FotowoltaikawPolsce » Blog » Przedłużony nabór wniosków na dofinansowanie nawadniania i fotowoltaiki
Przedłużony nabór wniosków na dofinansowanie nawadniania i fotowoltaiki

Przedłużony nabór wniosków na dofinansowanie nawadniania i fotowoltaiki

Rolnictwo to jedna z kluczowych gałęzi polskiej gospodarki, która niestety często boryka się z problemami wynikającymi z braku odpowiedniej infrastruktury. Jednym z takich problemów jest brak dostatecznego nawadniania, które ma bardzo duży wpływ na plony i jakość upraw. Współczesne rolnictwo wymaga również energii elektrycznej, a jej koszt często przekłada się na wzrost kosztów produkcji. Dlatego też wiele osób zastanawia się nad zainwestowaniem w fotowoltaikę. Właśnie dla takich osób dobrą wiadomością jest to, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przedłużyła termin składania wniosków o dofinansowanie na inwestycje w nawadnianie i fotowoltaikę.

ARiMR ogłasza przedłużenie terminu składania wniosków

ARiMR to instytucja państwowa, która zajmuje się wspieraniem rolnictwa w Polsce. W ramach swoich działań oferuje dofinansowanie na inwestycje związane z nawadnianiem i fotowoltaiką. Wymagane są jednak odpowiednie wnioski, które należy złożyć w odpowiednim terminie.

Sprawdź więcej: Dofinansowanie Energia dla wsi – dla rolników na instalacje OZE

Dzięki przedłużeniu terminu, osoby zainteresowane takim dofinansowaniem mają więcej czasu na złożenie wymaganych dokumentów.

Dofinansowanie dla rolników na inwestycje w nawadnianie i fotowoltaikę

Program dofinansowania inwestycji w nawadnianie i fotowoltaikę skierowany jest do rolników, którzy prowadzą swoją działalność na terenie Polski. Dofinansowanie jest przeznaczone na zakup i montaż urządzeń związanych z nawadnianiem oraz na inwestycje w instalacje fotowoltaiczne. W przypadku nawadniania, dofinansowanie wynosi do 70% kosztów kwalifikowanych, natomiast w przypadku fotowoltaiki, dofinansowanie wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych.

Czytaj również: Agroenergia wysokość dofinansowania OZE – wniosek 2023

Na inwestycje w nawadnianie, dofinansowanie jest dostępne na zakup i montaż nowych urządzeń nawadniających, a także na modernizację istniejących urządzeń. Wnioskodawca musi również przedstawić dokumentację potwierdzającą prawo do dysponowania gruntami, na których planuje wykonać inwestycję, a także dokumenty potwierdzające, że inwestycja nie będzie szkodliwa dla środowiska.

Natomiast w przypadku inwestycji w fotowoltaikę, dofinansowanie jest dostępne na zakup i montaż nowych paneli fotowoltaicznych, a także na modernizację istniejących instalacji. Wnioskodawca musi przedstawić dokumenty potwierdzające, że instalacja będzie zgodna z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Warto wiedzieć: Rząd dopłaci za ogrzewanie domu prądem i pompą ciepła

Nabór wniosków trwać będzie do 15 marca

Nabór wniosków potrwa do 15 marca 2023 roku. Wnioski należy składać za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Osoby zainteresowane dofinansowaniem powinny zwrócić szczególną uwagę na wymagane dokumenty oraz na koszty kwalifikowane, które są ustalone w regulaminie programu.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation