Impact Clean Power Technology przedstawił innowacyjne rozwiązania akumulatorowe dla najnowszych modeli autobusów firmy Alexander Dennis – jednopiętrowego Enviro100EV oraz dwupiętrowego Enviro400EV. Produkcję tych zaawansowanych pojazdów rozpoczęto, a ich dostarczenie brytyjskim i irlandzkim klientom jest planowane na początek 2024 roku.
Bartek Kras, wiceprezes Impact Clean Power Technology, podkreślił, że ich firma wyprodukowała baterie na bazie najnowszej generacji ogniw litowo-jonowych NMC, które zwiększają liczbę pasażerów w Enviro400EV o 19%. Co więcej, baterie te są projektowane z myślą o przyszłych ulepszeniach, co pozwoli na łatwą aktualizację do nowych technologii w miarę ich rozwoju, co jest kluczowe na dynamicznie zmieniającym się rynku.
Baterie Impact w najnowszej generacji autobusów elektrycznych
Paul Davies, prezes Alexander Dennis, wyraził dumę z postępów firmy w dziedzinie elektrycznych autobusów oraz z zastosowanych technologii o niskiej emisji, które były dostępne już przed erą pojazdów elektrycznych. Teraz firma skupia się na podnoszeniu standardów autobusów o zerowej emisji.
Czytaj również: Ile prądu pobiera ładowanie samochodu elektrycznego?
Nowe autobusy Alexander Dennis będą wykorzystywały pryzmatyczne ogniwa NMC, znane ze swojej odporności na trudne warunki eksploatacyjne, takie jak niskie temperatury, oraz z długiej żywotności. Chris Gall z Alexander Dennis zaznaczył, że baterie nie są montowane bezpośrednio do podłogi pojazdu, co zwiększa bezpieczeństwo przez ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami.
Warto wiedzieć: Sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce
Baterie Impact w najnowszej generacji
Dwupiętrowy model Enviro400EV będzie oferowany z bateriami o pojemności do 472 kWh, natomiast mniejszy Enviro100EV będzie dostępny z akumulatorami o pojemnościach 236 kWh lub 354 kWh. Oba modele są przystosowane do pracy w ruchu miejskim i międzymiastowym, z zasięgiem do 400 km dla Enviro400EV, który może pomieścić 98 pasażerów, i do 460 km dla Enviro100EV, z pojemnością od 25 do 45 osób. Akumulatory umieszczono w strategicznych miejscach w pojazdach, by optymalizować przestrzeń i bezpieczeństwo.
#PRNEWS
***
Impact Clean Power Technology SA jest na rynku od 2007 r. Swoje systemy bateryjne sprzedaje w Europie, Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych. W laboratorium Impactu powstają innowacyjne systemy bateryjne, które posiadają parametry zapewniające przewagę rynkową w każdym segmencie działalności spółki.
Firma cały czas pracuje nad kolejnymi generacjami swoich baterii. Jest gotowa na wsparcie globalnych działań zmierzających do gospodarki bezemisyjnej i związanych z nadchodzącą wodorową rewolucją. Dostarczyła ponad 20 tysięcy niezawodnych systemów bateryjnych. Pojazdy z bateriami Impactu przejechały już ponad 100 mln km na całym świecie. Spółka zatrudnia ponad 290 pracowników, w tym ponad 100 inżynierów różnych specjalności.