FotowoltaikawPolsce » Blog » ML System będzie producentem dachówek fotowoltaicznych

ML System będzie producentem dachówek fotowoltaicznych

Zarejestrowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka technologiczna ML System otrzymała od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ponad 10 milionów złotych dofinansowania na najnowszy, w pełni innowacyjny projekt w postaci specjalistycznych dachówek fotowoltaicznych. Jego całkowity koszt wyliczono na blisko 16,8 miliarda złotych.

Dzięki uzyskanym funduszom firma ma możliwość sprawnego zakupu specjalistycznych środków trwałych wraz z niezbędnym oprogramowaniem, których głównym założeniem jest wyposażenie fabryki w zautomatyzowaną linię produkcyjną. 

Niezawodny zamiennik dla klasycznych paneli fotowoltaicznych

Dachówki fotowoltaiczne stanowią niewątpliwie fantastyczną alternatywę dla lekko przestarzałych systemów składających się z tradycyjnych paneli. Warto w tym miejscu podkreślić dość istotny fakt, iż układ wykonany w ten sposób nie obciąża nadmiernie elementów konstrukcyjnych wchodzących w skład więźby dachowej, bowiem dachówki fotowoltaiczne nie kładzie się bezpośrednio na pokrycie, gdyż same w sobie stanowią one niezwykle szczelne i co najważniejsze wytrzymałe pokrycie dachowe. Ponadto skutecznie łączą one wytrzymałość tradycyjnych pokryć dachowych ze znaczną poprawą termoizolacyjności budynku.

Czytaj więcej: Jak wybrać odpowiednią konstrukcję pod panele fotowoltaiczne?

Co więcej, za ich pomocą możliwe jest niezwykle precyzyjne odwzorowanie zaprojektowanej wcześniej kolorystyki, dzięki czemu uzyskujemy możliwość bezproblemowej instalacji dachówki na szerokiej gamie budynków. Wykonany w ten sposób dach jest w stanie zapewnić pełną ochronę przed gradem, zalegającym śniegiem, tudzież ogniem.

Firmy montujące panele fotowoltaiczne w Polsce

Co ciekawe, dachówki nie stanowią jedyne innowacyjne rozwiązanie w przypadku oferty ML System. Jest ona bowiem wzbogacona między innymi o bardzo funkcjonalny pakiet Smart city, zadaszenie miejsc parkingowych, czy instalacje specjalistycznych lamp zasilanych za pomocą energii słonecznej. 

Warto wiedzieć: Fotowoltaika od 1 lutego 2023 r. Nowe dofinansowanie dla mieszkańców bloku

Z czym to się wiąże?

Rozpędzająca się z roku na rok coraz bardziej transformacja energetyczna i stale rosnące potrzeby na rynku OZE napędzają wprowadzanie w życie fantastycznych innowacji w tym dość charakterystycznych sektorze gospodarki. Dachówki fotowoltaiczne niewątpliwie stanowią wręcz idealnie rozwiązanie dla osób chcących zainwestować w zielony rodzaj energii elektrycznej.

Sprawdź również: Panele fotowoltaiczne zintegrowane z dachem – jakie wybrać?

Trzeba jednak być świadomym ogromnego kosztu związanego z wprowadzeniem w życie tego typu inwestycji, ponieważ są one wyższe od kilkunastu do ponad 40 procent, aniżeli w przypadku standardowej fotowoltaiki. W jej przypadku mamy jednak do czynienia z bardzo długim czasem gwarancji, wynoszącym od 25 do 30 lat. Jest to więc niezwykle opłacalne rozwiązanie jak na dzisiejsze standardy. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here