FotowoltaikawPolsce » Blog » Współczynnik COP i SCOP – Zużycie prądu w ciągu całego roku
Współczynnik COP i SCOP - Zużycie prądu w ciągu całego roku

Współczynnik COP i SCOP – Zużycie prądu w ciągu całego roku

Fotowoltaika to bardzo dobre rozwiązanie. Innym sposobem na tanie ogrzewanie jest zakup pompy ciepła. Taka pompa sprawdza się najlepiej i jest doskonałym rozwiązaniem na wiele okazji. Można ją nabyć i stosować przez długi czas. Taka pompa to rzecz godna uwagi. Porządna pompa ciepła to sprawa najważniejsza i najcenniejsza.

Można taką pompę kupić i spokojnie z niej korzystać. Klienci cenią najlepsze pompy ciepła, chcą z nich korzystać i mają zamiar zajmować się nimi. Urządzenia są naprawdę dobre i mają znaczenie. Każda osoba ich potrzebuje.

Porządna pompa ciepła jest urządzeniem na wiele lat. Pompa ciepła na pewno się sprawdzi i będzie dobrym rozwiązaniem na bardzo wiele okazji. Jakość pompy jest najważniejsza i najcenniejsza. 

Jak obliczyć zużycie prądu przez pompę ciepła?

Pompy ciepła są urządzeniami doskonałymi, pozyskują energię cieplną ze środowiska naturalnego. Pompa ciepła ma specjalistyczną konstrukcję, posiada parownik, skraplacz, sprężarkę oraz zawór rozprężny. Pompa ciepła powinna być efektywna i dobrze działać. Zakres jej działania musi być szeroki. Ciepło pobierane jest z gruntu wody lub powietrza. I to jest bardzo ważne. Urządzenie produkujące energię musi mieć pewne parametry. Jest to bardzo ważna sprawa. 

Pompa powinna mieć dobry współczynnik efektywności pompy ciepła. Ważne jest dolne źródło ciepła oraz rodzaj instalacji zasilanej pompą ciepła. Efektywność pracy pompy ciepła jest niesamowicie ważna. Powinna być odpowiednio zbudowana.

Czytaj więcej: Wymiana starego kotła c. o. na pompę ciepła

Sprawność powietrznych pomp ciepła

Sprawność powietrznych pomp ciepła czy pomp gruntowych można obliczyć, korzystając ze wzoru: COP = QHP / EEL, w którym:

  • COP to współczynnik efektywności pompy,
  • QHP to ciepło oddawane przez pompę wyrażone,
  • EE to energia elektryczna pobierana przez pompę.

Jednostki QHP i EEL są wyrażone w Julach.

Obliczanie współczynnika COP pomp ciepła odbywa się na podstawie normy PN-EN 14511. Jest ona jednak znowelizowana, dlatego niektórzy producenci wciąż jeszcze kierują się wytycznymi starszej normy PN-EN 255. Porównując powietrzne pompy ciepła lub inne modele tych urządzeń, należy najpierw się upewnić, czy wskaźnik wyliczono na tych samych zasadach.

Sprawdź również: Jak działa hybryda pompa ciepła – co warto wiedzieć?

Zbiornik buforowy jest potrzebnym elementem. Mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną także ma znaczenie. Moc pompy ciepła można stosownie regulować. Sprężarki inwektorowe także są potrzebne. Straty ciepla nie są duże, można taką pompę stosować w każdym domu. Jest to urządzenie naprawdę dobre oraz bardzo praktyczne. Ważna jest dobra klasa efektywności. Solidne rozwiązania dobrze się sprawdzają.

Dzisiaj po takie pompy sięga wiele osób. Jaką pompę kupić? Klienci samodzielnie nie korzystają z takich urządzeń. Wysoka jakość to bardzo ważna sprawa. I to jest rzecz naprawdę godna uwagi. Jest to coś, co ma znaczenie i sprawdza się zawsze, w każdej sytuacji. Pompa ciepła jest naprawdę dobrym urządzeniem.

Kto kupuje pompy ciepła?

Obecnie takie pompy są bardzo chętnie nabywane i bardzo dobrze się sprawdzają. Dla klientów nie ma nic lepszego od takich pomp. Doskonała jakość to sprawa istotna, a najlepsze pompy ciepła są idealne. Wyjątkowa jakość to coś najważniejszego i najcenniejszego.

Czytaj więcej:  Pompy ciepła KluczborkPompy ciepła PrudnikPompy ciepła Strzelce Opolskie,

Dobrymi pompami ciepła warto się zajmować i skutecznie z nich korzystać. One są najlepsze, cenne, dobre do ogrzewania domów oraz firm. Dzięki pompom ciepła nie trzeba korzystać z drogiego prądu, lecz można skorzystać z tańszej energii.

Warto zobaczyć: Pompy ciepła NamysłówPompy ciepła KrapkowicePompy ciepła Głuchołazy

Ona na pewno pozwoli ogrzać dom szybko i skutecznie. Pompy ciepła kupuje się raz na kilkadziesiąt lat, a to jest bardzo ważna sprawa. Bez tego nie da się spokojnie funkcjonować. Jakość rozwiązań jest najważniejsza. Ona zawsze ma znaczenie i daje wyjątkowe rozwiązania. Kup porządną pompę ciepła, która będzie na wiele lat. 

 

 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here