FotowoltaikawPolsce » Blog » Tarnobrzeg 673 instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców od miasta

Tarnobrzeg 673 instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców od miasta

Na terenie Tarnobrzega, na domach jednorodzinnych, zostanie zamontowanych 673 instalacji fotowoltaicznych. Moc instalacji do 3 kW. Całkowity koszt inwestycji to 10.448.991,0 PLN. 

W środę, 12 października, doszło do podpisania umowy z wykonawcą inwestycji firmą FlexiPower Group a prezydentem Tarnobrzega Dariuszem Bożkiem. Umowa dotyczy realizacji projektu „Rozwój instalacji OZE w podsektorze budownictwa mieszkaniowego indywidualnego na terenie miasta Tarnobrzega”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III. Czysta energia, działanie 3.1 Rozwój OZE. Inwestycja zapewni 673 gospodarstwom domowym na terenie Tarnobrzega instalację fotowoltaiczną.

Panele fotowoltaiczne dla mieszkańców Tarnobrzega

Polecamy skorzystać z powyższego formularza w celu wyliczenia kosztów i doboru paneli fotowoltaicznych

W trakcie uroczystości Dariusz Bożek skomentował fakt bardzo dużego zainteresowania mieszkańców projektem. Spowodowane to jest rosnącymi cenami energii elektrycznej. Bardzo ważny dla prezydenta miasta Tarnobrzeg jest fakt, iż środki pozyskane na montaż instalacji pochodzą ze środków zewnętrznych i nie obciążają budżetu miasta. Natomiast koszt, jaki poniosą mieszkańcy, u których zamontowana będzie instalacja fotowoltaiczna jest relatywnie niewielki. Jest to 15% kosztów instalacji. Po poniesieniu niewielkich kosztów, oszczędności wynikające z instalacji fotowoltaicznej pojawią się bardzo szybko. 

Sprawdź rankingi: Fotowoltaika Tarnobrzeg, Pompy ciepła Tarnobrzeg, Pellet drzewny Tarnobrzeg

Prezydent Bożek zapowiada, że to nie koniec starań. Samorząd nadal ubiegać się będzie o kolejne dofinansowania w ramach projektów, które zapewniać będą dalszy rozwój instalacji OZE. 

Podpisana w środę umowa to jedna z najważniejszych inwestycji firmy FlexiPower Group. Firma ta jest jedną z najdłużej działających firm w Polsce, które zajmują się instalacją fotowoltaiki. Ma piętnastoletnie doświadczenie w branży. Prezes Firmy Michał Post ma nadzieję na szybką realizację tego zadania.

Jakie warunki trzeba spełnić aby wziąć udział w programie

Aby zakwalifikować się w programie należy:

  • być mieszkańcem miasta Tarnobrzeg
  • mieszkać w domu jednorodzinnym i być jego właścicielem
  • energia pochodząca z instalacji fotowoltaicznych musi być wykorzystywana wyłącznie na potrzeby prywatne gospodarstw domowych 

Czytaj również: Kiedy opłaca się instalować panele fotowoltaiczne?

Jakie koszty dla mieszkańców zakwalifikowanych do projektu 

Mieszkańcy, którzy zakwalifikują się do projektu będą zobowiązani do poniesienia kosztów w wysokości 15% całej instalacji fotowoltaicznej netto. Ponadto będą zobowiązani do poniesienia pozostałych kosztów inwestycji czyli:

  • koszty inspektora nadzoru
  • koszty ubezpieczenia
  • podatek VAT

Warto widzieć: Ile paneli fotowoltaicznych na 1 kW mocy ?

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here