FotowoltaikawPolsce » Blog » Czy można zrobić dwie instalacje fotowoltaiczne na jeden licznik?

Czy można zrobić dwie instalacje fotowoltaiczne na jeden licznik?

Liczniki służą do łatwego pomiaru ilości energii zużywanej w domu. Są przydatne do określenia, ile pieniędzy trzeba zapłacić za energię elektryczną. Jednak wiele osób uważa je za trudne do zrozumienia i mogą być mylące. W dzisiejszych czasach ważne jest, aby móc dokładnie monitorować zużycie energii. Obejmuje to wiedzę, kiedy należy wykonać konserwację licznika, a kiedy nadszedł czas na nowy. Wiele osób jest zdezorientowanych co do tego, co jest wymagane do wykonania dwóch instalacji liczników, gdy już mają jeden. Ten artykuł ma na celu uświadomienie czytelnikom, dlaczego nie można wykonać dwóch instalacji, mając już jeden licznik.

Czy można mieć dwa falowniki?

Po pierwsze, dodatkowe urządzenia mogą zakłócać obecną instalację elektryczną. Mierniki mierzą prąd, a nie napięcie czy częstotliwość. W związku z tym dodatkowe urządzenia elektryczne mogą powodować problemy z obecnym systemem. Gdy obwód jest przeciążony, może dojść do zwarcia, które może spowodować uszkodzenie układu elektrycznego. Dlatego nie ma możliwości bezpiecznego dodania urządzeń elektrycznych bez konieczności wymiany całego układu elektrycznego przez elektryka, hydraulika lub technika. Nie da się wykonać dwóch instalacji bez udziału elektryka lub specjalisty.
Po drugie, koszt dodania urządzeń może być na początku wygórowany. Znalezienie wykwalifikowanych techników może być trudne i kosztowne.

Warto wiedzieć: Przenośne stacje do ładowania samochodów elektrycznych – Opinie 2023

Oznacza to, że dodanie dodatkowych urządzeń często wiąże się z wyższymi kosztami na początku, podczas gdy instalacja nowych systemów może być kosztowna. Niektórzy klienci mogą nie być w stanie sobie na to pozwolić i ostatecznie anulują instalację. Oznacza to, że koszt dodania urządzeń może szybko stać się nieracjonalny, jeśli klienci nie znajdą na to budżetu.
Po trzecie, może być trudno znaleźć osobę wykwalifikowaną do zainstalowania nowych urządzeń, gdy jest to już skomplikowane ze względu na fakt, że istnieje wiele typów metrów. Kiedy istnieje wiele różnych typów liczników, z których każdy ma swoje dziwactwa i ustawienia, trudno jest ustalić, kto może je prawidłowo zainstalować. W wielu przypadkach zadawanie pytań członkom rodziny prowadzi donikąd, ponieważ oni też nie wiedzą, co robią. Oznacza to, że ludzie muszą zainwestować w znalezienie profesjonalnego instalatora, który wie, jak właściwie postępować w takich sytuacjach – co samo w sobie może być kosztowne.

Czy można dołożyć 2 panele fotowoltaiczne?

Oprócz tych wad są pewne zalety, które sprawiają, że warto zainwestować w dodatkowe urządzenia. jest to możliwe dzięki możliwości dokładnego monitorowania zużycia energii w każdym gospodarstwie domowym. Pomaga to rodzinom oszczędzać energię, dzięki czemu mogą zrekompensować swoje zużycie na rachunku, płacąc za energię elektryczną. Ponadto daje im to lepsze wyobrażenie o tym, ile pieniędzy muszą przeznaczyć na budżet miesięcznie, dzięki czemu wiedzą, ile czasu pozostało im na rachunku każdego miesiąca. Dostępne są również dotacje na instalację dodatkowych liczników, dzięki czemu klienci nie będą musieli płacić za nie z własnej kieszeni.

Sprawdź również: Czy warto kupić żarówki LED? O ile są oszczędne?

Innym sposobem na osiągnięcie tego celu jest możliwość generowania większej ilości energii niż ta, którą zapewnia obecny system dla domów z panelami słonecznymi lub turbiny wiatrowe przymocowane odpowiednio do ich dachów lub ścian. Te dodatkowe źródła energii mogą być wykorzystywane przez gospodarstwa domowe i generować nawet więcej, niż zapewnia obecny system.

Czy można dołożyć panele fotowoltaiczne bez zgłoszenia?

Ponadto posiadanie wielu źródeł energii oznacza, że ​​nie ma braków w zapotrzebowaniu na energię w żadnym gospodarstwie domowym; wszystkie gospodarstwa domowe zawsze będą miały wystarczającą ilość energii dostarczanej przez generatory i panele słoneczne, o ile będą prawidłowo rozliczać zużycie na swoich miesięcznych rachunkach. Na przykład, jeśli panele fotowoltaiczne wytwarzają 20 kilowatów dziennie (kW/dzień)

Czytaj więcej: Jaki piec na pellet do domu 200m2 – ile kw i jaki koszt?

Ogólnie rzecz biorąc, dodanie dodatkowych liczników w domach, w których jest już zainstalowany, ma swoje zalety i wady. Niestety, dodanie dodatkowych urządzeń często wymaga zbyt wielu komplikacji ze względu na ingerencję w obecną instalację elektryczną i wygórowane koszty na początku oraz trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych techników później ze względu na wiele typów liczników, co oznacza komplikacje Firma Symetra stworzyła zestawy, dzięki którym dodawanie dodatkowych paneli jest dziecinnie proste! Wszystkie zestawy zawierają wszystko, co niezbędne do łatwej instalacji (bez młotka).

Czy można podłączyć dwa inwertery?

Dodatkowo wszystkie zestawy są dostarczane z pomocną dokumentacją wyjaśniającą szczegółowo domowe systemy energetyczne, więc nawet najbardziej zielony właściciel domu nie będzie miał żadnych pytań! Zestaw jest dostarczany wraz z instrukcją obsługi szczegółowo wyjaśniającą domowe systemy energetyczne, więc nawet najbardziej zielony właściciel domu nie będzie miał żadnych pytań!

Warto widzieć: Dofinansowanie do ogrzewania od 1 lutego 2023 – Zasady – Wniosek

Ostateczne podjęcie decyzji, czy warto wykonać dwie instalacje, czy po prostu wydać więcej pieniędzy na inny licznik, wymaga starannego rozważenia kosztów i komplikacji przed podjęciem decyzji, czy warto wykonać dodatkowe panele – ale w przypadku większości domów radzenie sobie z trudnymi licznikami nie jest warte sobie z tym poradzić, więc te zestawy zaoszczędzą ci mnóstwo bólu głowy!

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here