FotowoltaikawPolsce » Blog » Sklepy Lidl Polska przechodzą w 100% na zieloną energię

Sklepy Lidl Polska przechodzą w 100% na zieloną energię

Lidl Polska dostosowuje swoje działania do międzynarodowej strategii klimatycznej i tym samym unikać będzie emisji CO2. Początkowo działania te będą polegać na redukowaniu, a następnie na kompensowaniu, jeśli nie będzie innej możliwości. Firma zawarła ze sprzedawcą umowę, która to gwarantować będzie wydanie certyfikatów pochodzenia energii w 100% ze źródeł odnawialnych. W związku z tym Lidl Polska będzie korzystać wyłącznie z zielonej energii.

Zmiana klimatu jest bardzo ważnym tematem współczesnego świata. Dlatego właśnie Lidl Polska opracował strategię klimatyczną opartą na metodzie Science Based Targets. Jest to ważny krok w kierunku ochrony klimatu i istotne osiągnięcie założeń paryskiego porozumienia klimatycznego (ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5°C).

Sklepy Lidl przechodzą w 100 procentach na zieloną energię

Do 2030 r. Lidl planuje redukcję emisji operacyjnej we wszystkich krajach, w których działa o 80%, porównując do roku 2019 r. Osiągnięcie tak ambitnych celów będzie możliwe dzięki opracowaniu konkretnego planu działania. 

Warto wiedzieć: Ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych ile kosztuje?

Lidl Polska od lat stara się optymalizować swoje procesy i tym samym zmniejszać swój negatywny wpływ na środowisko naturalne. W firmie przeprowadzono audyt, po którym przyznano jej certyfikat ISO 50001, stanowiący międzynarodowy standard zarządzania energią. Jest to bardzo prestiżowe wyróżnienie i stanowi ono zwieńczenie wielomiesięcznych przygotowań całego zespołu.

 Zgodnie z ideą „W trosce o lepsze jutro” w sklepach Lidl stosowany jest odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, który wykorzystywany jest w celu ogrzewania obiektu. Ponadto, sklepy wyposażone są w systemy rekuperacji oraz energooszczędne oświetlenie LED wewnątrz obiektu i na parkingu. Stosowane są też pompy ciepła jako odnawialne źródło energii. Aktualnie wszystkie nowe sklepy budowane są z instalacją fotowoltaiczną. Stopniowo w fotowoltaikę wyposażane są też sklepy już istniejące. Wszystkie te działania mają na celu ochronę środowiska.

Czytaj również: Używane panele fotowoltaiczne czy warto kupić? Allego, OLX, z Niemiec

Lidl Polska posiada stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, które bezpłatnie udostępnia swoim klientom. Aktualnie takich stacji jest 6 przy placówkach oraz 2 przy Centrum Dystrybucyjnym i przy centrali firmy.

Centrum Dystrybucji Lidl w Dobroszycach będzie posiadać największą łąkę kwietną w Polsce, wśród tych zasadzonych przez Lidl Polska. Łąki kwietne tworzone są obok swoich wybranych sklepów. Efekty można zobaczyć między innymi w Lublinie, Wrocławiu, Opolu Lubelskim, Ustroniu Morskim, Swarzędzu oraz Warszawie. Łąki kwietne stanowią korzystne otoczenie dla pszczół, motyli oraz innych owadów.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here