FotowoltaikawPolsce » Blog » Okienne pompy ciepła, jako nowy pomysł na ogrzewanie domu

Okienne pompy ciepła, jako nowy pomysł na ogrzewanie domu

Pompy ciepła działają nie poprzez wytwarzanie ciepła, ale poprzez przenoszenie ciepła z jednego miejsca do drugiego. Urządzenie pochłania energię cieplną z powietrza zewnętrznego, nawet w najzimniejsze zimowe dni, i przenosi to ciepło do konstrukcji. Gdy pompa ciepła jest ustawiona na tryb chłodzenia, działa wzdłuż tych samych podstawowych linii, co klimatyzator.

Oznacza to, że pochłania ciepło z wnętrza i uwalnia je na zewnątrz. W przeciwieństwie do dużej, typowej pompy ciepła, okienna pompa ciepła jest mniejsza. W rzeczywistości jest wystarczająco mała, aby można ją było zamontować w ramie okna. Mieszkańcy pomieszczenia wyposażonego w okienną pompę ciepła mogą cieszyć się ciepłem zimą i chłodnym powietrzem latem.

Okienne pompy ciepła a Oszczędności

Być może jednym z głównych powodów wyboru windowej pompy ciepła jest to, że jest ona niedroga. W porównaniu z kosztem zainstalowania centralnego lub dzielonego systemu HVAC, cena jest znikoma. W związku z tym, jeśli masz naprawdę napięty budżet, ale chcesz mieć pewność, że Twoja rodzina jest ciepła w zimie i chłodna w lecie, pompa ciepła do okien jest rozwiązaniem przyjaznym dla budżetu. 

Czytaj również: Jak przygotować dom na instalację pompy ciepła?

Okienne pompy ciepła - Nowa technologia

W porównaniu z grzejnikami, okienne pompy ciepła są znacznie bardziej wydajne podczas ogrzewania w zimie. Koncentrują się na ogrzewaniu całego pomieszczenia, a nie ograniczonej przestrzeni i są w stanie to zrobić przy znacznie niższych kosztach. Mogą wydawać się ciężkie i znacznie większe niż grzejniki, ale ilość zużywanej przez nie energii jest znacznie mniejsza. Jak wynika z nazwy, okienne pompy ciepła pasują do ramy okiennej bez żadnych kłopotów i rozbudowanej procedury instalacji.

Sprawdź również: Najczęstsze błędy montażowe dotyczące pomp ciepła

Rozmiar klimatyzatora z windową pompą ciepła określa wielkość wymaganego otworu. Koszt instalacji i eksploatacji tych urządzeń jest znacznie niższy niż kanałowego systemu HVAC, który działa dla całego domu. Powietrze jest ogrzewane lub chłodzone za pomocą substancji chemicznej znanej jako czynnik chłodniczy w klimatyzatorze. Czynnik chłodniczy jest przemieszczany w sieci cewek. Jest on stale przetwarzany przez parownik, skraplacz, sprężarkę, zawór rozprężny i jest odpowiedzialny za chłodzenie lub ogrzewanie.

Okienne pompy ciepła opinie i cena

Podczas przechodzenia przez zawór rozprężny czynnik chłodniczy, który wcześniej był cieczą, zamienia się w gaz. Po tym procesie czynnik chłodniczy jest schładzany i przepuszczany przez cewki w parowniku. Wentylator wydmuchuje powietrze nad te cewki, chłodząc powietrze i wprowadzając je do pomieszczenia.

Warto wiedzieć: Jak działają pompy ciepła? – Zasady działania pompy ciepła

Czynnik chłodniczy pochłania ciepło i jest już ciepłym gazem. Po przejściu przez sprężarkę czynnik chłodniczy jest teraz gazem wysokociśnieniowym o wysokiej temperaturze. Wentylator w skraplaczu nad cewkami przenoszącymi ten wysokotemperaturowy gaz i chłodzi go. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here