Fotowoltaika ŁańcutFotowoltaika RopczyceFotowoltaika Nisko,

Liczymy na powrót marży do poziomu z najlepszych kwartałów, co ma znacznie wpłynąć na wynik finansowy. Największe odbicie będzie widoczne z końcówką roku. Według Dawida Zielińskiego –  trzeci kwartał ma przynieść najbardziej widoczne korzyści finansowe.   

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here