FotowoltaikawPolsce » Blog » Pompy ciepła Tesla – kiedy zaczną być produkowane?

Pompy ciepła Tesla – kiedy zaczną być produkowane?

Elon Musk, podczas wydarzenia dla inwestorów Tesla Investor Day 2023 w marcu tego roku, przedstawił swoje plany na przyszły rozwój firmy. Wśród zapowiedzi dotyczących nowości związanych z samochodami, miliarder zasugerował, że Tesla może zacząć produkować pompy ciepła, aby przyspieszyć globalną transformację energetyczną, rezygnując z paliw kopalnych.

Czy Elon Musk zajmie się produkcją pomp ciepła?

Na Tesla Investor Day 2023, które odbyło się 1 marca w fabryce firmy w Austin (Teksas), trwająca ponad cztery godziny konferencja została podzielona na trzy główne części, które stanowią kluczową strategię rozwoju firmy. Chociaż miłośnicy motoryzacji mogą być trochę rozczarowani, ponieważ Elon Musk nie ujawnił zbyt wielu nowych informacji na temat elektrycznych samochodów Tesli, to ogłoszenie miliardera o produkcji pomp ciepła przyciągnęło uwagę komentatorów.

Czytaj również: Magazyny Energii Tesla Powerwall – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary

Tesla stosowała już wcześniej pompy ciepła w swoich samochodach – pierwszym modelem z tym urządzeniem był SUV Model Y. Jednak od pewnego czasu wszystkie nowe serie samochodów elektrycznych Tesli produkowane przez Muska mają pompę ciepła, co wydłuża ich zasięg.

W trakcie rozmowy z inwestorami w 2020 roku miliarder wyrażał uznanie dla pomp ciepła w samochodach, mówiąc, że są one szczególnie przydatne podczas jazdy w niskich temperaturach, a opinie klientów, którzy mieli okazję testować Model Y, były pozytywne.

O czym powiedział Elon Musk podczas Tesla Investor Day 2023?

Podczas Tesla Investor Day 2023 miliarder przedstawił swoją wizję wyeliminowania użycia paliw kopalnych, wskazując na konieczność szerszego stosowania źródeł energii odnawialnej, takich jak energia słoneczna i wiatrowa, oraz włączenie pomp ciepła do transformacji energetycznej. W ramach tej strategii Musk zasugerował, że Tesla może rozpocząć produkcję pomp ciepła do zastosowania w domach i biurach, co jest spójne z rosnącą popularnością tych urządzeń oraz dotychczasowym doświadczeniem firmy w tej dziedzinie.

Warto wiedzieć: Dachówka fotowoltaiczna właściwości i zastosowanie – Tesla Opinie

Jednakże Musk nie przedstawił jeszcze dokładnych planów na temat produkcji pomp ciepła, w tym gdzie i jak będą one produkowane, ile będą kosztować i czy wprowadzą jakieś innowacyjne rozwiązania.

Elon Musk planuje produkcję pomp ciepła dla domów i biur, informuje Tesla Investor Day 2023

Pompy ciepła od Tesli jako element spójnego ekosystemu urządzeń dla użytkowników – raport Bloomberga

Sprawdź również: Ile kosztuje naładowanie Tesli w domu w 2023 roku?

Bloomberg zwraca uwagę na to, że pompy ciepła od Tesli mogą być elementem strategii firmy polegającej na tworzeniu spójnego ekosystemu urządzeń dla użytkowników. W ramach takiego ekosystemu klienci mogliby mieć w swoim domu elektryczny samochód, panele słoneczne, baterię Powerwall do magazynowania energii elektrycznej oraz pompę ciepła – wszystko od Tesli. Jednakże pozostaje czekać na dalsze informacje, a miejmy nadzieję, że produkcja pomp ciepła nie będzie opóźniona tak jak w przypadku Cybertrucka czy innych projektów, o których miliarder lubi tweetować.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here