FotowoltaikawPolsce » Blog » Firma należąca do Dominiki Kulczyk ekspanduje na rynek czeski

Firma należąca do Dominiki Kulczyk ekspanduje na rynek czeski

Polenergia Fotowoltaika, spółka zależna Polenergii, zyskała nowe terytorium działalności – Republikę Czeską. W tej nowej lokalizacji skoncentruje się na projektowaniu i dostawach systemów fotowoltaicznych. Osiągnięcie to wskazuje na dalszą ekspansję firmy w Europie Środkowej. Ekspansja ta potwierdza rosnącą popularność odnawialnych źródeł energii w regionie.

Nowa Jednostka w Pradze: Polenergia Solární

Jednym z kluczowych kroków w tym procesie ekspansji jest założenie nowej jednostki w stolicy Czech - Pradze. Firma nosząca nazwę Polenergia Solární koncentrować się będzie na obsłudze rynku czeskiego w zakresie energetyki słonecznej. Praga, jako wiodące miasto regionu, stanowi strategiczny punkt dla inwestycji w energetykę odnawialną.

Czytaj więcej: Czy warto kupić żarówki LED? O ile są oszczędne?

Deklaracja Członka Zarządu

Kamil Sankowski, członek zarządu Polenergii Fotowoltaiki, wyraża swój entuzjazm dotyczący tej nowej inicjatywy. "Ten krok na czeski rynek to odzwierciedlenie naszej ambicji i doświadczenia zdobytego w Polsce. Chcemy oferować usługi najwyższej jakości naszym sąsiadom na południu," komentuje. Działania te odzwierciedlają długoterminową wizję firmy w zakresie zielonej energii.

Usługi Oferowane przez Polenergia Solární

Nowa spółka będzie oferować kompleksową obsługę, począwszy od indywidualnego projektu, poprzez montaż, a na monitoringu i wsparciu posprzedażowym kończąc. Klientom zapewnione będzie pełne wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji.

Nowy Program Dopłat w Czechach

Dobry czas na ekspansję? Zdaniem Kamila Sankowskiego tak. Wspomina o nowym programie dopłat do fotowoltaiki i magazynów energii, który ruszył w Czechach na początku września. Program ten ma na celu przyspieszenie przejścia Czech w kierunku zrównoważonej energetyki.

Warto wiedzieć: Ile prądu zużywa lodówka na dobę i miesięcznie?

Cyfrowa Obecność: Strona Internetowa Polenergia Solární

Z synchronizacją z rozpoczęciem działalności, firma uruchomiła również dedykowaną stronę internetową, aby ułatwić komunikację i interakcję z potencjalnymi klientami. Strona ta będzie kluczowym narzędziem w budowaniu marki na nowym rynku.

Polenergia na Giełdzie Papierów Wartościowych

Warto podkreślić, że zarówno Polenergia Fotowoltaika, jak i Polenergia Solární są częścią grupy Polenergia, która jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Notowanie to świadczy o solidności i renomie grupy na rynku finansowym.

Czytaj dalej: Kontrola fotowoltaiki – na czym będzie polegać?

Struktura Akcjonariuszy Polenergii

Głównymi udziałowcami Polenergii są:

  • Mansa Investments – kontrolujący 42,84% akcji, pośrednio kontrolowany przez Dominikę Kulczyk.
  • BIF IV Europe Holdings – z udziałem 31,91%.
  • PTE Allianz oraz OFE Nationale Nederlanden – które kontrolują odpowiednio 7,83% i 5,92% akcji. Pozostałe 11,50% akcji rozproszone jest wśród drobnych akcjonariuszy. Dywersyfikacja akcjonariatu gwarantuje stabilność i różnorodność perspektyw w podejmowaniu decyzji strategicznych.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here