FotowoltaikawPolsce » Blog » Oferty pracy dla instalatorów pomp ciepła – Brak pracowników
Oferty pracy dla instalatorów pomp ciepła

Oferty pracy dla instalatorów pomp ciepła – Brak pracowników

Pompy ciepła są potrzebne. Popyt na nie rośnie, coraz trudniej jest je kupić. Solidne pompy ciepła sprawdzają się wyjątkowo i mają znaczenie. Instalatorów pomp ciepła ogromnie brakuje, dlatego montaż pomp bardzo mocno się opóźnia. Nawet sześć miesięcy trwa takie opóźnienie, a klienci niecierpliwie czekają. Instalator ciepła musi znać się na elektryce, hydraulice, automatyce, ciepłownictwie oraz chłodnictwie.

Brak instalatorów pomp ciepła na Polskim rynku pracy

Taka wiedza jest mu niezbędna do solidnego montowania pomp. Takich osób bardzo brakuje, a ich kształcenie zajmuje pewien czas. Klienci nie chcą i nie mogą czekać. Instalacja pompy jest dużą ingerencją w budynek, dlatego konieczna jest wiedza jak instalować pompę dobrze, aby nie zepsuć takiego budynku, nie uszkodzić go w sposób znaczący.

Czytaj również: Ile zarabia monter fotowoltaiki w 2023 roku?

Doskonała pompa na wiele lat

Instalator musi dobrze zainstalować taką pompę, aby klient mógł cieszyć się nią. Instalatorzy muszą być przeszkoleni, muszą mieć odpowiednie certyfikaty. Jeden to certyfikat instalatora OZE o specjalności pompy ciepła.

Uzyskanie takich uprawnień kosztuje ponad 2000 złotych, co jest dość dużą stawka i nie każda osoba na początek ma takie pieniądze. Jest to pewna przeszkoda. Instalatorzy muszą znać też specyfikę instalacji pomp ciepła. Nieraz instalatorzy pomp przekwalifikowują się z innych specjalności. Działają, pracują i rozwijają się. Taka praca ma dla nich ogromne znaczenie. Rynek pomp ciepła cały czas się rozwija. Kursów jest wiele, ale nie wszystkie są dobre.

Warto wiedzieć: Jak zweryfikować montera i instalatora firmy fotowoltaicznej?

Niektóre nie oferują zajęć praktycznych, co sprawia, że instalatorzy uczą się podczas pracy, a to nie jest dobre rozwiązanie. Klienci chcą mieć profesjonalny montaż, a nie współpracować z instalatorem, który uczy się na bieżąco. Profesjonalny, doświadczony instalator to osoba poszukiwana. Zarabia krocie, nawet 10 000 złotych miesięcznie. Może zarobić więcej, jeśli pracuje od rana do wieczora, ale nie każda osoba chce tak funkcjonować. 

Czy warto zostać instalatorem?

Zdecydowanie tak, jest to dobra praca, dająca stabilizację oraz przynosząca bardzo dobre dochody. Inwestycja 2000 złotych w kurs to dobry początek. Warto wybrać tyle pieniędzy i spokojnie korzystać z takich możliwości.

Sprawdź również: Badanie termowizyjne paneli fotowoltaicznych – kiedy wykonać?

Pieniądze są niezłe, pracodawcy sporo płacą, instalator może też pracować na własny rachunek, co jest dla niego dobre. Warto wybrać własną ścieżkę kariery, ponieważ tylko to przynosi zadowolenie. Dobra praca zawsze się opłaca i daje dobre pieniądze. Instalator ma doskonałą pracę, ciekawą i płatną naprawdę znakomicie. Dobrze może żyć dzięki uzyskanym zarobkom. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here