FotowoltaikawPolsce » Blog » Jaka jest gwarancja na pompy ciepła? Nawet 5 lat gwarancji

Jaka jest gwarancja na pompy ciepła? Nawet 5 lat gwarancji

Jeśli stoimy obecnie przed wyborem grzewczej instalacji, to rozważmy zakup, jak i montaż pompy ciepła. Jest to nie tylko ekologiczne, ale także energooszczędne rozwiązanie. Gdy tylko o pompy ciepła będziemy należycie dbali, to będą nam one służyły i to przez wiele, wiele lat. A jeśli o trwałości pomp ciepła jest mowa, to zapewne się zastanawiamy ile lat takowe urządzenie wytrzymuje. Jaką otrzymuje się gwarancję na pompy ciepła?

Ile czasu gwarancja na pompę ciepła?

Na pewno nie ulega żadnym wątpliwościom, że trwałość pompy ciepła jest zależna od wielu czynników. Zależy na pewno od samej eksploatacji, czy też jakości wybranych podzespołów do budowy pompy ciepła. Nie bez znaczenia jest także trwałość. Należy także wspomnieć o zasadzie przekazywania ciepła przez pompę ciepła. Biorąc pod uwagę te oraz inne aspekty, to powinniśmy się zastanowić, w jaki sposób w ogóle przedłużyć żywotność pompy ciepła.

Otrzymaj bezpłatną ofertę instalacji pomp ciepła z gwarancją 5 lat


  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam pod

  Sprężarka – jaki ma wpływ na żywotność pompy ciepła?

  Na pewno elementem kluczowym każdej z pomp ciepła jest sprężarka. Ta część bardzo często się włącza oraz wyłącza. Dzięki temu możliwe jest usystematyzowanie temperatury w naszych pomieszczeniach. Gdy chcemy sprawić, aby sama żywotność sprężarki pompy ciepła była jak najdłuższa, to świetnie trafiliśmy.

  Czytaj więcej: Ile czeka się montaż pompy ciepła? 

  Sprawdź firmy w okolicy z gwarancją na pompy ciepła

  Musimy zadbać o to, aby czas pomiędzy następnym uruchomieniem tegoż elementu był możliwie jak najdłuższy. W tym celu zwrócić się należy do wykwalifikowanego projektanta instalacji, aby wykonał profesjonalny projekt wykonawczy. Jest to bardzo, ale to bardzo ważne. Musimy także wiedzieć, że żywotność pompy ciepła jest zależna w bardzo dużej mierze od samej pracy sprężarki. Jeśli zadbamy o nią, to możemy mieć pewność, że pompa ciepła będzie działała nawet 25 lat i to bez żadnego zarzutu. Niektóre osoby uważają, że mają w swoim domu pompę ciepła, która to pracuje u nich już nawet czterdzieści lat.

  Sprawdź również: Na co zwrócić uwagę przed montażem pompy ciepła?

  Co trzeba wiedzieć o żywotności pompy ciepła powietrze-woda?

  Pompy ciepła powietrze-woda do działania prawidłowego potrzebują energii, która jest skumulowana w powietrzu. Dzięki niej bez żadnego problemu możemy ogrzać całe pomieszczenie, a także ciepłą użytkową wodę. Cały ten proces się opiera na pozyskaniu powietrza z zewnątrz, jak i wewnątrz.

  Czytaj dalej: Jak zabezpieczyć pompę ciepła przed zamarzaniem?

  Zależnie od tego, gdzie pompę ciepła zamontujemy oraz jak ją będziemy użytkować i konserwować, to możemy się spodziewać użytkowania wieloletniego produktu. Warto przy tym mieć na uwadze, że pomimo iż sama sprężarka jest w tym wypadku elementem najważniejszym, to na uwagę użytkowania zasługują także części pozostałe pompy ciepła. Dbając o całość liczyć możemy na użytkowanie i to wieloletnie.

  Marcin

  Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

  Więcej informacji

  Post navigation

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Drop file here