FotowoltaikawPolsce » Blog » Panele fotowoltaiczne Solarwatt – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary
Panele fotowoltaiczne Solarwatt – czy warto kupić

Panele fotowoltaiczne Solarwatt – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary

Okazuje się, że Solarwatt ma możliwie najdłuższą gwarancję na świecie. Wynosi ona trzydzieści lat. Ma także najlepszą gwarancję świata. Obejmuje także koszty instalacji, a także koszty transportu. Jeśli zatem Twoim priorytetem jest spokój umysłu, to nie znajdziesz niczego lepszego niż właśnie Solarwatt.

Najważniejsze informacje o Solarwatt

Panele fotowoltaiczne Solarwatt

Solarwatt jest niemieckim producentem fotowoltaicznych modułów, który ma siedzibę w niezwykle urokliwym Dreźnie. Określany jest on Florencją Północy. Mają już prawie trzydzieści lat doświadczenia w tejże branży, a jak wiadomo konkurencja jest tutaj spora.

W roku 1998 wyprodukowali pierwszy moduł na świecie szyba-szyba dla masowej produkcji. W roku 2012 zareagowali na niezwykle niekorzystne zmiany na rynku i zrezygnowali całkowicie z aspiracji do producenta modułów na fotowoltaiczne farmy. Skupili się na rozwiązaniach z możliwie najwyższej półki na domowe instalacje. Zapewniają, że zgodnie z ich danymi, tylko 0,0004 procent modułów są reklamowane, a z tego 95 procent usterka powstała w wyniku transportu niestarannego.

Czytaj również: Pompy ciepła Kaisai – czy warto kupić?

Niezawodność paneli fotowoltaicznych Solarwatt

Niezawodność zawsze jest definiowana jako miarę pewności. Możemy być pewni, że panele fotowoltaiczne nie ulegną awarii. Nie musimy się obawiać, że przestaną działać przed czasem. Przejdźmy do produktu, którym są panele słoneczne Solarwatt Vision, z odmian Style oraz Pure. Z całą pewnością uważamy je za niezawodne najbardziej na rynku. Wszystko za sprawę budowy oraz staranności wykonania. Tego właśnie potwierdzeniem jest naprawdę wyjątkowa gwarancja. Czynniki te powinny zostać omówione nieco szerzej.

Montaż paneli fotowoltaicznych Solarwatt – sprawdź wycenę

Sprawdź również: Pompy ciepła Daikin – czy warto kupić?

Co konkretnie się nam podoba? Są to:

  • pięcioma latami ubezpieczenia Full Coverage,
  • moduły flagowe z najdłuższą gwarancją na całym świecie,
  • tańsze serie także mają bardzo dobrą gwarancję produktu,
  • europejska marka z przedstawicielami w naszym kraju.

A co się nam nie do końca podoba?

  • początkowa cena,
  • szkoda, że nie startują w PVEL.

Gwarancja oraz ubezpieczenie Paneli fotowoltaicznych Solarwatt

Wszystkie moduły mają dokładnie dwadzieścia pięć lat gwarancji mocy, ale niestety niewielu klientów wie, że gwarancja ta sama w sobie jest nieznacząca. Bowiem ta gwarancja tylko określa, z jaką konkretnie wydajnością ogniwa będą działać, ale już nie to, czy one będą w ogóle działać. Jest to dosyć trudne do zrozumienia. Na całe szczęście w Solarwatt także najwyraźniej tego nie rozumieją i dlatego właśnie dają pełne trzydzieści lat gwarancji produktu, która to chroni przed usterkami, które zostały spowodowane winą producenta.

Warto wiedzieć: Pompy ciepła Mitsubishi – czy warto kupić?

Poznajmy szczegóły tejże gwarancji. Znaczna większość gwarancji pokrywa tylko koszt modułu. Wówczas właściciel musi zapłacić za wysyłkę modułu do producenta oraz także za robociznę. Mowa, chociażby o montażu i demontażu z dachu. Zaś gwarancja Solarwatt Vision pokrywa także koszt transportu oraz koszt montażu i demontażu.

Opinie o panelach fotowoltaicznych Solarwatt

Gdy kupujemy Solarwatt Vision to za darmo dostajemy pięć lat ubezpieczenia od wszelkiego rodzaju szkód, w tym także przed działaniem wyższej siły. W przypadku doznania szkody zostaną zwrócone koszty naprawy oraz także równowartość energii w czasie naprawy niewyprodukowanej.

Czytaj więcej: Pompy ciepła Vaillant – czy warto kupić?

Podajmy przykład bardzo ekstremalny. Gdy spali się nam dom, a kolejny po roku zbudujemy, to nie tylko otrzymamy pieniądze na nową instalację, ale także zostanie nam zwrócony koszt prądu, który moglibyśmy wyprodukować, gdyby nie doszło do takiego zdarzenia nieszczęśliwego. Jest to na pewno coś całkowicie innego, niż oferuje konkurencja. Warto zapoznać się dokładniej z ich ofertą.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here