FotowoltaikawPolsce » Blog » Dynamiczny wzrost sprzedaży pomp ciepła – Prognoza na 2023

Dynamiczny wzrost sprzedaży pomp ciepła – Prognoza na 2023

Bosch inwestował i nadal będzie rozwijał rynek pomp ciepła. Pompy będą obowiązkowe w Niemczech już od stycznia 2024 roku. Instalatorzy tych urządzeń mają w perspektywie bardzo gorący czas, a koncern szkoli monterów oraz partnerów. Dzięki temu wychowuje sobie niejako odbiorców pomp ciepła, buduje też świadomość ekologiczną. Działanie firmy Bosch jest tym, co zdecydowanie najważniejsze i godne rekomendowania.

Zapotrzebowanie na pompy ciepła rośnie

W 2021 roku sprzedaż pomp ciepła w grupie Bosch stała się znacząca, a trendy zostały przekroczone. Koncern poczynił znaczące inwestycje w badania oraz rozwój technologii pomp ciepła, wierząc, że jest to działanie celowe oraz pro-ekologiczne.

Podniósł nakłady na ten cel o całe 19 procent, czyli do 210 milionów euro, co jest naprawdę znaczącą wartością. Firma odnotowuje wzrost sprzedaży w Niemczech i Wielkiej Brytanii oraz w innych krajach. Przychody rosną, a perspektywy są naprawdę obiecujące. Do końca lat dwudziestych XXI wieku w Niemczech ma być zamontowanych aż 5-6 mln pomp ciepła. Ta liczba robi ogromne wrażenie. 

Czytaj również: Ile zapłacę za ogrzewanie pompą ciepła w 2022 – 2023 r?

Dobre wyniki w trudnych czasach

Cele klimatyczne są ważne, co podkreślają eksperci z firmy Bosch. Kompleksowe inwestycje w elektryfikację, technologię hybrydową oraz wodorową stały się koniecznością. Koncern zamierza zainwestować aż 300 mln euro w takie urządzenia, ponosząc trud wprowadzania urządzeń na rynek oraz ich montażu.

Hybrydowe pompy ciepła mogą być zasilane paliwami kopalnymi. Intensywne szkolenia dla instalatorów mają zapewnić profesjonalną kadrę, która będzie gotowa zająć się takimi urządzeniami. Inwestycja w szkolenia jest naprawdę znacząca. Nie tylko instalatorzy będą szkoleni, ale też partnerzy. Bosch oferuje ponad 20 różnych szkoleń w formach on-line oraz stacjonarnej. Pokazują one sposób w jaki można sterować temperaturą budynku za pomocą takich urządzeń. Na pewno warto zadbać o takie rozwiązanie, starając się, aby każda osoba mogła z niego korzystać w bliskiej przyszłości. 

Warto wiedzieć: Pompy ciepła RedaPompy ciepła KościerzynaPompy ciepła Bytów,

Czy warto kupić pompę?

Czy pompy ciepła są dobrym rozwiązaniem? Zdecydowanie tak. Jest to odpowiedź na kryzys energetyczny. W Polsce pompy są popularne do tego stopnia, że trzeba na nie czekać dłuższy czas. W Niemczech dostęp do pomp jest łatwiejszy, ale brakuje profesjonalnych instalatorów. Bosch robi wszystko, aby przeciwdziałać takim brakom.

Sprawdź teraz: Pompy ciepła WarszawaPompy ciepła RadomPompy ciepła PłockPompy ciepła Siedlce

Zdecydowanie nie jest to łatwe rozwiązanie, ale trzeba ponieść trud, aby w przyszłości instalatorów bynajmniej nie zabrakło. Niemcy są praktyczni i chętnie sięgają po nowinki. Pompy ciepła w Niemczech doskonale się przyjęły i sprawdzają się naprawdę rewelacyjnie. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here