FotowoltaikawPolsce » Blog » Fotowoltaika Polenergia Opinie klientów
Fotowoltaika Polenergia S.A opinie

Fotowoltaika Polenergia Opinie klientów

Polenergia to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich spółek energetycznych. Należy do największych producentów energii odnawialnej w kraju, oferując innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii.

Kluczowe wnioski:

 • Polenergia oferuje kompleksowe rozwiązania fotowoltaiczne, które cieszą się pozytywnymi opiniami klientów za profesjonalizm i jakość usług.
 • Klienci chwalą firmę za szybki montaż oraz wsparcie techniczne na każdym etapie inwestycji.
 • Negatywne opinie dotyczą głównie problemów z komunikacją i długim czasem oczekiwania na realizację zamówienia.
 • Polenergia jest ceniona za konkurencyjne ceny oraz możliwość skorzystania z programów dofinansowania.

Na bazie przejętej firmy Edison Energia powołano dwie spółki – Polenergia Fotowoltaika i Polenergia Pompy Ciepła, które oferują przydomowe elektrownie fotowoltaiczne, magazyny energii oraz pompy ciepła w gospodarstwach domowych i firmach. 

Czym zajmuje się firma Polenergia?

Najważniejsze informacje o Polenergia:
FotowoltaikaTAK
Pompy ciepłaTAK
Magazyny energiiTAK
Stacje ładowaniaTAK
Finansowanie fotowoltaikiTAK
LokalizacjaCała Polska
Realizacja jeden dzieńTak

Głównym celem spółki jest aktywne wspieranie zmian na rynku energetycznym w Polsce. Najważniejszym zadaniem jest realizacja gospodarki niskoemisyjnej - czystych i odnawialnych źródeł energii, której celem jest doprowadzenie do osiągnięcia w 2050 roku neutralności klimatycznej w Unii Europejskiej. Polenergia oferuje klientom indywidulanym, jak i firmowym, dostęp do najnowszych technologii zeroemisyjnych i innowacyjnych systemów rozwiązań.

Co znajduje się w ofercie Polenergia?

Firma oferuje wysokiej klasy instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, magazyny energii, carporty, stacje ładowania samochodów elektrycznych, a także autorskie moduły fotowoltaiczne, jak  ALVA Solar Full Black 500 Wp i technologie Smart Home. Polenergia zapewnia profesjonalny montaż, dostęp do wysokiej klasy komponentów, długi okres gwarancyjny, całodobowy serwis czy pomoc w pozyskiwaniu dofinansowania. Firma wykonuje także naprawy paneli fotowoltaicznych, oferując trzy atrakcyjne pakiety usług  - standard, komfort i premium. 

Do kogo skierowana jest oferta Polenergia?

Oferta Polenergia skierowana jest do dużych, średnich i małych przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Łączyć ma ich jeden cel - potrzeba zmiany sposobu korzystania z energii i świadomy udział w transformacji rynku energetycznego w Polsce. Polenergia wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów indywidualnych, jak i  biznesowych, oferuje im atrakcyjne pakiety programowe np. Polenergia 360, Zielona na Start, Zielona na dłużej z upustem czy program Ambasador. 

Polenergia - jakie są największe zalety, a jakie wady firmy?

Bez wątpienia największe zalety dotyczą bogatej i atrakcyjnej oferty jaką posiada Polenergia. Firma wykonuje inwestycje na terenie całego kraju, dysponuje wysokiej jakości materiałami i najnowszymi technologiami. Oferuje profesjonalne doradztwo, nowoczesne systemy aplikacyjne oraz 25 letnią gwarancję na wydajność instalacji.

W odpowiedzi na potrzeby swoich klientów spółka uruchomiła także całodobowe wsparcie techniczne. Czy jest ono wystarczające? Nie da się ukryć, że klienci Polenergia zgłaszają istotne trudności komunikacyjne z firmą. Problemy dotyczą realizacji serwisowych, usuwania usterek czy sposobu samego montażu instalacji.  

Czy warto nawiązać współpracę z Polenergia? 

Polenergia to duża i dynamicznie rozwijająca się spółka energetyczna. Od wielu lat należy do największych producentów energii odnawialnej w kraju. Jej bogata oferta dotyczy zarówno klienta biznesowego, jak i indywidulanych gospodarstw domowych. Spółka realizuje ambitny program energetyczny i stawia sobie długofalowe zadania.

Obecnie największe inwestycje firmy są realizowane we współpracy z norweskim Equinor i polegają one na budowie morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Oferta współpracy skierowana do dużych i średnich klientów biznesowych jest bez wątpienia niezwykle atrakcyjna i warta uwagi.

Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

Obecny kierunek działań inwestycyjnych firmy wydaje się jedynie potwierdzać tę tezę. Polenergia to firma ambitna, realizująca ogromne projekty biznesowe. Współpraca z klientem indywidualnym pozostawia jednak pewne wątpliwości i ukazuje szereg niedociągnięć.

Na podstawie istniejących doświadczeń odbiorców prywatnych, realizacja zadań inwestycyjnych i forma późniejszej współpracy, wymaga dopracowania i większej uwagi ze strony spółki. Ma to ogromny wpływ na kształtowanie wizerunku i budowanie zaufania firmy wśród stale rosnącej liczby klientów indywidualnych w naszym kraju.   

Polenergia Recenzja Eksperta

7Wynik eksperta
Fotowoltaika Polenergia Recenzja

Firma Polenergia w ostatnich latach rozwija się bardzo mocno. Nasze zdanie zebrane na podstawie opinii klientów pokazuje że firma Polenergia jest godną firmą zaufania. Warto skontaktować się z firmą i nawiązać współpracę.
Stosunek jakości do ceny
7.5
Szybkość realizacji
7.5
Obsługa klienta
7.5
Zastosowane podzespoły
9
Montaż instalacji
6.5
Oferta
9

Wpis aktualizowany ostatnio 21.09.2023r. na podstawie informacji zebranych w internecie. ( Strona firmowa, opinie w google i social media ) Jeżeli masz nowe informacje podziel się w komentarzu lub na adres [email protected].

Polenergia opinie klientów

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

 • Instalacja uruchomiona pod koniec marca działała bez awarii 3 miesiące. Brak kontaktu ze strony serwisu i spychologia. Od zgłoszenia awarii w dziale serwisu minęły dwa tygodnie i cisza. Zdecydowanie nie polecam firmy Polenergia

   • Koniec września mialo być wszystko
    działać (według handlowca). Montaż po ciężkich zmaganiach w grudnu. Magazyn energii do dziś nie działa, i nie mogę się doprosić, żeby zamknąć temat. Nie wspomnę o umowie podpianej na tablecie, która daleka była od obiecanek słownych przedstawiciela handlowego.

    • Dokładnie przedstawiciel obiecywał wszystko pięknie ładnie miało działać w 18 dni, 8 lipca będzie 4 miesiące jak wszystko stoi w miejscu a na infolinii tylko proszą o cierpliwość i wyrozumiałość, reklamacji nie uznają i zwalają winę na kupującego, ręce opadają i nie wiadomo co robić dalej.

     • Jestem z Polenergią 2 lata totalna porażka , kontakt nimi dramat, wcześniejszą nazwą tej firmy to Edison Energia opinie miała bardzo słabą. Jeżeli macie się nmożliwość jak najdalej od tej firmy. Chyba że lubicie mieć problemy przez długie lata. Piszę żeby ktoś się nie wpakował tak jak ja.

     • Ja również drugi miesiąc nie mogę się doprosić naprawy pompy ciepła, na infolinii tylko proszą o cierpliwość i wyrozumiałość, że pchną sprawę dalej i dalej cisza. Jestem bardzo zawiedziona i czuję się oszukana, a miało wszystko pięknie działać.

  • Mam od nich instalacje. I muszę powiedzieć że zapłaciłem więc musiałem założyć, ale zapłaciłem pod wpływem kłamliwych i całkowicie nie zetelnych obietnic przedstawiciela z Płocka. Ten młody człowiek to całkowicie niekompetentny i nie przygotowany oszust. Co innego mówi podpiera to telefonami do niby przełożonej a co inne go później ma miejsce. Kompletnie nie przygotowany kłamie i wciska kit i tylko szybki przelew jest najważniejszy. Jak najdalej od tego człowieka.

   Komentarz edytowany przez Redakcję FotowoltaikawPolsce.com

   • Niestety to prawda. Doskonały kontakt i naciskanie na wpłaty, a później cisza. Dwa tygodnie minęły od końca dwumiesięcznego terminu na wykonanie umowy i dalej nic. Dopiero po zagrożeniu odstąpieniem od umowy raczyli się skontaktować i tłumaczyli się brakiem dostępności falownika. To kłamstwo, bo tych falowników od ręki moża kupić na pęczki.

    • Polenergia to oszuści handlowcy oraz banda przypadkowych osób bez pojęcia. Kłamią i oszukują na każdym kroku.Ludzie trzymajcie się jak najdalej od Polenergii

    • Mam te same doświadczenia. Intensy wnie sprzedają, porem mają gdzieś. U mnie założyli panele na uszkodzoną blachodachówkę i oskarżają, że zasiwadcylam iż konstrukcja nośna dachu jest OK i zniesie ciężar. Ciężar zniesie, ale że położyli na uszkodzoną powierzchnię,to powinna objąć rękojmia. Wysyłam pismo przesądowe.

    • Dokładnie , u mnie przez 2 lata nie pojawił się żaden serwis, nic kompletnie, teraz nie działa falownik , zgłaszam już 2 tygodnie , po czym otrzymuje informację , że muszę zapłacić 700 zł , zero reklamacji , nikt się nie interesuje, nie polecam bo to są naciągacze

  • Mam od nich instalacje. I muszę powiedzieć że zapłaciłem więc musiałem założyć, ale zapłaciłem pod wpływem kłamliwych i całkowicie nie zetelnych obietnic przedstawiciela z Płocka. Ten młody człowiek to całkowicie niekompetentny i nie przygotowany oszust. Co innego mówi podpiera to telefonami do niby przełożonej a co inne go później ma miejsce. Kompletnie nie przygotowany kłamie i wciska kit i tylko szybki przelew jest najważniejszy. Jak najdalej od tego człowieka.

   Komentarz edytowany przez Redakcję FotowoltaikawPolsce.com.

   • Prawda przedstawiciel z podłeiża region małopolska też klamał nie powiedział o kosztach dodatkowych utrzymania energii zataił i również nie powiadomił o zmianie przepisów rządowych na temat produkcji konsumpcji prądu jedna wielka ściema produkujesz z nadwyżka a i tak płacisz za prąd ja w tym przypadku około 2000tys.za rok koszta dodatkowe a miałam płacić tylko ratę za fotowoltaike i mieć swój własny prąd, smutne jak można żyć na krzywdzie ludzkiej i na dodatek chcą wcisnąć bank prądu następny kredyt i oszustwo kłamcy kłamcy i jeszcze raz klamcy!!!!

  • U mnie reklamację załatwiali 4 miesiące. Mnóstwo telefonów I maili z mojej strony. Udało się, jednak panel założyli gorszy w ładowaniu niz byl. Kolejna reklamacja zgłoszona, uwzględniona przez nich lecz do tej pory po półtora miesiąca żadnej reakcji z ich strony. Nie polecam tej firmy i współczuję wszystkim którzy zgłosili reklamację życząc im cierpliwości!!!!

  • U mnie położono panele na uszkodzonej dachówce. Teraz trzeba wszystko zdemontować, dokręcić blachę i zamontować. Firma chce 4400, a ogólna wartość inwestycji wyniosła 67 tysięcy. Na infolinii sami niekompetentni ludzie. Spychologia totalna i oskarżanie, że to ja miałam dokręcać dachówkę:-). Nikt słowa nie powiedział
   Polenergia tylko sprzedaje, resztę mają gdzieś. Skrewili proces aplikacji o dotację. Przekonywali mnie, że wysłali dokumenty i kazali sami dzwonić do PGE. Rozmowa z konsultantami zawsze ze wskazaniem winnego klienta. Nie polecam tej firmy.

 • Tragedia umowa zawarta w maju a nic nie jest zrobione unikajcie tę firmę a zwłaszcza tego pana doradca handlowy

  Komentarz edytowany przez Redakcję FotowoltaikawPolsce.com.

 • Uwazajcie na ta firme jak nie chcecie miec klopotow. Pomimo zlozonego odstapienia od umowy w ustawowym terminie firma probuje wyludzic pieniadze za projekt ktorego nie zaakceptowalam.

  • Musiała pani się zgodzić na wykonanie projektu przed terminem odstąpienia z opłata i taki punkt również podpisać jak ludzie nie patrzą co podpisują to już nie problem tej firmy my całe dokumenty dostaliśmy do przeczytania zanim ja podpisaliśmy a nawet doradca tłumaczył nam wszystko z umowy na spotkaniu.

 • O ile montaż paneli fotowoltaicznych odbył się w miarę przyzwoicie (doradcy obiecują gruszki na wierzbie tak w poprzedniej firmie EDISON jak i w obecnej POLENERGIA) to jeżeli chodzi o pompę ciepła to tu już jest totalnie dno doradca techniczno handlowy robi wycenę na miejscu wszystkich komponentów potrzebnych do pełnej instalacji po czym przed montażem okazuje się że za kabel do podłączenia czy pompę obiegową lub inne pierdoły związane z kompleksową instalacją trzeba osobno płacić.
  Po interwencji i przedstawieniu argumentu typu np. kupna auta w salonie gdzie przy odbiorze dostajesz informacje np. auto jest bez kierownicy lub bez instalacji elektrycznej konsultant powtarza w kółko swoją wyuczoną na pamięć śpiewkę.
  Bardzo przepraszam ale dla mnie to ŻENADA

  • U mnie tak samo. Wrobili mnie w drugi kredyt co teoretycznie zgodnie z prawem konsumenta nie powinno mieć miejsca bo jeśli w umowie napisano koszty to po podpisaniu za taką kwotę powinni już to zrobić a nie że potem zmieniają ceny

 • Od samego początku po podpisaniu umowy się problemy, najpierw projekt był poprawiany 3 razy, montaż poniżej krytyki, montażyści poruszali się po dachu w „japonkach” dach stromy! same panele były montowane po zmierzchu (nie jestem pewny czy poprawnie), zakończenie prac po godz 22.00, na miejscu montażu pozostały narzędzia oraz elementy montażowe, zarządałem pilnej wizyty audutora – odpowiedź mam czekać do 10 tygodni (to chyba żart) ale niestety nie! Po zmianie licznika przez Tauron wykonałem telefon do wykonawcy i otrzymałem wiadomość, że mam sam uruchomić instalację sam!!! poprzez przekręcenie „wajhy”?, po dłuższej rozmowie z call center zostałem przełączony do działu monitoringu i pod kierunkiem pracownika próbowałem uruchomić instalację – bez powodzenia – błąd 029!!! . Ponownie poprosiłem o pilny audyt instalacji ale odpowiedzi do dzisiaj brak.
  Call center – bardzo słaba praca pracowników (bez przerwy powtarzają wyuczone formułki i nie odpowiadają na zadawane pytania (brak profesjonalizmu). Na uruchomienie instalacji czekam od 10.08.2022r. Nadal oczekuję na podanie terminu wizyty AUDYTORA .
  Zdecydowanie nie polecam tej firmy!!!

 • Szanowni Państwo jeśli nie macie kłopotów a chcecie je mieć to podpiszcie umowę z firma POLENERGIA.
  Dewiza tej firmy to kłamstwo, naciągactwo, nie dotrzymywanie terminów, brak kontaktu po podpisaniu umowy; Zdecydowanie odradzam.

  • Żałuje ze przed podpisaniem umowy nie przeczytałam opinii, teraz muszę się z Polenergia użerać i nie wiem kiedy to się wszystko skończy a raty za prąd i instalacje trzeba płacić, wiec jeśli ktoś taki like jak ja chce założyć instalacje niech najpierw dokładnie się rozezna w temacie zanik popełni ten błąd i podpisze umowę a przede wszystkim niech nie podpisuje umowy bez dokładnego przeczytania małego druczku czyli reklamacja jeśli nie działa 60 dni od montażu ale okres może się wydłużyć z przyczyn od nich niezależnych a znajda takich bardzo dużo wszystko co złe to napewno nie ich wina . Porażka

 • Bardzo odradzam, po zainstalowaniu paneli przez monterów, okazało się że jest dużo poprawek. Panowie monterzy zajęci wszystkim tylko nie robotą. A na koniec jeszcze szkody. Firma po podpisaniu umowy i otrzymaniu pieniędzy milczy. Więcej nerwów niż to wszystko warte.

 • dzień dobry,
  zdecydowanie odradzam…. po zapłaceniu całej kwoty inwestycji w pompę ciepła – kontakt z polenergia się urwał,
  (zarówno z call cent -tu komunikat o przerwie technicznej,, jak i z przedstawicielem handlowym – prowizję dostał to ma to w …..), cały czas czekam na instalację i nic. nie wiem jak pani K. zarządza firmą – ale zakładam że ojciec się „przewraca… odradzam i miłego dnia

  Komentarz edytowany przez Redakcję FotowoltaikawPolsce.com.

 • Zwróciłem się do Polenergii Fotowoltaiki jako wykonawcy i gwaranta mojej instalacji PV o rozbudowę jej, tj. o dołożenie odpowiedniej ilości paneli na sąsiedniej połaci dachu. Na drugi dzień otrzymałem odpowiedź – inżynier wypowiedział się, że nie ma takiej możliwości rozbudowy instalacji, ponieważ oba stringi (obwody) są wykorzystane. No i bzdura panie inżynierze, wtyczki od drugiego stringu mam w woreczku przy falowniku. Czyli mam jeden obwód zajęty a drugi wolny. Kompletny brak rozeznania. Takich to macie fachowców – czytaj inżynierów.

 • Totalne dro
  jakość montażu, peszle na dachu po miesiącu użytkowania popekaly. Zgłaszam uszkodzenie. Posyłam zdjęcia.
  Odpowiedź jaka dostałem, wyślemy kogoś do to obejrzal za 500zl. 😳 Albo proszę zgłosić szkodę z ubezpieczenia domu. Tak wygląda gwarancja czyli wcale nie ma.
  Najdroższa firma wybrana a nawet optymalizerów niema. Dno dno.

 • Nie wiem skąd takie negatywne opinie, czy przypadkiem nie konkurencja ? Instalacja zamontowana w trzy tygodnie, kolejne dwa to podłączenie do sieci. Pompa ciepła zamontowana po miesiącu. Bez dodatkowych kosztów. Jak na razie wszystko działa. Czekam tylko na dotacje.

 • w lipcu zgloszenie awarii, a 20tego pazdziernika przyjazd fachowcow i wymiana optymalizatorow ,nadal nie dziala,powiedzieli ze to chba falownik i przyjada w innym terminie kto chce miec klopoty niech wezmnie te firme……….

 • Nie polecam Firmy Polenergia! Wszystko było pięknie do podpisania umowy. Pan Jarosław B. z którym zawarłam umowę zawsze był dostępny pod telefonem i odpowiadał na wszystkie próby kontaktu, od kiedy umowa została podpisana nie odbiera telefonów ani nie odpisuje na maile. Umowa została zawarta w kwietniu 2022 na montaż fotowoltaiki i pompę ciepła. Fotowoltaika została zamontowana zgodnie z ustaleniami, natomiast dostawa i montaż pompy ciepła to istny horror. Wstępnie pompa miała być na przełomie czerwca – lipca 2022, niestety do dziś tj. 21 listopad 2022 nie mam zamontowanej pompy. nie można z nikim (oprócz infolinii) porozmawiać, z nikim nie łączą ani nie udostępniają kontaktu…tragedia.

 • Nie polecam nikomu tej firmy. Bardzo żałuję, że się zdecydowałem na współpracę z tą firmą. Potwierdzam. Wszystko pięknie ładnie na spotkaniu – profesjonalna firma, droższa ale za to klient podpisuje umowę i nic się już nie musi przejmować. Po przelaniu pieniędzy, jedna wilka walka z biurem obsługi klienta. Pracownicy niesłowni, wyznaczeni opiekunowie klienta przejawiają 0 zainteresowanie i nie wywiązują się z bycia opiekunem. Zerowy kontakt. O wszystko trzeba samemu dzwonić. Cokolwiek się dzieje nie ma winnego. Jeden dział zgania na drugi. W firmie panuje chaos, pracownicy nie poczuwają się do odpowiedzialności za swoje działania. Firma nie poczuwa się do odpowiedzialności za pracowników – najgorzej. Nie ma szansy na rozmowę z osobą decyzyjną. W dzisiejszym dniu złapałem na potwierdzeniu przez innego pracownika faktu, iż kłamią mnie od ponad 2 tygodni. W dużym skrócie: umowa podpisana 2 miesiące temu, do dnia dzisiejszego nie są poprawione błędy w umowie popełnione przez pracownika przez Polenergia fotowoltaika. Wydzwania non stop Polenergia Dystrybucja i chce podpisywać szybko umowę na nieprawidłowe dane. Zostaliśmy naciągnięci na dopłatę pieniędzy przy zmianie mocy –> z 7,55 kWh na 8,14 kWh – w efekcie wzięli, wyciągnęli pieniądze, a potem się okazało, że się pomylili i się się zapłaciło ponad 3K PLN za zmianę z 7,55 kWh na 7,77 kWh. Oczywiście wzięli 3K, a chcą oddać 300 PLN – przy czym do dnia dzisiejszego nawet tych 300 PLN nie oddali. Jeżeli ktoś ma wrogów, bądź za dobrze mu w życiu albo najnormalniej w świecie nie ma się na co denerwować to jak najbardziej zachęcam do polecania lub uwiązania się umową z Polenergia.

  • Tez,nie polecam tej,firmy masakra , od 30 dni nie dziala mi fotowoltaika i po 10 ogłoszeniach nikt do tej pory nie raczył sie ze mna skontaktować w celu usunięcia usterki , porażka z ta firma nikomu bym nie polecił

 • NIE PODPISUJCIE UMÓW Z POLENERGIĄ ,bo wypowiedzenie , mimo że prawnie mamy na to.14 dni, u nich jest niemożliwe przez zakamuflowany, kosztowny haczyk. Mój przykład. Przedstawiciel POLENERGI , po iluś natrętnych telefonach ,wprosił się do mnie do domu, był 15 minut ,wypił kawę, wyprosił żeby podpisać umowę, zapewniając iż mogę ją wypowiedzieć bez żadnych konsekwencji .W tym samym dniu mejlem dostałem wiadomość iż firma nie gwarantuje mi umówionej ceny z powodu wahań kursu walut… Zdziwiony,
  wypowiedziałem umowę na drugi dzień po podpisaniu .Po dwóch miesiącach otrzymałem fakturę do zapłacenia z informacją;[cytat;,, Uprzejmie informujemy, iż do chwili złożenia w/w odstąpienia od Umowy Spółka wykonała na rzecz Zamawiającego usługę wykonania obmiaru, w związku z czym Spółce należy się wynagrodzenie za w/w prace wykonane w wysokości 495,41 zł ”] Nie wykonano żadnych czynności ani pomiarów ani też ,,OBMIARU” nikt nie widział nawet miejsca gdzie mają być panele i reszta urządzeń ,przedstawiciel zapytany o chociaż wstępny szkic ,wskazał mi punkt w umowie że wszelkie czynności tzn .oględziny ,pomiary dopiero po wpłaceniu I raty. Umowa to 8 stron zapisane maczkiem. Podpisałem 05.10.2022 a 06.10.2022 ,NA DRUGI DZIEŃ, poinformowałem przedstawiciela iż odstępuję od umowy, prosząc o druk wypowiedzenia, którego nie otrzymałem z umową .Przesłał mi wzór druku mejlem, który niezwłocznie przesłałem do firmy. Minęło 2 miesiące i zaczęło się nękanie telefonami i mejlami Oczywiście oddaję sprawę do UOKiK.

  • „Nie wykonano żadnych czynności ani pomiarów ani też ,,OBMIARU” nikt nie widział nawet miejsca gdzie mają być panele i reszta urządzeń ,przedstawiciel zapytany o chociaż wstępny szkic ,wskazał mi punkt w umowie że wszelkie czynności tzn .oględziny ,pomiary dopiero po wpłaceniu I raty.” ktos tutaj sam siebie zaoral … skoro chca kase za prace, ktora w umowie podaja, ze bedzie wykonana po I racie …. czyli typowe wyludzenie, i/lub pobranie oplaty za prace ktorej nie bylo fizycznie – czyli to juz pragrafy skarbowe – czy ta firma chce naciagnac skarb panstwa na straty i robi machlojki ?  ;))

   • tak im odpisałem;     Witam i informuję iż nękanie i zastraszanie mnie telefonicznie ,mejlowo oraz pismami nie przystoi uczciwej firmie. Instalacja fotowoltaiczna to poważna i droga inwestycja. Ja jako konsument muszę mieć czas, żeby solidnie ją przemyśleć, zwłaszcza jeśli umowa została zawarta poza lokalem przedsiębiorcy. Odbieranie mi prawa do odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem firmy jest nieetyczne i bezprawne .Uważam iż montaż instalacji fotowoltaicznej nie jest traktowany jako usługa. W związku z tym nie można poinformować klienta o utracie prawa do odstąpienia od umowy w związku z żądaniem wcześniejszej realizacji [której nawet nie było].  Umowy na montaż instalacji fotowoltaicznej są klasyfikowane jako umowy sprzedaży, a montaż, jako proces skonsumowany w tej sprzedaży. Jest to pewne uproszczenie, które mówi, że jeżeli mamy do czynienia z umową sprzedaży, która jest połączona z usługą, to jest ona w całości regulowana przez zapisy dotyczące umowy sprzedaży. Warto podkreślić, że w jej przypadku, klient nie może się zrzec prawa do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od podpisania umowy poza lokalem. Oświadczam również iż nie wyraziłem żadnej zgody na jakiekolwiek czynności przed upływem 14 dni a znak X w kratce na mojej umowie jest w kratce ,, nie wyrażam zgody ”.Zdecydowanie odmawiam zapłaty ,nie dam się ,,naciągnąć”  Proszę o ostateczne stanowisko w sprawie ,po odpowiedzi usunięcie moich danych. Pozdrawiam… 

   • UOKiK nie wezmie tej sprawy prosze probowac u Rzecznika Praw Konsumenta ja dzisiaj zlozylem wszystkie dokumenty w mojej sprawie i teraz pozostaje czekac

 • Polenergia jest frma naciagajaca swoich klientow juz w chwili podpisywania umow. Stosuja wybieg ktory sie ma nijak do prawa o odstapieniu od umowy w ustawowym czasie 2-tygodni. Z sufitu kazdy musi im zaplacic juz w chwili podpisania umowy za obmiar. Prawo jakie obowiazuje w Polsce maja w glebokim powazaniu. Zadaj 1700zl. Zglaszam sprawe do UOKiK

 • Jarosław.M Jestem zdumiony negatywnymi opiniami na temat Polenergii..Ja podpisałem umowę na założenie instalacji fotowoltaicznej w pażdzierniku 2022r. wpłaciłem 1 ratę a w listopadzie instalacja była gotowa.Pan Wojciech z którym podpisywałem umowę był zawsze dostępny pod telefonem, Odpowiadał na wszystkie moje pytania i wątpliwości pomagał w załatwieniu spraw z moim dostawcą energii.Instalacja działa bez zarzutu.Jestem bardzo zadowolony i gorąco polecam.

 • Dnia 12.01.23 podpisalem umowe o instalacje fotowoltaiki na gruncie. Pan Kacper dokonujac pomiarow zapewnil mnie ze instalacja zmiesci sie w miejscu w ktorym chce. Po wplaceniu 19500 dostalem projekt z biura i okazalo sie ze pan Kacper sie pomylil i nie da rady w tym miejscu tego zainstalowac. W zwiazku z tym odstapilem od umowy 23.01.23 a dzis dostalem fakture korygujaca na ponad 2500 za wykonane ich prace. Zglaszam sprawe do UKOiK jesli jest Was wiecej w ten sposob nabitych w butelke prosze o kontakt pod postem

  • Podpisałem umowę z polenergia zaledwie jeden dzień temu czy mogę ją zarwać i jak to zrobić. Doradca twierdził że podpisanie jest konieczne by biuro projektowe mogło sprawdzić czy taką instalację można u mnie wykonać a Ja miałem się jeszcze zastanowić teraz chcą wpłaty pierwszej transz . Czy ktoś miał taką sytuację? Możecie coś doradzić

   • Nie wplacaj pieniedzy bo dostaniesz projekt. Za ktory tez Cie nalicza. U mnie po pomiarach podpisalem umowe i wplacilem zaliczke po czym okazalo sie ze pan z Polenergii zrobil zly obmiar gruntu i ta instalacja tam sie nie zmiesci a ja w innym nie chcialem. Po odstapieniu od umowy potracili mi 740 zl za obmiar i 1790 za projekt pomimo bledu ich pracownika. Zupelnie nie przyjmuja tego do wiadomosci i nie chca oddac mi tej kasy. Dlatego sprawa idzie do Rzecznika Praw Konsumenta. Ja sie czuje oszukany wprost okradziony na ten moment pozdrawiam

   • Pomimo tego ze masz prawo odstapienia od umowy zawartej poza siedziba firmy ta umowa jest tak skonstruowana ze podpisujac ja wyrazasz zgode na rozpoczecie prac. Czyli przyjazd pana X do Ciebie i pierwszy pomiar bedzie Cie juz kosztowal. Czyli maja platny audyt i obmiar o czym nikt nie wspomina przy bajerze o warunkach umowy

    • kto bronił zapoznać się z umową przed jej podpisaniem? mam umowę z nimi i świadomie wyraziłem zgodę na wcześniejsze rozpoczęcie prac, składając czytelny podpis przy tym paragrafie w 3 stronie umowy. gdybym dziś zrezygnował mógłbym mieć pretensje tylko do siebie że zgodziłem się. ale nie zrezygnuje bo montaż przebiegł prawidłowo i cały czas realizacji od podpisania umowy do montażu to zaledwie 8 dni! polecam firmę!

     • Tez wyrazilem swiadomie po pomiarach gruntu przez pana Kacpra. A potem sie okazalo ze pan Kacper popelnil blad i instalacja sie nie zmiesci na tym gruncie notabene chodzilo o stelaz ktorego po prostu oni nie maja. I TERAZ CZY ZASADNE JEST POBIERANIE OPLAT ZA OBMIAR I PROJEKT kiedy wine popelnil pracownik firmy Polenergia???

 • Nie traktuje tych opinii poważnie. Portal stworzony przez konkurencję w celu obniżenia pozycji firm z tej branży. Żadna firma na tym portalu nie posiada pozytywnych opinii.

  • Opinie sa prawdziwe. Proponuje podawanie nr unow zawartych z ta niesolidna firma. W moim przypadku firma monterska zarzadala odemnie 1300 zl dodatkowo za zamontowanie 2 urzadzen na mojej tablicy rozdzielczej. ktore wogole nie byly wymagane. Na moje zapytanie skierowane do firmy w sprawie tych urzaden nie otrzymalem zadnej odpowiedzi. Firma monterska wymusila odemnie wplate 1300 zl twierdzac,ze wypadne z kolejki. Po mojej reklamacji otrzymalem wiadaomosc, ze to ja prywatnie wplacilem 1300 zl na zamontowanie dodatkowych urzaden. Zamontowano skrzynke za 41 zl,wylacznik nadpradowy 20A za 54 zl , wylacznik roznicowy 40 a za 136 zl i wzmacniacz internetowy z za 68 zl. Wartosc razem wyniosla okolo 300 zl a skasowano 1300zl Monter dokonujacy zmiane licznika stwierdzil,ze te urzadzenia wogole na mojej tablicy sa nie wymagane. Firma monterska na moje zyczenie wpisala zamontowanie tych urzadzen i kwoty pobranej do protokolu odbioru instalacji odpowiadajac w reklamacji,ze to byla moje prywatna sprawa dot. zamontowania tych urzadzen. Podaje nr mojej umowy MAPR122/11/09. Aktualnie czekam na termin rzeczoznawcy ktory definitywnie wypowie sie na temat zamontowanych urzadzen ta tablicy rozdzielczej w budynku w przypadku podlaczenia paneli. Wszyscy elektrycy z uprawnieniani SEP jednoznacznie stwierdzili, ze te urzadenia nie byly wymagane. Moja instalacja jest starego typu i nie podlega obowiazkowi montazu tych urzadzen. Nadmieniam,ze instalacja fotol. zostala zamontowana na budyku gospodarczym oddalonym od domu 10 m. Natomiast wymuszone urzadzenia zamontowano na tablicy rozdzielczej, pomiedzy licznikiem a pomieszczeniem gospodarczym w budynku domu. Ujemna strona firmy jest rowniez kontakty telefoniczne. Odbierane przez osoby nie znajace tematu i przekazywanie do odpowiednich dzialow z informacja, ze otrzymamy w danej spawie odpowiedz. Ja odbylem duzo rozmow i nie otrzymalem nigdy rzeczowej odpowiedzi. Nasuwa sie zasadnicze pytanie dlaczego doradca w czasie 3 wizyt wraz z koncowa podpisana umowa i zalacznikami nie uprzedzil mnie,ze wynikna dodatkowe koszta przy realizacji umowy. W umowie jest twierdzenie, ze instalacja moja jest prawidlowa. Po podpisaniu umowy doradca wogole nie odbieral podanego telefonu. Nie polecam nikomu firmy Polenergii

 • Jestem zadowolona z usług tej firmy. Instalacja fotowoltaiczna to kosztowna inwestycja, dlatego musi być wszystko dokładnie wykonane. Firma wszystko wykonała jak nalezy w uzgodnionym terminie. Polecam.

 • Taki jest ich sposób działania.Zabronili im sprzedawać garnki to wrabiają w fotowoltaikę.Niesławna a może sławna negatywnie firma Edison schowała się pod nazwą Polenergia.Uczciwe prowadzenie firmy nie jest opłacalne lepiej zmienić nazwę.We wszystkich przypadkach sposób działania jest ten sam.Przedstawiciel pokrętnie namawia do podpisania umowy, następnie sprawdza prawidłowość wypełnienia zakreślając i uzupełniając braki i otrzymujesz gotową umowę,po czym zmyka jak najszybciej. I cię mają.Masz szybko wpłacać pieniądze,naliczają odsetki od wystawionej faktury,za fakturę nie musisz płacić, za rok znów zapłacisz odsetki.Odmówiłem zapłaty to przysłali korektę że jest to za projekty i obmiary których nigdy nikt nie wykonał a jeśli nie wpłacisz to do sądu cię podadzą.Uważam że jest to po przekręcie na wnuczka, na policjanta itp.przekręt na fotowoltaikę.

 • Stek bzdur tu pisany. Kupiełm instalację na dachu skośnym na Panelach Alva 500 z falownikiem Foxess Pan Marek przedstawiciel Polenergia, przyjechał punktualnie, przeprowadził fachową rozmowę, co więcej jako jedyny z branży fotowoltaiczne prawidłowo wyliczył metodę net billingu (reszta cymbałów bajeruje ze nie będę płacił za prąd lub nawet jeszcze na tym zarabiał). Omówł ze mną umowę, wyraziłem zgodę na wcześniejsze rozpoczęcie prac świadomie. Projekt dostałem po 2 dniach, paleta z panelami, falownikiem dotarła po 5 a montaż z uwagi na warunki pogodowe (deszcz odbył się po 4 dniach) Całość montażu trwałą od 8 rano do 15:00 Doprawdy opinie negatywne to wyssane z palca słowa krytyki które w niczym nie mają pokrycia. Co więcej uruchomienie odbyło się telefonicznie z panem z monitoringu na linii, to tak naprawdę przełączeni bezpiecznika do góry 🙂 nic trudnego i instalacja działa, produkuje prąd. Przedstawiciel jest cały czas dostępny pod telefonem, mailem, odpowiada na moje pytania i jest w kontakcie. Ludzie żeby tak każda firma z tej branży działała. Zanim wybrałem Polenergię to przerobiłem czarodziej z Columbusa, Sundaya, Green Energy to są magiki liczb oj ile to miałem zarobić na tym prądzie, zero konkretnych wyliczeń nic tylko pierdoły i zachwalanie swoich Paneli a jak się człowiek pyta to skoro się tyle zarabia to dlaczego Pan nie ma fotowoltaiki to ze w bloku mieszka. Szczerze Polecam firmę Polenergia, fachowi ludzie.

  • to, że w jednym wypadku byli ok niczego nie zmienia. Realizacja mojej umowy to tragedia w trzech aktach. Absolutnie odradzam. Mogę opublikować szczegóły umowy i korespondencje z Polenergią – ku przestrodze !

 • Wbrew co niektórym tutaj, polecam firmę Polenergia Fotowoltaika. Zarówno panele fotowoltaiczne ,jak i pompa ciepła działa bez problemu. Firma spisała się na medal.

  • Moja instalacja zamontowana i uruchomiona w ciągu 14dni od podpisania umowy. świadomie zgodziłem się na rezygnację z możliwości bezpłatnego odstąpienia czy jak to zwał ale podejmując decyzję o podpisaniu umowy to podpisywałem ja żeby coś kupić, a nie jak większość opiniodawców dla hecy żeby potem zrezygnować.

   uważam że kara za zerwanie umowy powinna być dotkliwa i wysoka wtedy większość tych opiniodawców zniknie bo co niektóre osoby tylko w swoich komentarzach zmieniają nazwę firmy która krytykują… Janusze biznesu którzy negatywnymi opiniami potem graja na spotkaniach z potencjalnymi klientami

 • W pełni się zgadzam z krytykami tej firmy. Drugi raz pokazują mi, że nie mają wiedzy technicznej, nie potrafią zarządzać dostawą, montażem i serwisem. A zamiast komunikacji z klientem chowają głowę w piasek i nie odpowiadają pytania. Najgorszemu wrogowi nie polecę Polenergii Fotowoltaiki !!!

 • Moja umowa została podpisana 4 lutego tego roku, 14 lutego odbył się montaż instalacji, a 23 zgodnie z umową Pan Dariusz przyjechał i uruchomił instalacje i podpiął pod monitoring. szczerze polecamy! wniosek o dotacje również zgodnie z umową zgloszony w dniu przesłania do przedstawiciela decyzji z Tauron. 5/5

 • Pomiary zostały wykonane zgodnie, dostawa i montaż bez zarzutu. Instalacja podłączona i monitorowanie stanu faktycznego działa.
  Polecam firmę .

 • Cena 20% powyżej rynkowej a realizacja umowy dno. Reklamację na wadliwie zrealizowane prace wcale nie brane pod uwagę tylko żądanie dodatkowej kasy

 • Profesjonalne doradztwo, sprawny montaż, trochę długie oczekiwanie na dostawę komponentów, wszystko działa sprawnie od Listopada 2022r Bardzo dobrze załatwione wszystkie formalności.

 • NIE POLECAM, OMIJAC DUZYM LUKIEM !!!!!!!!!!
  Proces sprzedazowy doskonaly – klamca wciskajacy kit. Na etapie instalacji juz problemy bo wywiad techniczny byl zle zrobiony. Instalacja zalozona i nie dziala i firma nie jest w stanie powiedziec kiedy bedzie. Wzieli kase, system nie dziala, maja klienta gdzies. Na prawde nie polecam nikomu !!!!!!!

 • Żenada – to mało powiedziane! Pan Jarosław B. opiekun czuły – zniknął bezpowrotnie… niby, że już tam nie pracuje (zwolniony, zszedł był, sam się zwolnił ?) . 4-krotnie przywieźli mi panele do montażu, mimo, iż za każdym razem informuje firmę, że jeszcze nie mam warunków (brak przyłącza z PGE, na które czekam 1,5 roku-procedury), w tym 2 razy przywieźli na miejsce inwestycji, a 2 pozostałe (wczoraj i dziś) na miejsce mojego zamieszkania, które jest 180 km. od miejsca instalacji. Chce złożyć skargę na firmę, nierzetelność, brak przepływu informacji pomiędzy poszczególnymi działami, brak możliwości rozmowy z przełożonym, możliwość tylko z osobami na infolinii. Mogę co najwyżej napisać maila, który pewnie trafi do spamu, albo po odczytaniu
  zostanie zignorowany. Przestrzegam przed Polenergią!

 • Oferując projekt nie informują, że serwis gwarancyjny po roku (który trzeba zrobić, żeby nie stracić gwarancji) od montażu kosztuje 849zł za rozkręcenie 2 podzespołów i wejście na dach. Tak więc doliczcie sobie to do kosztów montażu i opłacalności całości inwestycji fotowoltaiki. Oczywiście najpierw trzeba zapłacić i to prawie od razu, bo handlowiec dzwoni 3 razy w ciągu dnia i ponagla. a później to ty znowu musisz dzwonić, żeby ustalić termin – sami za taką kasę powinny oddzwaniać.

 • Witam instalacje mam na od sierpnia 2022 i nadal nie jest wszytsko dokończone były 3 ekipy i każda po każdej coś poprawia bo coś jest źle i coś rozkopie w instalacji a później mówią że jeszcze przyjadą dokończyć i nagle nikt się nie odzywa i nie można się doprosić żeby ktoś kompetentny przyjechał, za miesiąc mam mieć przegląd gwarancyjny a nawet audytora końcowego nie miałem żeby potwierdził że wszytsko jest już ok. Chcą żebym zrobił przegląd roczny instalacji która nie jest skończona. Mogłabym to opisywać cały dzień ale zakończę to jednym zdaniem. TA FIRMA JEST PONIŻEJ KRYTYKI I BARDZO BIE POLECAM SAME PROBLEMY .

 • Nie polecam tej firmy. Te pozytywne opinie mogą wynikać z fotowoktaiki bo jeśli chodzi o pompę ciepła to ta firma najpierw wrobiła mnie w drugi kredyt bo nie potrafią bądź robią to świadomie nie czekając aż będzie ostateczny kosztorys i wtedy wziąść dopiero ten kredyt na klienta tylko biorą a potem wychodzą większe koszta i trzeba było wziąść drugi kredyt bo tamten już został wzięty a Inbank nie może zwiększyć już kredytu.
  Ta firma jest tylko jakby to ująć organizatorem robót bo nie posiada własnej ekipy roboczej. Nawet komponenty były przywożone kurierami gdzie 1 z wielką łaską wtachał paleciakiem pod garaż ale do środka już nie wstawił bo twierdził że to nie jego robota że trzeba było dalej samemu dźwigać. Tłumaczenie Polenergi to spychologia i że nie mają na to wpływu.
  Pewnie też dlatego też coroczny koszt przeglądu pompy ciepła wynosi 849zł aby płacić nie tylko Polenergi lecz także innej firmie bądź innym firmom ponieważ inne firmy podają koszt takiego przeglądu tańszy nawet o ponad połowę.
  Zimą przy większym mrozie pompa ciepła przestała działać, zadzwoniłem pod infolinię po serwis, zapewniali się będzie najszybciej jak będzie możliwe to przyjechał pół roku po zgłoszeniu usterki jeszcze nie tej firmy jakiej jest pompa ciepła i po za tym stwierdził że nie może nic zrobić bo teraz nie ma zimy gdyż to trzeba było zobaczyć kiedy będzie taki mróz.

 • Instalacja założona została rok temu, od początku były z nią problemy. Nie działała prawidłowo, były problemy z falownikiem. Teraz twierdzą że jest problem z wysokim napięciem na linii (PGE sprawdziło i problemu z napięciem nie ma!), a w dzienniku błędów nie wyskakują takie błędy – więc na jakiej podstawie tak twierdzą? Próbujemy uzyskać te informacje, dlaczego te błędy nie są odnotowane w dzienniku błędów i jeszcze nie uzyskaliśmy na to oficjalnej odpowiedzi! Znajomi którzy zakładali sobie fotowoltaikę w innych firmach są bardzo zadowoleni – nie to co my !!!! Cały czas piszemy zgłoszenia o nieprawidłowym działaniu instalacji, reklamacje na działanie instalacji oraz złożyliśmy także wniosek o braku uzysku po okresie bazowym, czyli jeśli komuś instalacja nie wyprodukowała tyle energii ile w projekcie, może zgłosić się o zwrot pieniędzy z takim wnioskiem. NIE POLECAM!!!!!!

 • Przestrzegam przed zakupem instalacji PV w Polenergii, niestety to prawda z wyłudzaniem przez Polenergię. Korzystają z niewiedzy, najczęściej starszych osób. Naciągają na instalacje za cenę 10 tys. zł/kW. Mówią, że to będzie spłacane jak w abonamencie, a jest to zwykły kredyt. Cena końcowa instalacji PV to ponad 15 tys. zł/kW. Do tego zmieniają sprzedawcę na Polenergia wciskając kit, że oni to przynajmniej gwarantują odkup energii wg cennika. A w umowie napisane, że wg ustawy OZE. Szkoda, że dalej takie firmy mogą funkcjonować.

 • Jeśli rozważacie zawarcie umowy z tą firmą, to dwa razy się zastanówcie. Typowy przykład firmy, która działa sprawnie aż do pozyskania środków od klineta (wtedy dzwonią, pamiętają, zapewniają, itd). Zapłacisz pieniądze i coś jest 'nie tak’ – kompletny brak kontaktu (przedstawiciel firmy wpisany na umowie przestaje odbierać telefony !!!!!!!), kontakt mailowy żaden, zgłoszenie przez internet – dostajesz w odpowiedzi zgrabną formułkę i ….tyle. Instalacja uznana za działającą – a tak naprawdę jest nieprawidłowa i nie działa. Wybierzcie inną firmę !

 • najgorsza firma kłamczuchów,od 08.12.2022 czekam na realizacje umowy.pieniadze zabrali a emeryta wy …ru
  najgorsza firma jaka znam ,umowa z08.12.2023 do dnia dzisiejszego nie jest po
  dłaczona instalacja.pieniadze wpłacone realizacja totalny bałagan.uwazajcie z kim chcecie podpisac umowe.bagno w zarzadzaniu ,terminy maja w tylnej kieszeni.zdecydowanie przestrzegam!!!!!!!

 • Jeśli rozważacie zawarcie umowy z tą firmą, to dwa razy się zastanówcie. Typowy przykład firmy, która działa sprawnie aż do pozyskania środków od klienta (wtedy dzwonią, pamiętają, zapewniają, itd). Zapłacisz pieniądze i coś jest 'nie tak’ – kompletny brak kontaktu (przedstawiciel firmy wpisany na umowie przestaje odbierać telefony !!!!!!!), kontakt mailowy żaden, zgłoszenie przez internet – dostajesz w odpowiedzi zgrabną formułkę korpo-bełkotu i ….tyle. Zapłaciłam 50000 w lipcu i do dziś nic nie działa, a firma twierdzi, że zrealizowała umowę – bo coś zainstalowali – a że nie działa… to „Szanowny kliencie dziękujemy za zaufanie i cierpliwość”. Wybierzcie inną firmę !

 • Stanowczo nie polecam firmy Polenergia I mam na to dowody. U mnie ta firma zamontowała panele fotowoltaiczne a u sąsiada inna firma. Warunki i dach są takie same gdyż jest to bliźniak. Ja zapłaciłem drożej od sąsiada z myślą, że będą lepsze osiągi co zapewniał mnie ich pracownik. Prawda jest odwrotna, mało to że sąsiad zapłacił mniej to jego wyniki są od 20-30% lepsze. Przyglądając się tym zamontowanym i u mnie stwierdziłem że projektant popełnił błędy, Co zgłaszałem w reklamacjach. Firma jest głucha na moje reklamacje i traktuje teraz mnie jak intruza. Rodzinie i znajomym polecam osobiście inne firmy fotowoltaiczne.

 • ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!!
  Próba dodzwonienia się do kompetentnej osoby i wyjaśnienia różnych kwestii graniczy z cudem. Odsyłają od Annasza do Kajfasza, recytując wyuczone regułki. Zero kompetencji.

 • Absolutnie odradzam !
  Umowa zawarta w lipcu – czas realizacji 60 dni. Do dziś (koniec listopada) instalacja nie działa, a Polenergia poza korpo-bełkotem (Drogi kliencie… itd) nie oferuje nic. Porażka !!

 • Oszustwo. Zero kompetencji. Rachunek po zainstalowaniu fotowoltaika 5,5 tys zl, kiedy normalnie placilismy rachunki 200 zl miesiacznie. Sprawa jest w reklamacji od kilku miesiecy. Polenergia umwywa rece, odmawia rowniez wydania dokumentow potrzebnych do reklamacji dostawcy energii Tauron.

 • Witam, u moich rodziców zakładali fotowoltaike i pompę ciepła, wszystko w kredycie i z dofinansowania z czystego powietrza, czy Wam też wystawili f-re z montaż pompy i ściągnęli płatność z czystego powietrza. Oni wszystko zgłaszali do WFOŚiGW , czy montaż nie powinien być wliczony w kredycie, i jeszcze jedno pytanie, czy musi przejść na Polenergie sprzedaż prądu po skaczeniu umowy z tauronem czy można zostać w tauronie, to co tu czytam to widać że dla nich jest najważniejsza kasa

 • Jestem bardzo zadowolony z usługi. Najbardziej podoba mi się to , że usługa jest kompletna. Cały proces jest sprawny. Było kilka firm konkurencyjnych ale nikt nie ma usługi taniej energii.

 • Polenergia wykonała u nas, w domku szeregowym, instalację fotowoltaiczną oraz zainstalowała pompę ciepła. Instalacja działa od kilka miesięcy bez zarzutu, w domu ciepło i przyjemnie 🙂
  Ekipy montujące nie tylko sympatyczne ale i mega profesjonalne, był mały zgrzyt jak pierwsza ekipa nie przyjechała z jakiegoś powodu, więc się poskarżyłem…. i od tamtego czasu bez zarzutu. Montaż wykonany szybko, bardzo estetycznie i profesjonalnie. Krótko mówiąc bardzo polecam. Mogę tylko podziękować Dawidowi Bienieckiemu, który mnie do tej firmy przekonał. Zresztą nawiasem mówiąc jest to handlowiec który wychodzi poza ramy samej sprzedaży i jest pomocny długo po zamknięciu samej sprzedaży. POLECAM

 • Echh – jak to przeczytacie, to powiecie, że jestem stary i głupi i będziecie mieli rację. Może moja historia komuś pomoże, więc ją opiszę. Mój pierwszy błąd polegał na tym, że posłuchałem zadowolonego dalekiego krewnego, który założył fotowoltaikę z Polenergii. Korzyścią ze współpracy z firmą Polenergia miało być to, że później spłaca się kredyt za instalację w wysokości rachunków za prąd. To było moje nastawienie i przygotowanie do tematu – praktycznie żadne. Sprzedawca spędził u mnie kilka godzin. Bardzo kontaktowy, potrafił wytworzyć przyjacielską, wręcz familiarną atmosferę. W tej atmosferze podpisałem umowę na montaż fotowoltaiki o mocy 4.3 kWp z magazynem energii 6.6kWh za kwotę 60 tyś zł, z czego na starcie dostałem upust 1 tyś, gdyż coś tam. Czułem, że chwyciłem Pana Boga za nogi. Dodatkowo, abym nie musiał wykładać całej gotówki, to scedowałem na firmę Polenergia dotację za instalację z programu Mój Prąd 6.0, który jeszcze nie ruszył, ale firma jest tak dobra, że ona za mnie wykłada 20 kafli, aby tylko ruszyć z inwestycją. Pan to nazywał bodajże prefinansowaniem. Dodatkowo, dzięki swoim przyjaźniom w banku Pan zawarł w moim imieniu super korzystny kredyt z przeznaczeniem na fotowoltaikę oprocentowany (RRSO) jedynie 7% w zaprzyjaźnionym banki na pozostałą kwotę na 10 lat. Rata kredytu wychodziła dwukrotnie większa niż mój dotychczasowy rachunek za prąd, ale .. tak miło się rozmawiało. Pan mi podsuwał kolejne upoważnienia, niczego w sumie nie czytałem, bo Pan mi to wszystko tak ładnie opowiadał.
  W weekend miałem trochę więcej czasu i zacząłem czytać zapisy umowy. Jednym z nich był zapis o konieczności dopłaty jeszcze 1499zł do 30 dni po zakończeniu montażu, a więc finalnie miałoby to mnie kosztować 60500zł. Miły Pan o konieczności dopłaty nie wspominał. Ale to nic, przecież Pan obiecał gwarancję produkcji z instalacji. Obiecał, że w Poleneergii czuwa sztab ludzi nad monitorami i jeżeli tylko produkcja z moich paneli spadnie, to oni wyślą ekipę do usunięcia usterki, a jak to nie pomoże, to zwrócą kasiorkę za niewyprodukowaną energię. Pięknie, prawda? Ale w umowie znajduję zapis, że takie cuda to tylko pod warunkiem czynienia corocznych przeglądów w cenie 849zł.
  Umowę wypowiedziałem czwartego dnia od jej podpisania. A i jeszcze jedno. Pofatygowałem się również do banku wypowiedzieć umowę kredytową. Nie było kredytu na 7%, tylko normalny konsumencki na 11.5%. Odejmując ulgę termomodernizacyjną i uwzględniając raty kredytu całość inwestycji kosztowała by mnie ok 60 tyś zł. Doliczając jeszcze 20 tyś z programu Mój Prąd 6.0, który Polenergia przytuliła już na starcie, to około 80 tyś.
  W tej chwili kończę negocjację z inną firmą na montaż 5.2kWp z magazynem 7.6kWh w cenie 32 tyś zł. Po zwrocie z programu Mój Prąd (ok 12 tyś) oraz uldze termomodernizacyjnej całość inwestycji będzie mnie kosztować ok. 18 tyś. Do tego należy doliczyć koszt kredytu ok 2.5 tyś, a więc razem będzie 20.5tyś zł, czyli 3 krotnie taniej, niż przy współudziale firmy Polenergia.
  Podsumowując, nie mam żalu do firmy Polenergia. Spotkanie z firmą Polenergia zmusiło mnie do intensywnego poszukiwania rozwiązania alternatywnego, które okazało się tańszym o 40 tyś. W sumie jestem do przodu. 😉

 • Niestety nie mam danych do porównania z innymi , niż Polenergia, ale mam zaufanie 'do miłego Pana’ i jego opieki, a dotąd nie miałem problemów. Warunek czyszczenia jako gwarancji produkcji wygląda sensownie. Zwłaszcza jak zastanowiłem się jak miałbym to wykonać bezpiecznie sam, mimo, że mam wolnostojący. Dopłaty/zwroty otrzymałem cierpliwie czekając, a zwrot podatku – w następnym roku rozliczającym inwestycje poprzedniego. Zapytałem, czyj kapitał wspieram i w odpowiedzi uzyskałem, że poznański. To dla mnie wystarczająca gwarancja. Jak chcą się utrzymać na rynku – muszą (MUSZĄ!) działać wiarygodnie i poprawiać błędy. Jakość aplikacji – taka sobie, ale porównanie z TAURONEM jakie mam – zdecydowanie pozytywne. Liczę na większe zaangażowanie rządu i strategów od energii wpływających na kierunki rozwoju eko energii we wszystkich regionach i obszarach eko. Ale to już wyborcy i obywatele będą decydować w kolejnych wyborach – i sprawdzać.

 • Witam, 4 kwietnia 2024 zgłosiłam awarię fotowoltaiki. Po diagnozie okazało się, że falownik jest do wymiany. Nikt mnie o tym nie poinformował ale po ok. 2 tygodniach kurier dostarczył mi nowy falownik. Otrzymałam telefon z Węgier z pytaniem czy falownik działa i czy wszystko jest ok. Na co odpowiedziałam, że nie jestem serwisantami tylko klientem. Po kontakcie z infolinią Polenergii czekam 2 tygodnie na serwisanta który ma wymienić falownik na nowy. Po kolejnym telefonie słyszę tylko abym uzbroiła się w cierpliwość i czekała na kontakt ze strony serwisanta. Podpisujac umowę jeszcze z Edison ( pakiet VIP Care Naiwniak) wszystko pięknie wyglądało a teraz okazuje się, że to jest jedno wielkie złodziejstwo i oszustwo. Jest koniec kwietnia, okres kiedy produkuje się najwiecej energii potrzebnej do obsługi pompy ciepła (na szczęście z innej firmy). Mam wymierne straty a po tym co widzę to na gwarancję produkcji (czyli na pokrycie strat) nie ma szans bo zawsze będą kombinować aby tego nie zapłacić, jeśli nie potrafią szybko usunąć usterki ( co mam zagwarantowane w umowie).
  Może warto złożyć pozew zbiorowy i pokazać, że nie ma przyzwolenia na robienie interesów w naszym kraju kosztem klientów. Jeżeli będzie nas dużo to jestem pewna, że uda się pozytywnie dla nas zakończyć tą nierówną walkę. Pozdrawiam

 • U mnie montaż super od roku ok. Ale odradzam prąd z polenergi bo doszły koszty o których nie mówili.oplaty dla Tauron czyli dystrybucja. Teraz mam drożej niż bez paneli w Tauron. Teraz 1kwh po 1.34zl- cena to co oddałem. Nie polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here