FotowoltaikawPolsce » Blog » Zamrożenie cen prądu w 2023 roku dla Firm. Co trzeba zrobić?

Zamrożenie cen prądu w 2023 roku dla Firm. Co trzeba zrobić?

Ceny prądu rosną jak szalone. W 2023 roku ceny prądu będą na pewno zamrożone. Taryfa jednak nie jest zamrożona od razu, samoczynnie. Klient musi złożyć oświadczenie do końca listopada 2022 do swojego dostawcy prądu. Warto o tym pamiętać. Prąd nie musi kosztować kroci, wystarczy zachować ostrożność. 

Kto musi złożyć oświadczenie?

Do złożenia oświadczenia zobligowani są mali i średni przedsiębiorcy. Wśród nich są szkoły, szpitale, spółki komunalne, gminy. Od 1 grudnia 2022 roku przedsiębiorca będzie ponosił niższe opłaty. Wzór oświadczenia jest do pobrania i sprawdza się jako sposób na uzyskanie przywileju. Obecnie przedsiębiorcy pamiętają o tym i składają takie oświadczenia, ponieważ jest to dla nich duży bonus i znaczenie niższa stawka za prąd.

Sprawdź również: Czy fotowoltaika w 2023 roku będzie opłacalna?

Jest to konieczność, aby nie ponosić zbyt dużych opłat. Oświadczenie składa się w formie papierowej lub elektronicznej. Jeśli w tej drugiej postaci to należy je opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przesłanym pocztą elektroniczną. Kto zużywa dużo prądu? Szkoły, żłobki, kluby dziecięce, dzienni opiekunowie, szpitale, przychodnie, ochotnicze straże pożarne, kościoły, itp. Takie ośrodki zużywają bardzo dużo prądu i w ich przypadku złożenie takiego oświadczenia jest koniecznością.

Warto przeczytać: Od kiedy Obowiązkowa fotowoltaika w Polsce?

Ceny prądu to horror

Firmy obawiają się, że bez oświadczeń ceny prądu je wykończą. Nie mogą sobie na to pozwolić, dlatego też szukają pomocy i wsparcia. Dzisiaj ceny prądu są coraz wyższe, a przedsiębiorcy są nimi zszokowani. Jak będą stosowane maksymalne ceny prądu? Takie ceny są stosowane od 1 grudnia 2022 roku do 31 grudnia 2023 roku. Maksymalne ceny prądu obejmują małe i średnie przedsiębiorstwa oraz podmioty użyteczności publicznej.

Sprawdź teraz: Jak działa fotowoltaika w pochmurne dni?

Cena będzie dla 90 procent maksymalnie średniego zużycia prądu. Maksymalne ceny prądu obowiązują też osoby prywatne od chwili przekroczenia limitu 2000, 2600, 3000 kWh do końca 2023 roku.

Prąd kosztuje sporo, a każda obniżka ceny może uratować niejedną małą firmę i przyczynić się do jej przetrwania na rynku w trudnych czasach. 

Zamrożenie cen prądu w 2023 roku dla Firm. Wniosek

Chcesz płacić mniej za prąd? Złóż koniecznie oświadczenie i ciesz się niższymi cenami prądu. Na pewno będzie to najlepsze rozwiązanie. Obecnie oświadczenie takie jest składane i jest to naprawdę dobra sprawa. Bez niej trudno byłoby poradzić sobie w wielu sytuacjach.

Czytaj więcej: Kiedy opłaca się instalować panele fotowoltaiczne?

Klientom przydają się takie obniżone ceny prądu, ponieważ pozwalają im przetrwać na rynku i nie zmuszają do ponoszenia kilkakrotnie wyższych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here