FotowoltaikawPolsce » Blog » Fotowoltaika jak prowadzić marketing?

Fotowoltaika jak prowadzić marketing?

Obecnie coraz więcej konsumentów zwiększa swoją świadomość na temat źródeł energii, które zasilają ich gospodarstwa domowe czy przedsiębiorstwa. Trend ten jest też zauważalny w przypadku energii generowanej przez instalacje fotowoltaiczne.

Z roku na rok rośnie liczba właścicieli obiektów decydujących się na niezawodną i bezpieczną fotowoltaikę. Taki stan rzeczy posiada też jednak minus, jakim jest duża konkurencja firm zajmujących się montażem paneli fotowoltaicznych. W tym artykule dowiesz się, co zrobić, aby wyjść na prowadzenie w rywalizacji pomiędzy firmami oraz jak zaskarbić sobie sympatię większej ilości klientów. 

Zalety instalacji fotowoltaicznych i reklama i internetowa

Fotowoltaika to urządzenie, które zrewolucjonizowało rynek i zmieniło sposób, w jaki myślimy o energii i jej zielonych źródłach. Niebywałą zaletą takiej instalacji jest oszczędność, szczególnie widoczna w czasach stale rosnących podwyżek za prąd.

W montażu paneli najważniejsza jest gwarancja oszczędności, ponieważ po określonym czasie dom nabywający w ten sposób energię może stać się samowystarczalny i niezależny od galopujących kosztów prądu z tradycyjnego źródła. Newralgicznym punktem w procesie informowania klienta o instalacji fotowoltaicznej jest podkreślenie przyszłościowych zysków w połączeniu ze stale malejącymi kosztami montażu paneli. 

Marketing internetowy dla branży fotowoltaicznej

Marketing internetowy to gałąź sprzedaży posiadająca niesamowity wpływ na efektywność pozyskiwania nowych klientów. Twoje usługi fotowoltaiczne powinny być w odpowiedni sposób rozdystrybuowane w przestrzeni internetowej. Ważne jest tutaj stworzenie przejrzystej i atrakcyjnej graficznie witryny online, która odciągnie potencjalnych klientów od konkurencji.

Dużą rolę będą grać w tym wypadku merytoryczne artykuły, połączone z materiałami graficznymi oraz krótkimi filmami wideo prezentującymi zalety fotowoltaiki, jej zbawienny wpływ na środowisko oraz oszczędność i niezależność energetyczną.

Kluczowe znaczenie ma obecność na najważniejszych platformach społecznościowych (np. Instagram, Facebook) oraz regularne umieszczanie tam zachęcających do interakcji treści. W ten sposób zbudujesz z klientem więź, dasz mu poczucie znajomości produktu i bezpieczeństwa, które przełoży się pozytywnie na wyniki sprzedaży. 

Pozycjonowanie strony fotowoltaika

Pozycjonowanie strony w wyszukiwarce Google to kolejna kwestia, o której nie wolno zapomnieć, pnąc się po szczeblach marketingowego sukcesu fotowoltaiki. Właściwe pozycjonowanie to proces długi i wymagający odpowiednich środków, które następnie przekładają się na znaczący wzrost liczby osób zainteresowanych naszymi usługami wyświetlonymi na wysokiej pozycji w wyszukiwarce (pierwsza strona po wpisaniu określonego hasła w wyszukiwarkę).

Czytaj więcej: Strategia i pozycjonowanie dla branży fotowoltaicznej

Na pozycjonowanie składa się między innymi wybór najbardziej efektywnych słów kluczowych oraz budowa odnośników zewnętrznych. W tym celu warto zaufać doświadczonym firmom zajmującym się pozycjonowaniem firm fotowoltaicznych.

Reklamy internetowe fotowoltaika

Wielu przedsiębiorców w celu dotarcia do klienta w Internecie decyduje się na wykupienie reklamy, która może wyświetlać się np. na samej górze wyszukiwarki po wpisaniu przez użytkownika hasła. Hasło nie musi dotyczyć zdecydowanego zainteresowania usługą. Może mieć jedynie charakter pytający np. „Co to fotowoltaika?”.

W każdym wypadku wyszukiwarka zaproponuje internaucie naszą usługę, która w połączeniu z odpowiednim marketingiem internetowym może pomóc nam w zdobyciu dużej liczby nowych potencjalnych klientów.

Telefoniczna promocja fotowoltaiki

Telefoniczna promocja fotowoltaiki to rozwiązanie niosące za sobą bardzo duże ryzyko niepowodzenia. Ogromne bazy numerów telefonów nie są zweryfikowane jakościowo i trafiają do kompletnie przypadkowych ludzi. Przypadkowe osoby często nie posiadają przestrzeni do montażu paneli oraz odpowiedniego kapitału.

Zdarza się, że są to osoby bardzo młode niepodejmujące decyzji w zakresie dystrybucji energetycznej gospodarstwa domowego. Niechciany telefon pozostawia też uczucie nieprzyjemnego doświadczenia powiązanego z fotowoltaiką w głowie przyszłościowo potencjalnego klienta. 

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here