FotowoltaikawPolsce » Blog » Fotowoltaika dla hotelu i pensjonatu – ile kosztuje?
Fotowoltaika dla hotelu i pensjonatu ile kosztuje

Fotowoltaika dla hotelu i pensjonatu – ile kosztuje?

Popularną praktyką w hotelach i pensjonatach jest wykorzystanie energii słonecznej. Ponieważ jednak jest to nowa technologia, niektóre firmy nie wiedzą, ile to kosztuje. Dlatego mogą to zignorować lub przeszacować koszt. Ponadto, ze względu na rosnące obawy dotyczące zmian klimatu, korzystanie z opcji energii odnawialnej jest ważniejsze niż kiedykolwiek.

Fotowoltaika dla hotelu, pensjonatu – zalety OZE w obiektach noclegowych i turystycznych

Dlatego firmy powinny zapoznać się z kosztami fotowoltaiki i potraktować to jako inwestycję w swoją strategię zrównoważonego rozwoju.


Jedną z zalet wykorzystania energii słonecznej w hotelach i pensjonatach jest to, że jest to odnawialne źródło energii. Oznacza to, że nie ma potrzeby kupowania nowych materiałów eksploatacyjnych, gdy nie świeci słońce. Prowadzi to do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, a także do oszczędności finansowych dla Twojej firmy.

Fotowoltaika dla hotelu i pensjonatu ile kosztuje?

Koszt instalacji fotowoltaicznej dla hotelu lub pensjonatu jest bardzo zmienny i zależy od wielu czynników. Moc instalacji, kąt nachylenia paneli, rodzaj paneli, miejsce instalacji oraz inne czynniki wpływają na koszt. W zależności od wszystkich tych czynników, szacunkowy koszt instalacji fotowoltaicznej dla hotelu lub pensjonatu może wynosić od 15 000 do 45 000 tys. złotych. Warto również wspomnieć, że w przypadku hoteli i pensjonatów, instalacja fotowoltaiczna jest opłacalną inwestycją, która szybko się zwróci.

Czytaj więcej: Fotowoltaika dla centrum handlowego – ile kosztuje?

Istnieje kilka sposobów wykorzystania energii słonecznej do oświetlenia budynku i zaspokojenia innych potrzeb energetycznych. Należą do nich panele słoneczne na dachu, panele montowane na ziemi, a nawet okna, które zbierają światło słoneczne. W zależności od lokalizacji możesz również wykorzystać energię słoneczną do zapewnienia ciepłej wody do kąpieli lub gotowania. Główną zaletą fotowoltaiki jest to, że może zapewnić duży procent energii potrzebnej dla hotelu lub pensjonatu.

Fotowoltaika dla pensjonatu – zalety ekonomiczne


Kolejną zaletą wykorzystania energii słonecznej jest to, że jest to dobry sposób na przyciągnięcie potencjalnych klientów do Twojej firmy. Jest prosty w konfiguracji i nie wymaga żadnych poważnych renowacji ani modernizacji. Liczba wymaganych paneli fotowoltaicznych zależy od wielkości i potrzeb energetycznych budynku. Możesz dokładnie obliczyć, ile paneli będziesz potrzebować, mierząc dach i dzieląc go przez powierzchnię budynku. Kiedy to zrobisz, przekonasz się, że instalacja paneli słonecznych w hotelu lub pensjonacie jest stosunkowo prosta w porównaniu z innymi formami wytwarzania energii.

Wysokie rachunki za prąd w pensjonacie i hotelu? Obniż je dzięki fotowoltaice!


Główną wadą fotowoltaiki jest to, że jest to kosztowny sposób wytwarzania energii. Początkowy koszt fotowoltaiki może być zbyt wysoki, aby niektóre firmy mogły go rozważyć. Ponadto niektóre systemy nie wytwarzają wystarczającej ilości energii, aby uzasadnić ich koszt – w porównaniu z bardziej powszechnymi rozwiązaniami, takimi jak zasilanie sieciowe – mogą nie być warte inwestycji.

Sprawdź jeszcze: Jaka klimatyzacja do domu 100m2?

Jednak patrząc na ogólne oszczędności kosztów, w tym obniżone koszty energii elektrycznej, okazuje się, że jest to mniejszy problem, niż się początkowo wydaje. Ponadto istnieją sposoby na zrekompensowanie początkowych kosztów — na przykład uzyskanie dotacji lub ulgi podatkowej — warto więc dokładniej zbadać sprawę przed podjęciem ostatecznej decyzji, czy zainstalować panele słoneczne w hotelu lub pensjonacie.

Warto wiedzieć: Jak działa klimatyzacja z funkcją grzania? – Najtańsze ogrzewanie


Inną wadą jest to, że energia słoneczna moc nie zawsze jest niezawodna, zwłaszcza podczas pochmurnej pogody lub w godzinach nocnych. Może to stanowić problem, jeśli potrzebujesz zasilania 24 godziny na dobę, co oznacza, że ​​potrzebujesz systemów rezerwowych, takich jak generatory lub akumulatory, aby poradzić sobie z nieplanowanymi przestojami. Ponadto niektóre systemy są przeznaczone wyłącznie do użytku domowego; nie nadają się do budynków komercyjnych o innych potrzebach i wymaganiach. Na przykład niektóre systemy nie są wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać ostre kanadyjskie zimy, gdy są używane na zewnątrz na dachach lub w bezpośrednim świetle słonecznym w ciągu dnia.

Fotowoltaika dla hoteli i pensjonatów – oszczędności to nie jedyna korzyść


Panele słoneczne są drogie w utrzymaniu i naprawie w przypadku uszkodzenia - czasami wymagają drogich części zamiennych od stron trzecich jeśli nie są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Istnieje wiele czynników związanych z wyborem najodpowiedniejszego systemu dla Twojego budynku, w tym ilość światła słonecznego w Twojej okolicy i liczba osób, które będą korzystać ze źródeł energii budynku w danym momencie. Aby zminimalizować koszty, należy wybrać najbardziej opłacalny system w oparciu o swoje wymagania. Należy jednak pamiętać, że systemy przeznaczone do użytku na zewnątrz mogą być droższe niż systemy wewnętrzne zaprojektowane specjalnie dla hoteli lub pensjonatów.

Czytaj również: Fotowoltaika dla serwerowni – ile kosztuje?


Nawet jeśli ceny energii elektrycznej rosną z czasem, zastosowanie fotowoltaiki obniży koszty, ponieważ konserwacja nie będzie konieczna tak często. Może się jednak zdarzyć, że korzystanie z tego rodzaju energii zwiększy koszty z powodu nieoczekiwanych problemów z elektrycznością, takich jak przerwy w dostawie prądu lub przerwy w dostawie prądu. Dlatego też długoterminowe planowanie jest niezbędne przy rozważaniu tego rodzaju wytwarzania energii.

Jak dobrać instalację fotowoltaiczną dla hotelu i pensjonatu?


Ogólnie rzecz biorąc, korzystanie z fotowoltaiki może być korzystnym sposobem zasilania hoteli i pensjonatów, ponieważ jest odnawialnym źródłem energii i jest stosunkowo tani w instalacji i użytkowaniu. - Istnieją jednak bariery do pokonania przed podjęciem tej inwestycji ze względu na koszty początkowe, zawodne źródła zasilania i naprawy koszty.- Ważne jest, aby obliczyć te koszty, aby móc podjąć świadomą decyzję o tym, czy inwestycja w te panele jest opłacalna dla Twojej firmy.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here