FotowoltaikawPolsce » Blog » Aplikacje darmowe i płatne do fotowoltaiki i pomp ciepła
Aplikacje darmowe i płatne do fotowoltaiki i pomp ciepła

Aplikacje darmowe i płatne do fotowoltaiki i pomp ciepła

Jakie korzyści oferuje nam aplikacja do fotowoltaiki? Jej zadaniem głównym jest na pewno umożliwienie inwestorowi kontrolowania pracy samej instalacji. Wykorzystując inwerter zaawansowany z modułem Wi-Fi, możliwe się staje generowanie wykresu uzysków w ciągu dnia. Jak prosument wykorzystać może takowe informacje?

Czy inwerter z aplikacją do fotowoltaiki w ogóle się opłaca? Sprawdźmy, które aplikacja do monitorowania fotowoltaiki jest najlepsza na rynku.

Działanie aplikacji do fotowoltaiki

Inwerter z przystosowanym odpowiednio modułem Wi-Fi odpowiada za przesyłanie informacji aktualnych o elektryczności produkowanej do sieci lokalnej prosumenta. Takowe informacje mogą zostać odczytane bezpośrednio na stronie internetowej lub też z wykorzystaniem aplikacji. Zadaniem głównym tego programu jest analiza generowanych uzysków przez instalację.

Czytaj więcej: Fotowoltaika dla domu, ilość paneli oraz moc

Jednak możliwości są o wiele, wiele większe. Aplikacje oferują nie tylko odczyt zysków aktualnych, ale także generowanie wykresów, porównywanie wyników pomiędzy okresami, jak i przechowywanie historycznych danych.

Działanie aplikacji do fotowoltaiki na telefon

Czy taka aplikacja jest konieczna? Nie wszystkie inwertery oferują samą możliwość odczytu uzysków przez Wi-Fi. Dla prosumenta się staje jednak bardzo wygodną metodą obserwowania pracy bieżącej instalacji.

Dzięki wykresom klarownym możemy się przekonać, w których godzinach uzyski ze słonecznych paneli są największe. Takową wiedzę już można wykorzystać do zwiększenia samej auto konsumpcji. Warto także rozważyć instalację aplikacji darmowej do fotowoltaiki także w okresie początkowym pracy mikro elektrowni. W ten właśnie sposób inwestor ma szanse się przekonać, czy moduły prawidłowo funkcjonują, ze wcześniej zaplanowaną wydajnością.

Sprawdź teraz: Ile możemy zarobić na dzierżawie ziemi pod fotowoltaikę?

Jeśli sama wydajność paneli jest mniejsza od tej planowanej, to może to oznaczać uszkodzenie fotowoltaicznych modułów lub też błędy w montażu. W takim właśnie wypadku wczesne wykrycie usterki pozwolić może na zaoszczędzenie naprawdę sporych sum w niedalekiej przyszłości. Jest to także okazja do powoływania się na posiadane wszelkie gwarancje. Mowa o gwarancjach na montaż, jak i na sprzęt.

Jaką aplikację wybrać do monitoringu fotowoltaiki?

Darmowa aplikacja właśnie do fotowoltaiki jest rozwiązaniem polecanym dla wszystkich absolutnie posiadaczy instalacji, które się składają ze słonecznych paneli.

Zależnie od już posiadanego inwertera, wybór aplikacji może być mniej, czy też bardziej dowolny. Jak wybrać dla siebie aplikację idealną? Gdy posiadamy inwerter, który pozwala na zainstalowanie dowolnej aplikacji, to przetestować możemy kilka rozwiązań dostępnych na rynku.

Aplikacje darmowe i płatne do fotowoltaiki i pomp ciepła

O czym mowa?

  • SolarEdge,
  • PV Optimizer and Solar Comapss,
  • Solarman,
  • Photovoltaic Monitor.

Każda z aplikacji podanych powyżej umożliwia nam generowanie wykresów uzysków energii fotowoltaicznej. Różnią się pomiędzy sobą zaledwie przedstawieniem graficznym informacji, jak i funkcjami dodatkowymi. Aplikacja Solarman pozwala nam na obniżenie także samego okresu zwrotu kosztów inwestycji na podstawie wszelkich zebranych danych. Dzięki narzędziom nowoczesnym jak właśnie aplikacja fotowoltaika może być kontrolowane w zasadzie z każdego miejsca na ziemi.

Fotowoltaika aplikacja na telefon po polsku

A co z samymi inwerterami, które to nie pozostawiają wyboru swoim klientów? Za przykład posłużyć może marka Solis. Jest to producent, który przygotował tak naprawdę aplikację dedykowaną. Ona współpracuje jedynie z wyprodukowanymi falownikami przez siebie.

Pompy ciepła PiasecznoPompy ciepła OtwockPompy ciepła Ciechanów

W takim przypadku zostaną na pewno inwestorzy poinformowani uprzednio o wszelkich zasadach działania programu, otrzymają również dane konieczne do zalogowania. Takowy inwerter razem z aplikacją do fotowoltaiki jest oferowany między innymi przez Columbus Energy.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here