Polenergia to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich spółek energetycznych. Należy do największych producentów energii odnawialnej w kraju, oferując innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii. Na bazie przejętej firmy Edison Energia powołano dwie spółki – Polenergia Fotowoltaika i Polenergia Pompy Ciepła, które oferują przydomowe elektrownie fotowoltaiczne, magazyny energii oraz pompy ciepła w gospodarstwach domowych i firmach. 

Czym zajmuje się firma Polenergia?

Najważniejsze informacje o Polenergia:
FotowoltaikaTAK
Pompy ciepłaTAK
Magazyny energiiTAK
Stacje ładowaniaTAK
Finansowanie fotowoltaikiTAK
LokalizacjaCała Polska
Realizacja jeden dzieńTak

Głównym celem spółki jest aktywne wspieranie zmian na rynku energetycznym w Polsce. Najważniejszym zadaniem jest realizacja gospodarki niskoemisyjnej – czystych i odnawialnych źródeł energii, której celem jest doprowadzenie do osiągnięcia w 2050 roku neutralności klimatycznej w Unii Europejskiej. Polenergia oferuje klientom indywidulanym, jak i firmowym, dostęp do najnowszych technologii zeroemisyjnych i innowacyjnych systemów rozwiązań.

Co znajduje się w ofercie Polenergia?

Firma oferuje wysokiej klasy instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, magazyny energii, carporty, stacje ładowania samochodów elektrycznych, a także autorskie moduły fotowoltaiczne, jak  ALVA Solar Full Black 500 Wp i technologie Smart Home. Polenergia zapewnia profesjonalny montaż, dostęp do wysokiej klasy komponentów, długi okres gwarancyjny, całodobowy serwis czy pomoc w pozyskiwaniu dofinansowania. Firma wykonuje także naprawy paneli fotowoltaicznych, oferując trzy atrakcyjne pakiety usług  – standard, komfort i premium. 

Do kogo skierowana jest oferta Polenergia?

Oferta Polenergia skierowana jest do dużych, średnich i małych przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Łączyć ma ich jeden cel – potrzeba zmiany sposobu korzystania z energii i świadomy udział w transformacji rynku energetycznego w Polsce. Polenergia wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów indywidualnych, jak i  biznesowych, oferuje im atrakcyjne pakiety programowe np. Polenergia 360, Zielona na Start, Zielona na dłużej z upustem czy program Ambasador. 

Polenergia – jakie są największe zalety, a jakie wady firmy?

Bez wątpienia największe zalety dotyczą bogatej i atrakcyjnej oferty jaką posiada Polenergia. Firma wykonuje inwestycje na terenie całego kraju, dysponuje wysokiej jakości materiałami i najnowszymi technologiami. Oferuje profesjonalne doradztwo, nowoczesne systemy aplikacyjne oraz 25 letnią gwarancję na wydajność instalacji. W odpowiedzi na potrzeby swoich klientów spółka uruchomiła także całodobowe wsparcie techniczne. Czy jest ono wystarczające? Nie da się ukryć, że klienci Polenergia zgłaszają istotne trudności komunikacyjne z firmą. Problemy dotyczą realizacji serwisowych, usuwania usterek czy sposobu samego montażu instalacji.  

Czy warto nawiązać współpracę z Polenergia? 

Polenergia to duża i dynamicznie rozwijająca się spółka energetyczna. Od wielu lat należy do największych producentów energii odnawialnej w kraju. Jej bogata oferta dotyczy zarówno klienta biznesowego, jak i indywidulanych gospodarstw domowych. Spółka realizuje ambitny program energetyczny i stawia sobie długofalowe zadania. Obecnie największe inwestycje firmy są realizowane we współpracy z norweskim Equinor i polegają one na budowie morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Oferta współpracy skierowana do dużych i średnich klientów biznesowych jest bez wątpienia niezwykle atrakcyjna i warta uwagi.

Otrzymaj minimum 4 bezpłatne oferty instalacji fotowoltaicznych

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  Obecny kierunek działań inwestycyjnych firmy wydaje się jedynie potwierdzać tę tezę. Polenergia to firma ambitna, realizująca ogromne projekty biznesowe. Współpraca z klientem indywidualnym pozostawia jednak pewne wątpliwości i ukazuje szereg niedociągnięć. Na podstawie istniejących doświadczeń odbiorców prywatnych, realizacja zadań inwestycyjnych i forma późniejszej współpracy, wymaga dopracowania i większej uwagi ze strony spółki. Ma to ogromny wpływ na kształtowanie wizerunku i budowanie zaufania firmy wśród stale rosnącej liczby klientów indywidualnych w naszym kraju.   

  Polenergia Recenzja Eksperta

  7Wynik eksperta
  Fotowoltaika Polenergia Recenzja
  Firma Polenergia w ostatnich latach rozwija się bardzo mocno. Nasze zdanie zebrane na podstawie opinii klientów pokazuje że firma Polenergia jest godną firmą zaufania. Warto skontaktować się z firmą i nawiązać współpracę.
  Stosunek jakości do ceny
  7.5
  Szybkość realizacji
  7.5
  Obsługa klienta
  7.5
  Zastosowane podzespoły
  9
  Montaż instalacji
  6.5
  Oferta
  9

  Wpis aktualizowany ostatnio 09.05.2022r. na podstawie informacji zebranych w internecie. ( Strona firmowa, opinie w google i social media ) Jeżeli masz nowe informacje podziel się w komentarzu lub na adres [email protected]

  Polenergia opinie klientów

  1. Ogólna ocena:

  12 Opinie

  1. Ojciec

   Instalacja uruchomiona pod koniec marca działała bez awarii 3 miesiące. Brak kontaktu ze strony serwisu i spychologia. Od zgłoszenia awarii w dziale serwisu minęły dwa tygodnie i cisza. Zdecydowanie nie polecam firmy Polenergia

  2. Emeryt

   Tragedia umowa zawarta w maju a nic nie jest zrobione unikajcie tę firmę a zwłaszcza tego pana Przemysław Stankiewicz doradca handlowy

  3. emerytka

   Uwazajcie na ta firme jak nie chcecie miec klopotow. Pomimo zlozonego odstapienia od umowy w ustawowym terminie firma probuje wyludzic pieniadze za projekt ktorego nie zaakceptowalam.

  4. Niezadowolony

   O ile montaż paneli fotowoltaicznych odbył się w miarę przyzwoicie (doradcy obiecują gruszki na wierzbie tak w poprzedniej firmie EDISON jak i w obecnej POLENERGIA) to jeżeli chodzi o pompę ciepła to tu już jest totalnie dno doradca techniczno handlowy robi wycenę na miejscu wszystkich komponentów potrzebnych do pełnej instalacji po czym przed montażem okazuje się że za kabel do podłączenia czy pompę obiegową lub inne pierdoły związane z kompleksową instalacją trzeba osobno płacić.
   Po interwencji i przedstawieniu argumentu typu np. kupna auta w salonie gdzie przy odbiorze dostajesz informacje np. auto jest bez kierownicy lub bez instalacji elektrycznej konsultant powtarza w kółko swoją wyuczoną na pamięć śpiewkę.
   Bardzo przepraszam ale dla mnie to ŻENADA

  5. Emeryt

   Od samego początku po podpisaniu umowy się problemy, najpierw projekt był poprawiany 3 razy, montaż poniżej krytyki, montażyści poruszali się po dachu w „japonkach” dach stromy! same panele były montowane po zmierzchu (nie jestem pewny czy poprawnie), zakończenie prac po godz 22.00, na miejscu montażu pozostały narzędzia oraz elementy montażowe, zarządałem pilnej wizyty audutora – odpowiedź mam czekać do 10 tygodni (to chyba żart) ale niestety nie! Po zmianie licznika przez Tauron wykonałem telefon do wykonawcy i otrzymałem wiadomość, że mam sam uruchomić instalację sam!!! poprzez przekręcenie „wajhy”?, po dłuższej rozmowie z call center zostałem przełączony do działu monitoringu i pod kierunkiem pracownika próbowałem uruchomić instalację – bez powodzenia – błąd 029!!! . Ponownie poprosiłem o pilny audyt instalacji ale odpowiedzi do dzisiaj brak.
   Call center – bardzo słaba praca pracowników (bez przerwy powtarzają wyuczone formułki i nie odpowiadają na zadawane pytania (brak profesjonalizmu). Na uruchomienie instalacji czekam od 10.08.2022r. Nadal oczekuję na podanie terminu wizyty AUDYTORA .
   Zdecydowanie nie polecam tej firmy!!!

  6. atos

   Szanowni Państwo jeśli nie macie kłopotów a chcecie je mieć to podpiszcie umowę z firma POLENERGIA.
   Dewiza tej firmy to kłamstwo, naciągactwo, nie dotrzymywanie terminów, brak kontaktu po podpisaniu umowy; Zdecydowanie odradzam.

  7. Emilia

   Bardzo odradzam, po zainstalowaniu paneli przez monterów, okazało się że jest dużo poprawek. Panowie monterzy zajęci wszystkim tylko nie robotą. A na koniec jeszcze szkody. Firma po podpisaniu umowy i otrzymaniu pieniędzy milczy. Więcej nerwów niż to wszystko warte.

  8. Jan

   dzień dobry,
   zdecydowanie odradzam…. po zapłaceniu całej kwoty inwestycji w pompę ciepła – kontakt z polenergia się urwał,
   (zarówno z call cent -tu komunikat o przerwie technicznej,, jak i z przedstawicielem handlowym – prowizję dostał to ma to w …..), cały czas czekam na instalację i nic. nie wiem jak pani Kulczyk zarządza firmą – ale zakładam że ojciec się „przewraca… odradzam i miłego dnia

  9. Wiesław

   Zwróciłem się do Polenergii Fotowoltaiki jako wykonawcy i gwaranta mojej instalacji PV o rozbudowę jej, tj. o dołożenie odpowiedniej ilości paneli na sąsiedniej połaci dachu. Na drugi dzień otrzymałem odpowiedź – inżynier wypowiedział się, że nie ma takiej możliwości rozbudowy instalacji, ponieważ oba stringi (obwody) są wykorzystane. No i bzdura panie inżynierze, wtyczki od drugiego stringu mam w woreczku przy falowniku. Czyli mam jeden obwód zajęty a drugi wolny. Kompletny brak rozeznania. Takich to macie fachowców – czytaj inżynierów.

  10. Mirek

   Totalne dro
   jakość montażu, peszle na dachu po miesiącu użytkowania popekaly. Zgłaszam uszkodzenie. Posyłam zdjęcia.
   Odpowiedź jaka dostałem, wyślemy kogoś do to obejrzal za 500zl. 😳 Albo proszę zgłosić szkodę z ubezpieczenia domu. Tak wygląda gwarancja czyli wcale nie ma.
   Najdroższa firma wybrana a nawet optymalizerów niema. Dno dno.

  11. Emilia

   Nie wiem skąd takie negatywne opinie, czy przypadkiem nie konkurencja ? Instalacja zamontowana w trzy tygodnie, kolejne dwa to podłączenie do sieci. Pompa ciepła zamontowana po miesiącu. Bez dodatkowych kosztów. Jak na razie wszystko działa. Czekam tylko na dotacje.

  Dodaj opinie

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.