FG Energy jest firmą specjalizującą się w branży odnawialnych źródeł energii (OZE). Na rynku działa od 2017 roku. Oferta obecnie skierowana jest w stosunku do osób zarówno prywatnych, jak i klientów biznesowych z całej Polski.

Pracownicy firmy FG Energy wykonują nawet kilkaset instalacji urządzeń fotowoltaicznych miesięcznie. Dzięki temu zyskują oni błyskawicznie niezbędne w tej branży doświadczenie, co jest niezwykle ważne w pracach związanych z montażem w zróżnicowanych warunkach.

Instalacje wykonywane przez firmę FG Energy obecnie dotyczy przede wszystkim odbiorców wykorzystujących odzysk energii na własny użytek, ale coraz więcej klientów decyduje się na wybór tego wykonawcy fotowoltaiki w przypadku realizacji projektów związanych z farmami fotowoltaicznymi. 

Czym zajmuje się FG Energy?

Najważniejsze informacje o FG Energy:
FotowoltaikaTAK
Pompy ciepłaTAK
Magazyny energiiTAK
Stacje ładowaniaTAK
Finansowanie fotowoltaikiTAK
LokalizacjaCała Polska
Realizacja jeden dzieńTak

FG Energy jest dostawcą oraz firmą zajmującą się montażem fotowoltaiki. 

W ramach usług związanych z odnawialnymi źródłami energii, klienci mogą liczyć na:

 • darmowy audyt fotowoltaiczny wraz z opinią doradczą dotyczącą wyboru odpowiednich podzespołów oraz mocy instalacji;
 • wykonanie indywidualnego projektu instalacji;
 • profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej z zachowaniem najwyższych standardów podczas wykonywania usługi montażu;
 • pomoc w podłączeniu fotowoltaiki do sieci;
 • wsparcie i pomoc w uzyskaniu dofinansowania przysługujących w ramach instalacji odnawialnych źródeł energii;
 • profesjonalny serwis.

FG Energy to nie tylko klasyczne instalacje fotowoltaiczne, ale też szereg innych możliwości:

 • pompy ciepła;
 • kotły elektrodowe;
 • magazyny energii;
 • elektrownie wiatrowe.

Kto jest odbiorcą ofert FG Energy?

Z oferty FG Energy dotyczącej odnawialnych źródeł energii może skorzystać każdy — osoby prywatne, przedsiębiorstwa, gospodarstwa rolne.

Otrzymaj minimum 4 bezpłatne oferty instalacji fotowoltaicznych

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  Najczęściej wykonywanymi instalacjami fotowoltaicznymi są oczywiście odbiorcy indywidualni. Podobnie jak w przypadku innych firm działających w tej branży, fotowoltaika dla gospodarstw domowych jest najpopularniejszym rozwiązaniem, który firma FG Energy wykonuje. Jednak tak jak wspomniano wcześniej, pracownicy firmy mają stosowną wiedzą oraz nabyte w praktyce doświadczenie, które gwarantuje wysoką jakość usług związaną z montażem farm fotowoltaicznych dla np. firm lub gospodarstw rolnych.

  FG Energy — wady i zalety

  Przybliżając ofertę firmy FG Energy warto zwrócić uwagę na jej pozytywne aspekty, należą do nich następne cechy:

  • wykonanie pełnego audytu i projektu instalacji odpowiadającego na potrzeby klienta;
  • oszczędność na rachunkach za prąd;
  • szybki zwrot inwestycji;
  • niezależność od dostawców prądu;
  • zabezpieczenie przed przerwami w dostawie energii elektrycznej;
  • gwarancja jakości podzespołów i całej instalacji fotowoltaicznej;
  • kompleksowa obsługa klienta i indywidualne podejście do jego potrzeb oraz oczekiwań;
  • podniesienie ceny nieruchomości lub prestiżu firmy poprzez wykorzystanie rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii.

  Do wad zaliczyć można:

  • brak informacji o możliwości wykonania instalacji o dzierżawie gruntów pod farmy ekologiczne — to może być ważna informacja szczególnie dla rolników;
  • trudny kontakt z przedstawicielami firmy.

  FG Energy — opinie i recenzja

  Opinie, które można znaleźć na temat FG Energy z reguły nie są korzystne dla firmy głównie ze względu na utrudniony kontakt z jej przedstawicielami. Klienci zwracają jednak uwagę na szybki czas realizacji montażu fotowoltaiki. 

  Firma gwarantuje jakość podzespołów, dlatego też warto rozważyć instalację wykonaną przez FG Energy. Firma działa na terenie całego kraju, ale słabo działająca strona internetowa zdecydowanie zmniejsza jej transparentność. Brak konkretnych informacji o kosztach również nie zachęca do wyboru tego przedsiębiorstwa.

  FG Energy Recenzja Eksperta

  5.5Wynik eksperta
  Fotowoltaika <strong>FG Energy</strong> Recenzja
  Firma FG Energy w ostatnich latach rozwija się bardzo mocno. Nasze zdanie zebrane na podstawie opinii klientów pokazuje że firma FG Energyi jest godną firmą zaufania. Warto skontaktować się z firmą i nawiązać współpracę.
  Stosunek jakości do ceny
  5.5
  Szybkość realizacji
  6
  Obsługa klienta
  5.5
  Zastosowane podzespoły
  6.5
  Montaż instalacji
  6.5
  Oferta
  6

  Wpis aktualizowany ostatnio 22.04.2022r. na podstawie informacji zebranych w internecie. ( Strona firmowa, opinie w google i social media ) Jeżeli masz nowe informacje podziel się w komentarzu lub na adres biuro@fotowoltaikawpolsce.com

  FG Energy opinie klientów

  1. Ogólna ocena:

  8 Opinie

  1. Monika

   Ja skorzystałam z oferty FG za poleceniem kolegi z pracy. Właśnie nie wiem dlaczego takie są negatywne opinie o firmie, bo z mojej strony wszystko było wykonane terminowo, kontakt z przedstawicielem też nie najgorszy. Co prawda nie odebrał ode mnie telefonu ale oddzwonił, więc jest ok. Z mojej strony nie mogę powiedzieć złego słowa, ale ile osób tyle opinii 🙂

  2. Zygmunt krasowski

   Zdecydowanie nie polecam FG Energy, wiele obietnic na etapie podpisywania umowy która zawiera niedozwolone klauzule stwierdzone przez UOKiK. Trudno się z niej wycofać. Zero kontaktu po podpisaniu umowy i zapłacie, brak kontaktu telefonicznego, mailowego i pisemnego – zupełny brak odpowiedzi. W ostateczności dla niepokornych klientów, którzy domagają się realizacji obietnic jest straszenie przez radcę prawnego. Jak chcecie kłopotów to FG jest dobra. Najlepeij szukać wykonawcy jak najbliżej miejsca zamieszkania nawet jeżeli będzie to kilkaset złotych droższe.

  3. Alek

   Odpukać u mnie wszytsko jak do tej pory działa. Nie mialem jakichs większych problemów z ta firmą. Ogólnie nie mam serca do papierologi dlatego miło mnie zaskoczyli,że wszytsko za mnie zrobią. Wierzę,że wszystko będzie hulało jak ta lala, bo nie lubię się mylić. Może jestem wyjatkiem od reguły ale ja osobiście polecam FG.

  4. Anna K

   Również posiadam instalację od tej firmy i jestem bardzo zadowolona. Proces instalacji przebiegał szybko i zgodnie z planem, kontakt z handlowcem był dobry na każdym etapie projektu, a instalacja działa bez zarzutu. Polecam 🙂

  5. Hania

   Poleciłabym każdemu usługi FG Energy. Mieliśmy trochę pod górkę z akumulatorem, dopiero po drugiej wizycie ekipy działał, ale do tej pory działa i nic się nie dzieje. Instalacja ma już ponad rok i liczymy, że będzie działać jeszcze bardzo długo.

  6. Lena

   Komunikacja z wykonawcą jest godna pochwały, jest on stale dostępny na wszystkie pytania. Faceci, którzy wykonali pracę, byli szybcy i wydajni, a wszystko zostało zrobione zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Po pracach przestrzeń była czysta i schludna i wszystko przebiegło bez większych problemów. Wszystkie bieżące trudności rozwiązaliśmy na bieżąco i bez komplikacji. Ostateczna cena jest taka sama jak cena uzgodniona po pomiarze. polecam FG.

  Dodaj opinie

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.