FotowoltaikawPolsce » Blog » Sposób na tanie ogrzewanie mieszkania z TikToka – Czy działa?

Sposób na tanie ogrzewanie mieszkania z TikToka – Czy działa?

W obecnych czasach wiele osób szuka sposobów na to, aby oszczędniej żyć. Jednym z przykładów jest praktycznie darmowe ogrzewanie domu. Do tego wystarczy wykorzystać kilka ceramicznych z dziurką na dnie donic wraz z maleńkimi świeczkami – tealight i podstawką, np. drewno. Wystarczy zapalić świeczki, a następnie przykryć je doniczkami, które należy odwrócić do góry nogami. Donice muszą być ustawione na podkładkach, żeby od dolnej strony pozostał niewielki wlot na powietrze.

Alternatywny sposób na ogrzewanie mieszkania z TikToka

Zgodnie z przeprowadzonego eksperymentu z doniczką i świeczkami wynika, iż dzięki temu udało się podnieść temperaturę o 0.5 stopnia w ciągu jednej godziny, natomiast w ciągu 2 godzin aż o zaledwie 2 stopnie. Po 4 godz. zanotowano, że temperatura z 16,8 stopni C wzrosła do 22 stopni.

Warto wiedzieć: Ile zapłacę za ogrzewanie pompą ciepła w 2022 – 2023 r?

Powyższy eksperyment wykonano w małej łazience. To jednak nie oznacza, iż nie zadziała on na większej powierzchni. Przykładem jest 20-metrowy salon, który ogrzano z 15,7 stopni C do 22,8 stopni. Nie jest niebezpieczne palenie kilku małych świeczek w zamkniętym pomieszczeniu. Istotne jest to, ze sojowe świeczki są zdrowsze niż parafinowe.

@kamelemona

Ten lifehack naprawdę naprawi wam życie i ochroni przed zimnem tak w razie co😉

♬ original sound – kameleMona @insta kamelemona

Ogrzewanie pomieszczeń doniczkami oraz świeczkami nie do końca jest darmowe. Ponoszone koszty to przede wszystkim zakup potrzebnych produktów. Zakup świeczek musiałby być zatem niezwykle ogromny. To rozwiązanie nie jest zalecane, kiedy w domu znajdują się dzieci lub zwierzęta.

Przeprowadzając tego typu eksperyment, nagrano filmik, który ma kilka milionów odsłon. To wskazuje na to, że Polacy przy nieustannie rosnących kosztach szukają różnych alternatyw.

@kamelemona Cz druga darmowego ogrzewania przy użyciu ceramicznej donicy i świec. Do tego kupiłam specjalny czujnik żeby zmierzyć pomiary tlenku węgla emitowanego ze świec#lifehack #ogrzewaniedonicami ♬ original sound – kameleMona @insta kamelemona

Koszty energii w Polsce

Obecnie, koszty ponoszonej energii w naszym kraju jeszcze nie są tak ogromne jak w innych państwach. W najgorszym wypadku mogłoby być jeszcze gorzej! Według przeprowadzonych porównań wynika, iż Polska to kraj, w którym występuje możliwie najtańsza energia wśród całej Unii Europejskiej. Jak widać, badanie Instytutu Jagiellońskiego zostało wykonane na szerszą skalę, gdyż na tle innych państw.

Sprawdź również: Pompy ciepła KrakówPompy ciepła TarnówPompy ciepła Nowy SączPompy ciepła Oświęcim

Think thank wykonał ciekawe zadanie polegające na porównaniu ceny spot z tych aukcji, które przeprowadzono od początku bieżącego roku. Uzyskane wyniki są ciekawe – średnia cena za energię elektryczną w Polsce wynosi 168 euro, a we Włoszech aż 328 euro, w Grecji – 291 euro, natomiast we Francji – 296 euro.

Czytaj więcej: Pompy ciepła ChrzanówPompy ciepła OlkuszPompy ciepła Nowy TargPompa ciepła Bochnia

Z czego wynikają powyższe dane? Na świecie wzrasta cena gazu. Polska w mniejszym stopniu używa go na potrzeby wytworzenia energii. Ponadto, posiadamy własny węgiel kamienny. Pomimo tego, że jego ceny ciągle wzrastają to cena dla krajowej energetyki jest wciąż niższa w porównaniu do innych krajów. Dodatkowo, Polska wstrzymała eksport prądu do sąsiednich krajów, przez co ceny zrównały się.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here