FotowoltaikawPolsce » Blog » Pięć krajów Unii Europejskiej chce zwiększyć wydajność fotowoltaiki 

Pięć krajów Unii Europejskiej chce zwiększyć wydajność fotowoltaiki 

Przedstawiciele Litwy, Belgi, Austrii, Luksemburga, a także Hiszpanii podpisali apel o zdecydowane zwiększenie samej skali fotowoltaiki na terenie Unii Europejskiej. Wzywają stanowczo do osiągnięcia 1000 gigawatów energii słonecznej rocznie do roku 2030. Co by to oznaczało? Oznaczałoby to, że będziemy mieli do czynienia z niemal sześciokrotnym wzrostem w porównaniu do sytuacji obecnej. Takowy skok energetyczny argumentują uniezależnieniem się docelowym od gazu z Rosji.

Pora zacząć działać

Pięć krajów należących do Unii Europejskiej (Hiszpania, Luksemburg, Litwa, Belgia oraz Austria) wyszło z bardzo ciekawą inicjatywą, która na pewno jest potrzebna i to niezwłocznie. Chodzi o znaczne zwiększenie samej wydajności energetyki słonecznej pośród wszystkich państw tejże organizacji. Ich wspólny apel podpisany trafił do komisarza do spraw działań w dziedzinie klimatu. Jest to Frans Timmermans.

Fotowoltaika PuckFotowoltaika MiastkoFotowoltaika CzerskFotowoltaika Władysławowo

Już pięć krajów należących do Unii Europejskiej podpisało apel o zwiększenie znaczne wydajności fotowoltaiki

Według wszelkich inicjatorów do roku 2030 w zasadzie wszystkie panele fotowoltaiczne na terenie Unii Europejskiej powinny aż produkować 1000 gigawatów elektrycznej energii rocznie. Musimy wspomnieć, że takowe ilości nie są wytwarzane obecnie nawet przez fotowoltaikę, która jest rozmieszczona na całym świecie. Jest to zatem naprawdę spore poszerzenie.

Tak naprawdę w Unii Europejskiej produkuje się około stu siedemdziesięciu gigawatów. Co to oznacza? Oznacza to, że w ciągu najbliższych ośmiu lat musielibyśmy produkcję zwiększyć i to znacznie. Obliczono, że jest to zwiększenie aż sześciokrotne. W związku z tym, jest to naprawdę bardzo ambitne. Czy realne? Czas pokaże.

Fotowoltaika uniezależni państwa Unii Europejskiej od Rosji

Na pewno obecne czasy nie są bezpieczne. Wojna, którą wywołał Putin niesie za sobą zagrożenie dla niemal wszystkich krajów. Zakręcenie kurka z gazem, będzie miało spore konsekwencje. Nikogo nie powinno dziwić to, że poszukuje się rozwiązań, które by te konsekwencje zminimalizowały do poziomu absolutnego.

Dzięki pomysłowymi tych pięciu już wymienionych państw, kraje organizacji jaką jest Unia Europejska uniezależniłyby się znacznie szybciej od gazu z Rosji oraz wspierania pośredniego wszelkich rządów zbrodniczych Putina. W zasadzie każdy fotowoltaiczny panel bezpośrednio oraz natychmiastowo zmniejszyłby energetyczną zależność od Rosji.

 Fotowoltaika SławnoFotowoltaika Drawsko PomorskieFotowoltaika MyślibórzFotowoltaika Łobez

Jest to bardzo ambitny pomysł. Czas pokaże jak zostanie wykonany i czy uda się zrealizować ten cel. Mamy nadzieję, że tak.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here