Czy działasz w fotowoltaicznej branży? Jednym ze sposobów na dotarcie do osób zainteresowanych naszymi usługami może być pozycjonowanie. Sprawdźmy, na jakie konkretne działania SEO warto w fotowoltaice postawić, aby trafić do klientów poszukujących naszej oferty przez wyszukiwarkę Google.

Lokalne pozycjonowanie dla firm z branży fotowoltaika

W wynikach Google na lokalne zapytania, jak na przykład „Fotowoltaika Kraków” pod sponsorowanymi rezultatami pojawiają się wizytówki. Warto, aby nasza strona się tam znalazła. Musimy jednak w pierwszej kolejności złożyć wizytówkę Google Moja Firma. Starajmy się ją prowadzić aktywnie. Dodawajmy wpisy, zdjęcia, prośmy klientów o to, aby umieszczali opinie o wszelkich realizacjach przeprowadzonych.

Postarajmy się także, aby wzmianki o naszej stronie pojawiły się na lokalnych witrynach. Dzięki temu będziemy zdobywać stopniowo coraz to wyższą widoczność w lokalnych wynikach. Miejmy to na uwadze, że szukający oferty dotyczącej fotowoltaicznej instalacji będą chcieli najpewniej skorzystać z usług wykonawcy lokalnego.

Blog w branży fotowoltaicznej

Dzięki tekstom, które umieścimy na nim, możemy dotrzeć do bardzo wielu klientów. Aby dopasować odpowiednie tematy wykorzystajmy takie narzędzia jak

  • Keywordtool.io,
  • Keyword Planner w Google Ads,
  • SemStorm,
  • Senuto,
  • Ubersuggest.

Jednak sporo artykułów zaplanować możemy nawet bez takowe wsparcia. Zastanówmy się, jakie konkretnie pytania może mieć osoba, która jest zainteresowana fotowoltaiką przed podjęciem decyzji o zdecydowaniu się na takową inwestycję.

Optymalizowanie treści pod frazę fotowoltaika

Nie mamy na myśl jedynie blogpostów, ale także opisy ofert i nie tylko. Skorzystajmy ze wspomnianych już narzędzi, aby przygotować słowa kluczowe, które umieścić powinniśmy w treściach poszczególnych.

Wewnętrzne linkowanie branża OZE

W treściach w witrynie należy umieszczać odnośniki, które prowadza do powiązanych stron serwisu. Dzięki niemu możemy obniżyć tak zwany wskaźnik odrzuceń. Do tego dojdzie do zwiększenia konwersji, czasu przebywania na stronie, a samo w sobie linkowanie wewnętrzne ma ogromny wpływ na widoczność witryny w Google.

Optymalizowanie zdjęć w branży fotowoltaicznej

Pamiętać musimy o tym, że na nasza stronę nie trafiały zdjęcia, które ważą bardzo dużo, gdyż to może wpłynąć negatywnie na ładowanie witryny. Starajmy się korzystać ze swoich własnych fotografii, a nie wyłącznie tych, które to pochodzą z banków darmowych zdjęć.

W nazwie pliku umieśćmy wszelkie najważniejsze słowa kluczowe dla konkretnej treści, a jeśli fraza istotna się składa z kilku słów, to rozdzielmy je myślnikami. Pamiętajmy także o alternatywnym opinie. Umieśćmy w nim opis tego, co jest widoczne na zdjęciu, a w treści uwzględnijmy kluczowe słowo.

Link building branża Fotowoltaika

Aby zbudować samą widoczność w Google, to powinniśmy zdobywać odnośniki na stronach wartościowych. Od czego należy zacząć? Na pewno od sprawdzenia konkurencji. Wprawdzie narzędzia najlepsze, z których skorzystać możemy w tym celu są w pełni płatne, ale niektórych, w zakresie ograniczonym, używać można za darmo chociażby ahrefs.com

Dla zainteresowanych firm oferujemy publikacje sponsorowane z linkiem w naszych serwisie. Napisz do nas na [email protected]

Fotowoltaika Słowa kluczowe

Wiemy już, że powinniśmy optymalizować treści, dopasowując właściwe słowa kluczowe. Jednak pamiętajmy nie tylko o ogólnych frazach, ale także long-tailowych, a więc rozbudowanych, które składają się najczęściej z kilku słów. Lepiej one precyzują zamiary użytkownika i częściej od ogólnych fraz prowadzą do samej konwersji.

Certyfikaty SSL

Obecnie on jest już standardem, ale nie każda strona w dalszym ciągu go posada. Dzięki niemu połączenie pomiędzy urządzeniem użytkownika, a naszą stroną szyfrowane jest, a więc bezpieczne. Możemy skorzystać z niego całkowicie za darmo. Użyjmy na przykład Let’s Encrypt, który to bez żądnych problemów uruchomimy na znacznej większości hostingowych usług bez opłat. Poza tym się on przedłuża automatycznie.

Spora szybkość ładowania

Kolejny z rankingowych czynników, który wpływa jednocześnie na konwersję. Internauci bezpośrednio oczekują, że strona się załaduje szybko, a jeśli będzie inaczej, to przejdą do następnego wyniku wyszukiwania Google. Jedno z narzędzi, które śmiało można wykorzystać do testowania szybkości otwierania się strony jest PageSpeed Insights.

Jeżeli poszukujesz wsparcia w pozycjonowaniu i optymalizacji stron z branży fotowoltaicznej napisz do nas [email protected]

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.