FotowoltaikawPolsce » Blog » Jaki jest koszt miesięczny ogrzewania domu z pompą ciepła?

Jaki jest koszt miesięczny ogrzewania domu z pompą ciepła?

Pompa ciepła bez dwóch zdań jest coraz popularniejszym sposobem, aby dostarczać energię cieplną do naszego domowego gospodarstwa. Nie tylko pompy ciepła są ekologiczne, ale także ekonomiczne. Jakie generują rachunki za prąd? Ile możemy zaoszczędzić, decydując się na pompę ciepła? Spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Pompa ciepła dobrze dobrana pozwala nam na pokrycie stu procent zapotrzebowania budynku na ciepło, przy jednoczesnym wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Jaka konkretnie jest cena montażu?

Jakie jest koszt pompy ciepła?

Cena pomp ciepła jest uzależniona bezpośrednio od ich rodzaju, jak i jakości. Urządzenia najtańsze można już kupić za około piętnaście tysięcy złotych. Mogą jednak zazwyczaj spełniać jedynie jedną funkcję. Jest to funkcja ogrzewająca wnętrze budynku. Nie nadają się one do grzania wody. Za modele znacznie lepsze razem z montażem musimy zapłacić około trzydziestu tysięcy złotych.

Otrzymaj minimum 3 bezpłatne oferty instalacji pomp ciepła


  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  Musimy jednak zwrócić uwagę na to, że z roku na rok są one o wiele tańsze. Jeszcze jakieś dwa, czy też trzy lata temu ich koszt był około dwukrotnie wyższy. Osoby, które są zainteresowane na poważnie pompami ciepła, mogą skorzystać także z dotacji.

  Czytaj również: Koszt pompy ciepła do domu 250m2 – Jak obliczyć koszt?

  Pomimo tego, że zakup, jak i montaż pompy ciepła stanowią jednak bardzo dużą inwestycję finansową, to w dłuższej perspektywie potrafi nam przynieść rzeczywiście duże oszczędności.

  Jaki jest koszt ogrzewania domu pompą ciepła?

  Ogrzewanie domu przy pomocy pompy ciepła wymaga od nas użycia energii elektrycznej. Właśnie w związku z tym jej cena ma możliwie największe znaczenie przy obliczeniu miesięcznych całkowitych kosztów. Pomimo tego, że ceny prądu ostatnimi czasy wzrosły i to znacznie, to istnieją sposoby, aby obniżyć rachunki.

  Sprawdź więcej: Koszt pompy ciepła do domu 80 m2 – Jak obliczyć koszt?

  Pierwszym z takich sposobów jest termomodernizacja budynku. Okazuje się, że koszt średni ogrzewania pompą ciepła domu mającego powierzchnię 150 metrów kwadratowych oraz średnim zużyciu 80 kWh/m2/rok, wynosi około 350 do 550 złotych w przypadku budynku bez żadnej termomodernizacji. Zaś w przypadku częściowej termomodernizacji to od 200 do 350 złotych. Z kolei w budynkach o niskim ubytku ciepła jest to tylko 120 do 180 złotych.

  Warto wiedzieć: Koszt pompy ciepła do domu 130 m2 – Jak obliczyć koszt?

  Dużym sposobem na oszczędność jest na pewno instalacja fotowoltaicznych paneli. Prąd przez nie produkowany może obniżyć znacznie koszt energii zużywanej i to w zasadzie do zera. Z tego właśnie względu jest to rozwiązanie coraz to chętniej wybierane przez nas wszystkich. Jak widać, można zaoszczędzić.

  Marcin

  Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

  Więcej informacji

  Post navigation

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Drop file here