FotowoltaikawPolsce » Blog » Tarcza 1000 plus wniosek – Dopłata do ogrzewania domu

Tarcza 1000 plus wniosek – Dopłata do ogrzewania domu

Przygotowywany jest program o nazwie Tarcza 1000 plus. Ma on dotyczyć nowych dopłat do ogrzewania elektrycznego i pomp ciepła. Mateusz Morawiecki zapowiedział dofinansowanie dla ludzi, którzy korzystają z energii elektrycznej do ogrzewania budynku i z pomp ciepła.

Okazuje się, że dodatek ma być przyznawany na tych samych zasadach, co inne dodatki energetyczne. Dodatkowa kwota ma wynieść minimum 1000 zł, przy czym wskazuje, że ta kwota może być wyższa. Pod uwagę brane są dwa progi opłat. Co warto wiedzieć o Tarczy 1000 plus? Jakie działania przygotowują rządzący?

Tarcza 1000 plus wniosek Dodatek na ogrzewanie

Podczas konferencji prasowej 15 września, premier podał ważne informacje o zamrożonych stawkach za prą, dla zużycia poniżej 2000 kWh. Nie bez znaczenia jest też zapowiedź nowego dodatku energetycznego dla osób, którzy korzystają z prądu do ogrzewania domu.

Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

Czytaj więcej: Szybki montaż paneli fotowoltaicznych w 14 dni Gwarancja Vosti

Co warto wiedzieć? Odbiorcy, którzy korzystają z ogrzewania domu pompą ciepła lub energią elektryczną doskonale wiedzą, że nie ma szans utrzymania zużycia poniżej 2000 kWh. To sprawiło, że rząd zapowiada kolejny dodatek energetyczny. Ma on objąć osoby, które ogrzewają domy prądem. Kto zatem skorzysta z takiego rozwiązania? Każde gospodarstwo domowe, gdzie głównym źródłem ciepła jest urządzenie działające na prąd. 

Czytaj więcej: Mój Prąd 4.0 zasady dotacji, wniosek regulamin

Warto zauważyć, że dodatek Tarcza 1000 plus ma działać na podobnej zasadzie, tak jak dodatki do drewna, gazu LPG, pelletu lub węgla. Z dopłaty skorzysta każde gospodarstwo domowe, w którym źródłem ciepła jest energia elektryczna. Trzeba jednak pamiętać o złożeniu deklaracji do CEEB. Jeden dodatek będzie przyznawany na jeden adres zamieszkania. 

Sprawdź również: Dofinansowanie do 20 500 złotych na fotowoltaikę od 15 kwietnia 2022r.

Tarcza 1000 plus wniosek - Cenne informacje

Nie ma jednoznacznych informacji o tym, ile dokładnie wyniesie dodatek na ogrzewanie prądem. Niektórzy wskazują, że dopłata pozostanie na poziomie 1000 złotych. Z kolei inni informatorzy podają, że będzie to nawet powyżej 1000 złotych. Nie jest zatem wykluczone, że otrzymamy więcej niż tysiąc. Możliwe jest to, że zamiast jednego dodatku dla gospodarstw domowych, będą dwa dodatki.

Czytaj więcej: Jaki jest koszt miesięczny ogrzewania domu z pompą ciepła?

Niższa dopłata miałaby dotyczyć tych, którzy nie przekraczają 5 tys. kWh na rok. W przypadku większego zużycia dodatek byłby wyższy nawet o kilkaset złotych. Cały czas trwają wyliczenia i toczą się rozmowy w rządzie. Nie mamy zatem pewności co do tego, że taka opcja zostanie zastosowania. Szczegóły dotyczące Tarczy 1000 plus mają zostać przedstawione w najbliższych dniach. 

Warto wiedzieć: Zamrożenie cen prądu dla kogo? Jak wnioskować?

W ostatnim czasie zauważamy znaczny wzrost różnorodnych rachunków. Rządzący szukają wsparcia dla gospodarstw, które borykają się z rosnącymi kosztami życia. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Comments are closed.