FotowoltaikawPolsce » Blog » Dofinansowanie do 20 500 złotych na fotowoltaikę od 15 kwietnia 2022r.

Dofinansowanie do 20 500 złotych na fotowoltaikę od 15 kwietnia 2022r.

W dzisiejszych czasach coraz większe grono osób pragnie zaoszczędzić pieniądze, gdzie tylko się da. Niestety jak powszechnie wiadomo, z roku na rok ceny za prąd w sposób znaczący idą w górę.

Dobrym rozwiązaniem więc w takiej sytuacji jest zastosowanie fotowoltaiki, która da nam możliwość produkowania prądu na własny rachunek. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. Warto również zaznaczyć, że dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie nie tylko generować o wiele większe oszczędności w naszym gospodarstwie domowym, ale również generować duże zyski.

Dofinansowanie na fotowoltaikę od 15 kwietnia 2022r.

Bowiem, jeżeli nagromadzimy więcej energii, niż jesteśmy w stanie zużyć to możemy ją sprzedać do firmy, która zajmuje się dystrybucją prądu. Dlatego też, jak można w prosty sposób zauważyć, takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści. Należy także zaznaczyć, że 15 kwietnia 2022 rucha uruchomienie wniosków o dofinansowanie na fotowoltaikę. Dlatego, jeżeli jesteśmy zainteresowani zastosowaniem takiego rozwiązania we własnym domostwie to warto z takiej okazji skorzystać. 

15 kwietnia 2022 – długo wyczekiwana data

Ministerstwo Klimaty i Środowiska 15 kwietnia 2022 będzie uruchamiało wnioski do przyznanie dotacji na fotowoltaię. Dotacje takie mogą sięgnąć nawet 20 500 złotych.

Oczywiście należy zaznaczyć, że składanie wniosków odbywa się w pełni drogą elektroniczną. Dlatego można tego dokonać bez wychodzenia z domu i czekania w długich kolejkach. W chwili obecnej Ministerstwo prowadzi rozmowy z zewnętrzną jednostką, dzięki której weryfikacja wniosków o takie dofinansowanie ma przebiegać w sposób o wiele bardziej sprawny, niż było to w poprzednich edycjach.

Sprawdź również: Ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych ile kosztuje?

Aczkolwiek, oczywiście z punktu widzenia osoby, która wnioskuje o takie dofinansowanie nic się nie zmienia. Na ten projekt Ministerstwo zabezpieczyło budżet aż 350 mln złotych. Głównym zadaniem takiego rozwiązania ma być przede wszystkim wypracowanie nowego i o wiele bardziej efektownego sposobu postrzegania generowania energii w naszych domach. Szczególnie mocny naciska ma zostać kładziony na nic innego, jak na edukację oraz zakończenie procesu związanego z przewymiarowaniem instalacji. 

Sprawdź rankingi instalatorów:

Na co dofinansowanie od 15 kwietnia nawet 20 500 zł?

Dofinansowanie to charakteryzuje się w głównej mierze tym, że będą mieli okazję z niego skorzystać wyłącznie prosumenci, którzy rozliczają się w zakresie systemu net-billing. Aczkolwiek trzeba tutaj zaznaczyć, że osoby takie nie będą miały obowiązku nowych instalacji fotowoltaicznych.

Czytaj również: Recykling zużytych paneli fotowoltaicznych

Jest więc to spore udogodnienie. Ważną informacją jest też to, że kwota przyznanej dotacji w głównej mierze będzie zależeć od tego, jak duży jest stopień rozbudowania systemu o urządzenia zwiększające zużycie energii w danych budynku. 

Podsumowanie dotacji na fotowolatikę 20 500 zł

Dzięki fotowoltaice jesteśmy w stanie nie tylko generować prąd, ale także zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. Warto również zaznaczyć, że dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie nie tylko generować o wiele większe oszczędności w naszym gospodarstwie domowym, ale również generować duże zyski. Bowiem, jeżeli nagromadzimy więcej energii, niż jesteśmy w stanie zużyć to możemy ją sprzedać do firmy, która zajmuje się dystrybucją prądu.

Sprawdź Jak wybrać firmę fotowoltaiczną? – Instalator fotowoltaiki

Dlatego też, jak można w prosty sposób zauważyć, takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści. Dofinansowanie to charakteryzuje się w głównej mierze tym, że będą mieli okazję z niego skorzystać wyłącznie prosumenci, którzy rozliczają się w zakresie systemu net-billing. Aczkolwiek trzeba tutaj zaznaczyć, że osoby takie nie będą miały obowiązku nowych instalacji fotowoltaicznych. Jest więc to spore udogodnienie. 

Anna Rokicka

Ukończyłam studia Inżynieria odnawialnych źródeł energii ponad 2 lata temu. Od 3 miesięcy moją pasją jest tworzenie publikacji dla portalu FotowoltaikawPolsce.com

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here