W Stanach Zjednoczonych coraz częściej dochodzi do pożarów systemów magazynowania energii. Reagują na to władze, m.in. w Nowym Jorku, które zadecydowały o powołaniu specjalnej jednostki bezpieczeństwa. W ten sposób ma się zwiększyć komfort psychiczny lokalnych mieszkańców. Ostatnie wydarzenia doprowadzają do tego, że ludzie nie chcą się godzić na powstawanie nowych wielkopowierzchniowych magazynów energii.

Pożary systemów magazynowania energii – jak to wygląda w praktyce?

Do pożarów systemów magazynowania energii może doprowadzić wiele różnych czynników, w tym m.in. awaria zainstalowanego systemu bezpieczeństwa czy też niekorzystne warunki atmosferyczne. Władze stanowe w USA nie zamierzają biernie przyglądać się kolejnym pożarom, dlatego też powołana została jednostka do spraw bezpieczeństwa, która ma za zadanie:

  • zbadać przyczyny kolejnych pożarów,
  • opracować system reagowania na tego typu sytuacje,
  • zapobiegać przyszłym pożarom systemów magazynowania energii.

Czytaj więcej: Magazyny energii BYD – opinie i recenzja

Bardzo prawdopodobne jest to, że takie jednostki będą powstawać również w innych zakątkach świata. Dzięki temu można również zbadać ewentualne skutki dużych pożarów magazynów energii na przyrodę, otaczające ludzi środowisko oraz na samego człowieka. Najważniejszą kwestią pozostaje staranne projektowanie wspomnianych wcześniej magazynów i stosowanie najwyższej klasy materiałów oraz elementów, w tym m.in. odpowiednich baterii i urządzeń chroniących przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przegrzaniem. 

Wiele zależy od ludzi

Wzrost liczby pożarów systemów magazynowania energii nie jest dobrą informacją dla władz stanowych USA, ponieważ ludzie zamieszkujący na terenach, na których dochodzi do pożarów obawiają się o swoje bezpieczeństwo. W związku z tym podpisują rozmaite petycje, które mają doprowadzić do tego, iż zahamowane zostanie powstawanie nowych magazynów energii o bardzo dużej powierzchni. Trudno jednak obecnie przewidzieć jak skończy się ta sprawa.

Warto wiedzieć: Magazyny energii Growatt – opinie i recenzja

Na pewno będą podejmowane rozmowy. Nie da się ukryć, że w przypadku magazynów energii na pierwszym miejscu zawsze stawiane jest bezpieczeństwo, tak aby nie zagrozić ludziom oraz środowisku. Co za tym idzie należy dobrać odpowiednie środki ostrożności i obniżyć ryzyko wystąpienia pożaru na konkretnym obszarze. Nie jest to łatwe, ale właśnie z tego powodu władze decydują się na tworzenie specjalnych jednostek do spraw bezpieczeństwa, które będą się składać z wybitnych specjalistów i ekspertów. 

Marcin
Latest posts by Marcin (see all)

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here