FotowoltaikawPolsce » Blog » Fotowoltaika FG Energy – BO Energy Opinie
Fotowoltaika FG Energy - BO Energy Opinie

Fotowoltaika FG Energy – BO Energy Opinie

FG Energy / BO Energy jest firmą specjalizującą się w branży odnawialnych źródeł energii (OZE). Na rynku działa od 2017 roku. Oferta obecnie skierowana jest w stosunku do osób zarówno prywatnych, jak i klientów biznesowych z całej Polski.

Pracownicy firmy FG Energy wykonują nawet kilkaset instalacji urządzeń fotowoltaicznych miesięcznie. Dzięki temu zyskują oni błyskawicznie niezbędne w tej branży doświadczenie, co jest niezwykle ważne w pracach związanych z montażem w zróżnicowanych warunkach.

Instalacje wykonywane przez firmę FG Energy obecnie dotyczy przede wszystkim odbiorców wykorzystujących odzysk energii na własny użytek, ale coraz więcej klientów decyduje się na wybór tego wykonawcy fotowoltaiki w przypadku realizacji projektów związanych z farmami fotowoltaicznymi. 

Czym zajmuje się FG Energy / BO Energy?

Najważniejsze informacje o FG Energy:
FotowoltaikaTAK
Pompy ciepłaTAK
Magazyny energiiTAK
Stacje ładowaniaTAK
Finansowanie fotowoltaikiTAK
LokalizacjaCała Polska
Realizacja jeden dzieńTak

FG Energy jest dostawcą oraz firmą zajmującą się montażem fotowoltaiki. 

W ramach usług związanych z odnawialnymi źródłami energii, klienci mogą liczyć na:

 • darmowy audyt fotowoltaiczny wraz z opinią doradczą dotyczącą wyboru odpowiednich podzespołów oraz mocy instalacji;
 • wykonanie indywidualnego projektu instalacji;
 • profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej z zachowaniem najwyższych standardów podczas wykonywania usługi montażu;
 • pomoc w podłączeniu fotowoltaiki do sieci;
 • wsparcie i pomoc w uzyskaniu dofinansowania przysługujących w ramach instalacji odnawialnych źródeł energii;
 • profesjonalny serwis.

FG Energy to nie tylko klasyczne instalacje fotowoltaiczne, ale też szereg innych możliwości:

 • pompy ciepła;
 • kotły elektrodowe;
 • magazyny energii;
 • elektrownie wiatrowe.

Kto jest odbiorcą ofert FG Energy?

Z oferty FG Energy dotyczącej odnawialnych źródeł energii może skorzystać każdy — osoby prywatne, przedsiębiorstwa, gospodarstwa rolne.

Najczęściej wykonywanymi instalacjami fotowoltaicznymi są oczywiście odbiorcy indywidualni. Podobnie jak w przypadku innych firm działających w tej branży, fotowoltaika dla gospodarstw domowych jest najpopularniejszym rozwiązaniem, który firma FG Energy wykonuje. Jednak tak jak wspomniano wcześniej, pracownicy firmy mają stosowną wiedzą oraz nabyte w praktyce doświadczenie, które gwarantuje wysoką jakość usług związaną z montażem farm fotowoltaicznych dla np. firm lub gospodarstw rolnych.

FG Energy BO Energy — wady i zalety

Przybliżając ofertę firmy FG Energy warto zwrócić uwagę na jej pozytywne aspekty, należą do nich następne cechy:

 • wykonanie pełnego audytu i projektu instalacji odpowiadającego na potrzeby klienta;
 • oszczędność na rachunkach za prąd;
 • szybki zwrot inwestycji;
 • niezależność od dostawców prądu;
 • zabezpieczenie przed przerwami w dostawie energii elektrycznej;
 • gwarancja jakości podzespołów i całej instalacji fotowoltaicznej;
 • kompleksowa obsługa klienta i indywidualne podejście do jego potrzeb oraz oczekiwań;
 • podniesienie ceny nieruchomości lub prestiżu firmy poprzez wykorzystanie rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Do wad zaliczyć można:

 • brak informacji o możliwości wykonania instalacji o dzierżawie gruntów pod farmy ekologiczne — to może być ważna informacja szczególnie dla rolników;
 • trudny kontakt z przedstawicielami firmy.

FG Energy / BO Energy — opinie i recenzja

Opinie, które można znaleźć na temat FG Energy z reguły nie są korzystne dla firmy głównie ze względu na utrudniony kontakt z jej przedstawicielami. Klienci zwracają jednak uwagę na szybki czas realizacji montażu fotowoltaiki. 

Firma gwarantuje jakość podzespołów, dlatego też warto rozważyć instalację wykonaną przez FG Energy. Firma działa na terenie całego kraju, ale słabo działająca strona internetowa zdecydowanie zmniejsza jej transparentność. Brak konkretnych informacji o kosztach również nie zachęca do wyboru tego przedsiębiorstwa.

FG Energy / BO Energy Recenzja Eksperta

5.5Wynik eksperta
Fotowoltaika <strong>FG Energy</strong> Recenzja
Firma FG Energy w ostatnich latach rozwija się bardzo mocno. Nasze zdanie zebrane na podstawie opinii klientów pokazuje że firma FG Energyi jest godną firmą zaufania. Warto skontaktować się z firmą i nawiązać współpracę.
Stosunek jakości do ceny
5.5
Szybkość realizacji
6
Obsługa klienta
5.5
Zastosowane podzespoły
6.5
Montaż instalacji
6.5
Oferta
6

Wpis aktualizowany ostatnio 22.04.2023r. na podstawie informacji zebranych w internecie. ( Strona firmowa, opinie w google i social media ) Jeżeli masz nowe informacje podziel się w komentarzu lub na adres [email protected]

FG Energy / BO Energy opinie klientów

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

 • Ja skorzystałam z oferty FG za poleceniem kolegi z pracy. Właśnie nie wiem dlaczego takie są negatywne opinie o firmie, bo z mojej strony wszystko było wykonane terminowo, kontakt z przedstawicielem też nie najgorszy. Co prawda nie odebrał ode mnie telefonu ale oddzwonił, więc jest ok. Z mojej strony nie mogę powiedzieć złego słowa, ale ile osób tyle opinii 🙂

 • Zdecydowanie nie polecam FG Energy, wiele obietnic na etapie podpisywania umowy która zawiera niedozwolone klauzule stwierdzone przez UOKiK. Trudno się z niej wycofać. Zero kontaktu po podpisaniu umowy i zapłacie, brak kontaktu telefonicznego, mailowego i pisemnego – zupełny brak odpowiedzi. W ostateczności dla niepokornych klientów, którzy domagają się realizacji obietnic jest straszenie przez radcę prawnego. Jak chcecie kłopotów to FG jest dobra. Najlepeij szukać wykonawcy jak najbliżej miejsca zamieszkania nawet jeżeli będzie to kilkaset złotych droższe.

 • Odpukać u mnie wszytsko jak do tej pory działa. Nie mialem jakichs większych problemów z ta firmą. Ogólnie nie mam serca do papierologi dlatego miło mnie zaskoczyli,że wszytsko za mnie zrobią. Wierzę,że wszystko będzie hulało jak ta lala, bo nie lubię się mylić. Może jestem wyjatkiem od reguły ale ja osobiście polecam FG.

 • Również posiadam instalację od tej firmy i jestem bardzo zadowolona. Proces instalacji przebiegał szybko i zgodnie z planem, kontakt z handlowcem był dobry na każdym etapie projektu, a instalacja działa bez zarzutu. Polecam 🙂

 • Poleciłabym każdemu usługi FG Energy. Mieliśmy trochę pod górkę z akumulatorem, dopiero po drugiej wizycie ekipy działał, ale do tej pory działa i nic się nie dzieje. Instalacja ma już ponad rok i liczymy, że będzie działać jeszcze bardzo długo.

 • Komunikacja z wykonawcą jest godna pochwały, jest on stale dostępny na wszystkie pytania. Faceci, którzy wykonali pracę, byli szybcy i wydajni, a wszystko zostało zrobione zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Po pracach przestrzeń była czysta i schludna i wszystko przebiegło bez większych problemów. Wszystkie bieżące trudności rozwiązaliśmy na bieżąco i bez komplikacji. Ostateczna cena jest taka sama jak cena uzgodniona po pomiarze. polecam FG.

 • Instalacja kosztowała sporo, ale cóż, za jakość trzeba zapłacić. Pan audytor z FG Energy pomógł z formalnościami, dostaliśmy naprawdę korzystny kredyt

 • Witam
  Korzystałem z usług firmy FG Energy i ja osobiści jestem bardzo zadowolony. Wykonali mi instalację PV na gruncie wraz z magazynem energii. To działa wzorowo juz 4 miesiąc. Zdjęcia sa na stronie firmy, można zobaczyć. Dostałem także już dotację z NFOŚ z programu „mój prąd” i wiekszośc kwitów wykonali pracownicy FG Energy. Bardzo wysoko oceniam jakość zarówno urządzeń zastosowanych w instalacji jak i wykonanie samej instalacji w tym stelaż do paneli. Porównywałem z wykonami innych firm i FG Energy bije ich pod tym względem na głowę. Mam na myśli tu rejon Podkarpacia. Narzekałem trochę na kontakt z biurem ale to sie w ostatnich momentach naszej współpracy znacznie poprawiło. Kompletnie nie rozumiem jak mozna dawać w opinii jedną gwiazdke za to, ze firma nie załatwiła wymiany licznika a pozostała część instalacji jest wykonana bez uwag a na takie teksty sie natknąłem. Kontakt z dystrybutorami energii i sprawy wymiany liczników i wszelkich zgód z ich strony moga sie ciagnąć dość długo i niektórzy dystrybutorzy energii zredukowali tradycyjne biura na rzecz obsługi internetowej. Ja dużo rzeczy w tym temacie zrobiłem sam i dlatego u mnie nie było zadnych problemów. Druga sprawa to terminowość i tu tez nie mozna sie przyczepić ponieważ większość urządzeń pochodzi z importu. Wystarczy , ze w okresie lata dojdzie do zawirowań w swiatowej gospodarce i sa problemy. Tutaj zalecałbym cierpliwość i tyle. U mnie było niewielkie opóźnienie ale wzorowa praca instalacji rekompensuje wszystko. Ja osobiście polecam ta firme

 • Ostrzegam wszystkich przed tą firmą, w kwietniu podpisałam umowę i do tej pory instalacja nie działa pomimo moich telefonów i maili. Zniszczyli mi dach na którym montowali panele i złe je podłączyli. Nie dajcie się oszukać tak jak ja.

 • Firma założyła mi piec elektryczny i instalacje fotowoltaiczną z obietnicą załatwienia dotacji, ale niestety oszukali nas w tym temacie co jakiś czas okazywało się żwe pracownik który nas obsługiwał już nie pracuje. awięc nie dosyć że usługa była wyceniona bardzo drogo to zostałem oszukany w temacie dotacji ?ostatnio pracownik waszej firmy powiedZiał że powinnismy sami ubiegać się o rzeczoną dotację, Oszuści i tyle.

 • Umowa podpisana i opłacona 14 września 2022, montaż 22 października, audyt i odbiór miał być w ciągu tygodnia, mimo monitów, bez efektu – audytor pojawił się 11 stycznia 2023. Nie działa od początku magazyn energii. Audytor obiecał załatwienie sprawy, do tej pory, jest 21 marca 2023, nikt się nie kontaktował. Dzisiaj dowiedziałem się dodatkowo, że nie wystąpili o dotację z NFOŚ. Brak słów, nie mam już siły na rozmowy i maile z niekompetentnymi pracownikami. Zdecydowanie nie polecam tej firmy. Podejrzewam wielkie oszustwo. Kompletny brak profesjonalizmu.

 • Jestem klientem z Czech. Rok temu podpisałem umowę na wykonanie instalacji z magazynem energii. Do dnia dzisiejszego instalacja nie jest wykonana . Brak kontaktu mailowego . Telefonicznie nic nie można załatwić .Oszuści . Nie polecam

 • nie polecam tej firmy zwykli oszusci,nie zrealizowali do dzisiaj jestem klijentem z czech numer umowy05/01/608426/c2/2022 jedne wielkie oszustwo

 • FG Energy to porażka. NIE POLECAM! Po przedłużającym się załatwianiu(na podstawie pełnomocnictwa)dotacji skontaktowałem się z Narodowym Funduszem gdzie dowiedziałem się że dotacja została przelana prawie rok temu na takie a takie konto. Podany numer konta przez urzędnika nie był moim numerem konta, po skontaktowaniu się z FG Energy dowiedziałem się że pracownica się pomyliła, ale nie pracuje już i nic więcej nie opisali, oprócz że wyrażają ubolewanie. Po czym kontakt się zupełnie urwał. Próbuje od miesięcy tą sprawę rozwiązać ale za każdym razem zderzam się ze ścianą…Może ktoś ma pomysł i chciałby pomóc?Mój mail: [email protected]

 • Witam wszystkich którzy są oszukani przez Firmę FG Energy z Krakowa. Ja też mam problemy z tą firmą bo mam zamontowaną fotowoltaike z magazynem energii która była zamontowana 06.2022 i do tej pory nie działa poprawnie. Bez skutecznie informacji z tej firmy na pozytywną naprawę. Chciałbym założyć sprawę zbiorczą!!! proszę o kontakt na maila [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here