FotowoltaikawPolsce » Blog » Pompy ciepła Hitachi – czy warto kupić? Opinie Cena
Pompy ciepła Hitachi – czy warto kupić

Pompy ciepła Hitachi – czy warto kupić? Opinie Cena

Hitachi jest japońską marką, która na chwilę obecną może się już pochwalić ponad stuletnią tradycją. Czy to się przekłada na sporą jakość pomp ciepła? Nie pozostaje nic innego jak sprawdzenie tego.

Pompy ciepła Hitachu obecnie na rynku polskim są coraz bardziej popularne. Czy opłaca się w nie zainwestować? Musisz koniecznie sprawdzić poniższą recenzję. W recenzji tej wzięliśmy pod uwagę szereg wszelkich cech tejże japońskiej marki. Mowa między innymi o gwarancji, wydajności urządzeń grzewczych, a także wiarygodności producenta.

Jaka jest historia marki Hitachi?

Hitachi tak naprawdę należy do grupy producentów, którzy pochwalić się mogą obecnością na rynku i to ponad stuletnią. Jej założycielem był Namihei Odaira inżynier-elektryk w prefekturze japońskiej Ibaraki.

Pierwszy produkt, który wyszedł spod rąk tegoż przedsiębiorstwa, był indukcyjny silnik, który miał moc 4kW. Był on wykorzystywany do pozyskiwania miedzi. Firma tak naprawdę powstała wewnątrz innego przedsiębiorstwa, które to było związane z wydobywaniem tegoż surowca. Firma w późniejszym czasie produkowała także różnego rodzaju technologie, które związane są z tłoczeniem powietrza. Mowa o pompach, dmuchawach, a nawet o lokomotywie elektrycznej.

Pompy ciepła Hitachi montaż – czy warto kupić?

W roku 1918 firma ta przeniosła się do samego serca Japonii, a więc do Tokio. Również wtedy Namihei Odaira utworzył do dzisiaj znaną nazwę Hitachu. Stanowi ona połączenie słowa hi, które oznacza słońce oraz tachi, a więc wschód.

Warto sprawdzić: Na co zwrócić uwagę przed montażem pompy ciepła?

Niestety II wojna światowa, tak jak wielu innych "gigantów" japońskich, nie oszczędziła firmy Hitachi. Wiele fabryk zniszczonych zostało w wyniku bombowych nalotów alianckich wojsk. Na tymże etapie założyciel firmy usunięty został z firmy. Hitachi prowadziła nadal swoją działalność, jednak problemy ponowne z odbudową firmy pojawiły się w 1950 roku. Wówczas w przedsiębiorstwie wybuchł robotniczy strajk. Przed upadkiem firmy uchroniły ją obronne kontrakty, które nawiązane były z armią amerykańską.

Cena, koszty oraz opłacalność inwestycji w pompę ciepła Hitachi

Właśnie wtedy nastąpiła odbudowa prawdziwa firmy pod wodzą niejakiego Chikara Kurata. Firma prowadziła ponownie rynkową ekspansję. Nowy prezes firmy nawiązał współpracę z firmą RCA i General Electric. Przełożyło się to na pewno na wymianę technologii pomiędzy tymi właśnie przedsiębiorstwami. Następnie w sześćdziesiątych latach Hitachi się skupiło na produkcji sprzętu rozrywkowego i AGD.

Sprawdź więcej: Współczynnik COP i SCOP – Zużycie prądu w ciągu całego roku

Ocena pomp ciepła Hitachi

Podoba się nam: niezawodność japońska, świetna wydajność, szeroki wybór mieszkaniowych pomp, jednostki z możliwością podgrzania wody do osiemdziesięciu stopni Celsjusza, 3,5-letnia gwarancja w standardzie, jak i gwarant na swój oddział na terenie naszego kraju.

Czytaj również: Kontrola źródeł ciepła w 2023 roku.

A co się nam nie podoba? Dosyć archaiczny design sterowni oraz pomp. Do tego należy wspomnieć także to, że firma traciła dosyć często finansową płynność w przeszłości.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here