FotowoltaikawPolsce » Blog » Jak działa hybryda pompa ciepła – co warto wiedzieć?
Jak działa hybryda pompa ciepła – co warto wiedzieć

Jak działa hybryda pompa ciepła – co warto wiedzieć?

Hybrydowa pompa ciepła to  urządzenie, łączące zalety pompy powietrze-woda oraz kotła kondensacyjnego. Dlatego wykorzystuje zarówno energię odnawialną, jak i gaz ziemny. Służy do podgrzewania wody oraz ogrzewania pomieszczeń. 

Jak działa hybrydowa pompa ciepła?

Podstawą działania hybrydowej pompy ciepła jest integralność i synergia. Te inteligentne urządzenia są w stanie samodzielnie decydować na podstawie warunków pogodowych, czy w danym momencie bardziej opłaca się włączyć pompę, czy kocioł.

Hybrydowe pompy ciepła mają klasy efektywności energetycznej A +++ (temperatura zasilania 35°C) i A++ (temperatura zasilania 55°C). Udowodniono również, że generują 5 razy więcej ciepła niż zużywana energia elektryczna. Jeśli chodzi o kocioł gazowy, to uruchamia się, gdy temperatura spada poniżej zera.

Podsumowując – pompa mieszająca jest w stanie wydajnie ogrzać pomieszczenie, zużywając bardzo mało energii.

Czytaj więcej: Pompa niskotemperaturowa czy wysokotemperaturowa – którą wybrać? 

Magis CoMBO V2 to idealny przykład hybrydowej pompy ciepła. Jest dostępna w wersji z kotłem dwufunkcyjnym (Magis COMBO V2) i kotłem jednofunkcyjnym (Magis COMBO Plus V2) w ofercie firmy Immergas. Do obu wersji urządzenia można podłączyć zewnętrzny zasobnik ciepłej wody użytkowej.

Hybrydowa pompa ciepła zastosowana w Magis CoMPO charakteryzuje się współczynnikiem COP do 5,2 (A7/W35), minimalną temperaturą pracy wynoszącą -25°C i do 65°C maksymalną temperaturą zasilania instalacji c.o. Wyróżnia ją bardzo wydajny i ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Dodatkowo system Magis COMBO V2 może być wykorzystany do ochłodzenia budynku w trakcie lata. 

Dlaczego pompa ciepła jest ekologiczna i ekonomiczna?

Coraz częściej ulegamy tzw. syndromowi za krótkiej kołdry. Polega on na tym, że trudno podjąć działania, które będą korzystne dla naszych finansów i jednocześnie ekologiczne. A jednak hybrydowa pompa ciepła jest przykładem spełniającym te dwa wymogi. Jest korzystna dla naszych kieszeni i jednocześnie przyjazna dla środowiska, ze względu na zmniejszenie emisji CO2.

Warto przeczytać: Pompa ciepła wysokotemperaturowa – koszt i działanie

To innowacyjne urządzenie to świetne rozwiązanie, ponieważ latem można czerpać energię z fotowoltaiki. Zaś zimą, gdy dni są mniej słoneczne, można skorzystać z kotła gazowego.

Plusy stosowania hybrydowej pompy ciepła

Sprawdź więcej: Pompy Ciepła LubuskiePompy Ciepła OpolskiePompy Ciepła ŚląskiePompy Ciepła Zachodniopomorskie

Zalety hybrydowych pomp ciepła to m.in.:

  • Automatyzacja, pompa ciepła działa automatycznie. Konfiguracja polega jedynie na zdefiniowaniu ustawień regulatora. 
  • Dostępność różnych modeli pompy w zależności od potrzeb budynku. Począwszy od mocy 4 kW do 16 kW.
  • 5-letnia gwarancja oraz bezpłatnie uruchomienie urządzeń z serii Magis COMBO V2 przez serwisantów firmy Immergas.
  • Mniejszy rozmiar pompy, zapewniający swobodę wyboru miejsca montażu. 

Podsumowując, hybrydowe pompy ciepła niosą za sobą wiele zalet. Przede wszystkim budują poczucie bezpieczeństwa finansowego oraz są przyjazne dla środowiska. Ponadto przy zakupie hybrydowej pompy ciepła można skorzystać z  programów rządowych (Czyste Powietrze, Moje Ciepło) oraz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, która wynosi do 53 000 PLN.

Warto wiedzieć: Pompy Ciepła LubelskiePompy Ciepła MazowieckiePompy Ciepła PomorskiePompy Ciepła Wielkopolskie,

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation