FotowoltaikawPolsce » Blog » Sukces Novavis Group w pierwszej połowie 2023
Sukces Novavis Group w pierwszej połowie 2023

Sukces Novavis Group w pierwszej połowie 2023

Wyniki finansowe Spółki Novavis Group, która notowana jest na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie ma okazję do świętowania. W pierwszym półroczu 2023 roku Spółce udało się osiągnąć 7,48 mln PLN przychodów i zysk operacyjny w wysokości 5,5 mln PLN.

Fotowoltaika to przyszłość

Novavis Group to firma znana z rynku fotowoltaicznego. Główny jej obszar inwestycyjny to to odnawialne źródła energii głównie w ujęciu przygotowaniu do budowy wielkoskalowych projektów fotowoltaicznych, zarządzania produkcją, magazynowania i zużyciu zielonej energii. Novavis Group skupia się również na usługach związanych z Ekspertem Technicznym w projektach dotyczących ZOE.

Czytaj więcej: Ile paneli fotowoltaicznych na dom 150 m2?

Co dalej w Novavis Group?

Spółka Novavis Group zajmuje się głównie działaniami w zakresie wielkoskalowych projektów farm PV, o zaskakującej łącznej mocy wynoszącej aż 650 MW. Aktualnie jej działalność skupiona jest na współpracy z głównym partnerem biznesowym czyli Iberdrola Renewables - globalnym liderem w dziedzinie zielonej energii, sieci i magazynowania. Współpraca opiewająca na okres 2021-2027 opiera się głównie na dostarczeniu Iberdroli farm cechujących się mocą wynoszącą nawet ponad 420 MW. Novavis Group realizuje również wiele innych projektów w zakresie odnawialnej energii, których treść w przyszłości zostanie opublikowana.

Warto widzieć: Fotowoltaika dla centrum handlowego – ile kosztuje?

Novavis Group sprzymierzeńcem silnej energetycznie Polski

W pierwszym półroczu 2023 roku Spółka wypracowała 7,48M PLN przychodów i zysk operacyjny w wysokości 5,58M PLN. Analogiczny okres w 2022 roku zaowocował odpowiednio przychodami i zyskiem w wysokości 1,16M PLN i -1,53M PLN. Novavis Group jest jedną z najprężniej rozwijających się Spółek na Głównym Rynku Papierów Wartościowych w Warszawie co zdecydowanie zachęca do kupowania jej akcji. Od początku roku do końca września 2023 (Q1 - Q3 2023) kurs akcji Spółki zanotował wzrost z 1,51 PLN do 2,66 PLN, czyli aż 75%!

Polska potwierdza swoje ważne miejsce na europejskim rynku energii odnawialnej, czego dowodem jest nasza umowa z IberdroląCelem Spółki jest kontynuacja partnerstwa z naszym globalnym partnerem, a także rozwój kolejnych projektów fotowoltaicznych i silne wejście w segment magazynów energii – słowa Pawła Krzyształowicza, członka zarządu Spółki Novavis Group.

Czytaj dalej: Ile kosztuje utrzymanie samochodu elektrycznego?

Więcej o Spółce Novavis Group

Spółka Novavis Group jest notowana na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, jej symbol giełdowy do NVG. Trzonem jej działalności są działania związane z inwestycjami w tak zwaną zieloną energię, czyli głównie ekologiczne odnawialne źródła energii ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki, która jest dla Spółki zdecydowanie jedną z najważniejszych gałęzi wpływających na rozwój przedsiębiorstwa. Novavis Group świadczy również usługi Eksperta Technicznego, czym przyczynia się do rozwoju ogółu rynku związanego z inwestowaniem w zieloną energię odnawialną.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation