FotowoltaikawPolsce » Blog » Fotowoltaika OTOVO Opinie
Fotowoltaika OTOVO Opinie

Fotowoltaika OTOVO Opinie

OTOVO to pochodząca z Norwegii firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi będąca liderem na rynku europejskim. Obecnie Otovo świadczy swoje usługi w 13 krajach europejskich takich jak: Norwegia, Szwecja, Włochy, Hiszpania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobytym podczas realizacji ponad 10 000 instalacji fotowoltaicznych Otovo aspiruje do pozycji na Polskim rynku branży fotowoltaicznej. Warto sprawdzić czym dokładnie zajmuje się firma Otovo i jakie rekomendacje zdobyła podczas swojej długoletniej obecności na rynku.

Czym zajmuje się firma OTOVO

Otovo zajmuje się kompleksowo całą procedurą związaną z przejściem na zasilanie domu panelami fotowoltaicznymi. Swoje doświadczenie w branży OZE zdobywa od 2016, stając się liderem na rynku Norweskim i Szweckim. Doradcy zatrudnieni przez Otovo mają za zadanie dobrać odpowiednie rozwiązanie dla indywidualnych potrzeb klienta. Jako jedni z nielicznych oferują szeroką ofertę finansowania paneli fotowoltaicznych, możemy nie tylko zakupić produkt wraz z montażem za gotówkę, ale również skorzystać z atrakcyjnych form kredytowania lub innowacyjnego rozwiązania w formie leasingu paneli fotowoltaicznych.

Najważniejsze informacje o OTOVO:
FotowoltaikaTAK
Pompy ciepłaTAK
Magazyny energiiTAK
Stacje ładowaniaTAK
Finansowanie fotowoltaikiTAK
LokalizacjaCała Polska
Realizacja jeden dzieńTak

Dla kogo jest oferta OTOVO

Oferta Otovo jest skierowana głównie dla prywatnych odbiorców zdecydowanych na instalacje fotowoltaiczną, która będzie zasilać ich domostwo. Duże doświadczenie w małych instalacjach skierowanych do właścicieli domków jednorodzinnych powoduje, że Otovo to idealny wybór dla każdego konsumenta. Z oferty Otovo korzysta również liczne grono przedsiębiorców chcących obniżyć koszty prowadzenia działalności. Dzięki innowacyjnej formie leasingu paneli fotowoltaicznych z oferty Otovo mogą skorzystać również osoby, które nie chcą decydować się na jednorazowy zakup paneli.

OTOVO wady i zalety

Żeby w pełni zrozumieć, co oferuje firma Otovo, skupmy się na ich wadach i zaletach. Jako zalety marki Otovo możemy zaliczyć:

 • Własne ekipy montażowe.
 • Dziesięcioletnią gwarancję na całą instalację fotowoltaiczną
 • Doświadczenie zdobyte w 13 krajach 
 • Pełne wsparcie techniczne po wykonaniu instalacji
 • Kompleksową obsługę obejmując cały proces instalacji fotowoltaicznej wraz ze wszystkimi formalnościami
 • Możliwość skorzystania z leasingu paneli fotowoltaicznych 
 • Skandynawskie podejście do klienta
 • Najwyższej jakości podzespoły renomowanych firm

Z wad firmy Otovo możemy wymienić:

 • Brak rozbudowanego marketingu.

OTOVO opinie i recenzja

Dzięki korzystaniu z najwyższej jakości podzespołów renomowanych marek takich jak: Huawei, Fronius, SolarEdge oraz Trina Solar mamy gwarancje najwyższej jakości instalacji. Dodatkowo firma Otovo zatrudnia samodzielnie wyszkolone ekipy montażowe, które odpowiadają za każdy detal instalacji. Samodzielne ekipy montażowe zapewniają montaż paneli zgodny ze wszystkimi wytycznymi klienta. Jako jedni z nielicznych oferują 10 letnią gwarancję na całą instalację, łącznie z montażem, co powoduje, że możemy być spokojni o działanie naszych paneli fotowoltaicznych.

OTOVO Recenzja Eksperta

7Wynik eksperta
Fotowoltaika OTOVO Recenzja

Otovo cieszy się bardzo dobrą opinią klientów zarówno z Polski, jak i Europy. Firma reprezentuje wartości typowe dla skandynawskiej kultury.
Stosunek jakości do ceny
8.5
Szybkość realizacji
1
Obsługa klienta
9.5
Zastosowane podzespoły
1.5
Montaż instalacji
7.5
Oferta
9.5

Wpis aktualizowany ostatnio 27.03.2024r. na podstawie informacji zebranych w internecie. ( Strona firmowa, opinie w google i social media ) Jeżeli masz nowe informacje podziel się w komentarzu lub na adres [email protected]

OTOVO opinie klientów

W celu wiarygodności opinii dodaliśmy możliwość dodania zdjęć swoich realizacji. Podziel się opinią dodając również zdjęcia realizacji firmy. Wszystkie opinie negatywne i pozytywne dokładnie analizujemy i weryfikujemy a następnie podejmujemy decyzję o publikacji.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

 • team Otovo instalował u mnie 10 paneli z pełnym oprzyrządowaniem bardzo profesjonalnie, szybko i sprawnie. Praca przebiegała płynnie, była dobrze zorganizowana i co istotne przy dbałości o jej jakość. Obyło się bez jakichkolwiek uszkodzeń dachu, czy czegokolwiek innego. Polecam innym firmę i jej sprawnych fachowców!

 • Robiłem prawie 10kw na gruncie. Wszystko bardzo sprawnie i szybko. Instalacja działa już ponad rok i wszystko bez problemów. Do tego mam aplikację od Otovo, która jest przejrzysta i mam wszystkie potrzebne informacje. Polecam.

 • Od pierwszej rozmowy z przedstawicielem OtoVo minął niespełna miesiąc i instalacja była gotowa do odbioru przez Energetykę. Komunikacja z Firmą wyjątkowo merytoryczna, uczciwa, z dużą chęcią do wyjaśnienia jakichkolwiek wątpliwości. Sama instalacja b. dobrze zorganizowana, team 3 osobowy, pod profesjonalnym kierownictwem Piotra R., uporał się w 1,5 dnia z instalacją. Ich praca robiła wrażenie … Dziś mija 14 dni od momentu, w którym zapracował licznik. Dziś jest na nim 117 kWh! Reasumując, polecam OtoVo, bo to dobra i rzetelna firma!

 • Jeśli chodzi o panele chińska firma jest mi znana i nie mam zastrzeżeń. Natomiast jeśli chodzi o wykonanie podlaczenia, montaż to firma poniżej krytyki. Monterzy pomimo ustaleń montuja jak chcą gdzie im pasuje nie zwracając uwagi na wygląd i czy też estetykę. Po zruceniu uwagi szefowi monterów że jest to krzywo i brzytko wyglada dostałem odpowiedź że dla nich ma to działać a nie wyglądać podpisał Pan umowę ze estetyka nie ma wpływu na montaż. Proszę się dwa razy zastanowić czy ktoś chce mieć paskudnie wyglądającą ale działającą instalację.
  Pozdrawiam

 • Mam od nich instalację od zeszłego roku. Szybki montaż, chyba czekałem 20 dni, bo instalacja na gruncie. Fajna konstrukcja z długą gwarancją, panele 500W Longi, sztuk 18. Cena najlepsza, jaką znalazłem w Sp. z o.o. Nie chciałem się pchać w działalności jednoosobowe, bo dzisiaj są, a za rok może na emeryturę (albo za miesiąc). Panowie z ekipy nawet pożartowali i dostali prezent na pożegnanie. Polecam!

 • Witam. Instalacja 10kW z magazynem energii. Rozmowy wstępne i wycena bez zastrzeżeń (Wojciech). Najsłabszy element to opiekun Klienta Dawid. Wykonawca firma PRO-YAN Marcin Gazda to czysta perfekcja i profesjonalizm – dla Niego ocena celujaca. Całość można z małymi zastrzeżeniami polecić. W najbliższym czasie montaż u mojej córki przez innych instalatorów – będzie porównanie

 • Czekaliśmy prawie miesiąc za energetyką ,okazało się ,że nie było zgłoszenia od.firmy.Po interwencji dopiero wysłano zgłoszenie.Nie było przeprosin, trochę nerw mnie to kosztowało.Co do ekipy montażowej wszystko extra .Pozdrawiam panów Białorusinów.

 • Polecam wszystkim. Szybki i perfekcyjny montaż w 10 dni od podpisania umowy. Super cena za fotowoltaikę z magazynem energii.Dobre doradztwo beż naciągania na przewymiarowanie instalacji.Ekipa montująca Gilewski Marcin- lubuskie bez zastrzeżeń, kompetentna i chętna do udzielania wyjaśnień.Całość na 5 plus.

 • szkoda, że nie dość, że czekałem długo to jeszcze podzespoły były takie liche, że musiałem wzywać prawdziwych fachowców, żeby poprawili

 • Jak ktoś z Was chce zatrudnić otovo do swojej instalacji to polecam poglądać tutoriale na youtube i samemu sobie ją założyć, bo efekt będzie ten sam (o ile nie lepszy)

 • Współpraca z firmą bardzo dobra pracownicy uprzejmi i kompetentni cała procedura wraz z montażem przebiegła bardzo sprawnie .na tę chwilę jestem bardzo zadowolony .

 • Z zażenowaniem piszę te słowa, bo jestem starym człowiekiem a dałem się zmanipulować złotoustym kłamcom jak małe dziecko. Obiecywali mi szybki zwrot inwestycji w niskich rachunkach za prąd, a po kilku latach już same zyski. Za tę dziecięcą naiwność płacę teraz srogą cenę. Rok temu Otovo zainstalowało mi wątpliwą dekorację domu o mocy 8,25 kW za cenę 36 tys. zł. Instalacja jest dobrej jakości i do sieci dostarcza dwukrotnie tyle energii, niż pobieram z sieci. W uczciwym kraju za tę dostarczoną nadwyżkę prawdopodobnie otrzymałbym choćby symboliczną zapłatę. Ba, byłbym szczęśliwy, gdybym na tej fuzji z Tauronem wyszedł choć na zero. Niech wezmą sobie dranie za darmo ten mój prąd, ale – na Boga – niech przynajmniej nie każą dopłacać. Niestety, nie przyszło mi żyć w uczciwym kraju i do dostarczonej za darmo do sieci energii muszę słono dopłacać. Moje rachunki za prąd wzrosły ponad dwukrotnie w stosunku do tych, jakie płaciłem przed montażem instalacji. Żeby mi jeszcze bardziej dopiec, nienażarty Tauron napisał, że byłyby jeszcze wyższe, gdyby nie „działania osłonowe”.
  Z rozgoryczeniem napisałem ten tekst, ale niech przynajmniej będzie przestrogą i uratuje jak najwięcej osób przed naiwnością i olbrzymimi stratami, jakich ja doznaję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here