FotowoltaikawPolsce » Blog » Lębork – Fotowoltaika na przedszkolach i szkołach
Inwertery Growatt - Falowniki – czy warto kupić

Lębork – Fotowoltaika na przedszkolach i szkołach

Miasto Lęborka dostało ponad 2,3 miliona złotych ze środków unijnych na montaż fotowoltaicznych instalacji na budynkach użyteczności publicznej, w tym we wszystkich przedszkolach oraz szkołach. Podpisanie uroczyste umów o dofinansowanie projektu odbyło się w Gdańsku dokładnie w dniu 29 marca bieżącego roku.

Sprawdź: Fotowoltaika Lębork Firmy Opinie

Taka imponująca pozyskana kwota wynosząca 2,3 miliona złotych pozwoli do końca kwietnia przyszłego roku wybudować na dachach wszelkich publicznych lęborskich szkół oraz przedszkolu oraz na budynku MOPS przy ulicy Łokietka, jak i Pływalni Miejskiej „Rafa” 13 fotowoltaicznych instalacje o powierzchni łącznej 2434 metrów kwadratowych o mocy wynoszącej 0,41 MW.

Jakiego efektu po inwestycji można się spodziewać?

Efektem montażu fotowoltaiki będzie na pewno spadek emisji cieplarnianych gazów, który jest szacowany na 327 ton CO2 rocznie, obniżenie kosztów funkcjonowania obiektów, jak i poprawa bezpieczeństwa dostaw wszelkich energii

Czytaj więcej poradników:

Sama wartość projektu została oszacowana na 2 miliony 882 tysięcy 140 złotych. W tym kwalifikowalne koszty to 2 miliony 780 tysięcy 905 złotych. Wartość dotacji unijnej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020, oś Priorytetowa 10. Energia to tak naprawdę 2 miliony 363 tysiące 769 złotych. Stanowi to 85 procent dofinansowania kwalifikowalnych kosztów.

Rozpoczęcie projektu zostało zaplanowane na 1 czerwca bieżącego roku. Do kiedy projekt ten będzie realizowany? Dokładnie do 30 kwietnia przyszłego roku. Jego efekt będzie naprawdę imponujący. Będzie to montaż fotowoltaicznych instalacji na budynkach przedszkoli nr 1, 2, 5, 6, 9 oraz 10. Następujących szkołach podstawowych numer: 1, 3, 4, 5, 7 oraz 8. W projekcie został także ujęty budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który znajduje się przy ulicy Łokietka, jak i Pływalnia Miejska RAFA, która to znajduje się przy ulicy Olimpijczyków.

Lębork na wszystkich przedszkolach i szkołach miejskich pojawią się instalacje fotowoltaiczne

Podpisanie uroczyste umów o dofinansowanie tegoż projektu odbyło się w Gdańsku 29 marca bieżącego roku. Kto podpisał umowę? Umowa została podpisana przez marszałków województwa pomorskiego – Mieczysława Struk oraz Wiesława Byczkowskiego. Podpis złożył także Burmistrz Lęborka Witold Namyślak oraz Arleta Bałon, która jest Skarbnikiem Miasta.

Warto wiedzieć również:

Musimy przyznać, że jest to bardzo duży projekt, którego efekty będą niesamowicie pozytywne. Inwestycja ta spotkała się z olbrzymim poklaskiem wśród mieszkańców miasta.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here